Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluetooth CSR8675 - jak podłączyć?

12 Gru 2019 19:50 189 9
 • Poziom 8  
  Witam,
  Kupiłem płytkę odbiornika bluetooth z aptx HD CSR8675 i mam problem z przekazaniem sygnału do wzmacniacza. Urządzenie ma wyjście I2s + differential output. Łączę się z urządzeniem pomyślnie, mogę sterować z poziomu urządzenia odtwarzaczem (głośniej, ciszej, next, prev i play). Podłączyłem na chwilę wyjście z I2S i coś tam gra, jest mocno przesterowane ale to rozumiem.
  Chciałbym podłączyć tę płytkę do wzmacniacza ze standardowym wejściem niesymetrycznym, ale nie mogę tego ogarnąć, w ogóle nie ma sygnału z wyjść R+, R- lub L+, L-. Czytałem w internecie, że wystarczy wziąć sygnał na przykład z R+ i powinno grać. Niektóre źródła podają, że trzeba R- zewrzeć do masy. Zwarcie do masy nie pomaga, połączenie przez rezystor także. Wie ktoś z was jak to poprawnie podłączyć albo po prostu wykluczyć niesprawność układu? W ostateczności będę musiał dokupić dekoder I2S.
  Wszystkie dane jakie dostałem od sprzedawcy znajdują się poniżej.

  Bluetooth CSR8675 - jak podłączyć? Bluetooth CSR8675 - jak podłączyć? Bluetooth CSR8675 - jak podłączyć? Bluetooth CSR8675 - jak podłączyć?

 • Poziom 43  
  Przecież masz na płycie odpowiednio wyjścia dla kanałów lewego i prawego, masy sygnałowe możesz połączyć.
 • Poziom 8  
  Czyli jak mam podłączyć? R+ do Rin i R- do GND, czy może R+ do Rin, GND do GND i R- zostawić niepodłączone?
  Podłączałem już to na różne sposoby i zawsze jest cisza. podłączałem nawet do słuchawek od telefonu i tez nic. Po podłączeniu R+ i GND było słuchać lekki szum w słuchawce.
  Obawiam się, że układ może być uszkodzony, ale chcę wykluczyć błędne podłączenie dlatego pytam się.

 • Poziom 43  
  Podłączyć do czego?
  OUT_R + - wyjście kanału prawego do wejścia R kanału prawego wzmacniacza.
  OUT_L + - jak wyżej tylko do lewego.
  OUT_R - i OUT_L - do masy kanałów prawego i lewego wzmacniacza.
 • Poziom 8  
  Ok, dzięki. Nie działa, czyli prawdopodobnie układ ma uszkodzone wyjścia.

 • Poziom 43  
  Czym to zasilasz?
 • Poziom 8  
  Napięcie 5V stabilizowane z 12V (zasilacz impulsowy) przez układ LM7805. Elektrolity i ceramiczne 100nF mam na nóżkach stabilizatora.
  Sygnał dźwięku pojawia się tylko na pinie DATA.

  Znalazłem w komentarzach pod aukcją takie informacje, tłumaczone z języka rosyjskiego i do końca nie wiem o co chodzi. Nie wiem o co chodzi z tym kondensatorem.
  "Who will order, note that to Aux it just so do not solder. There are two + and two-output signals. Twist two minuses and submit to the common land aux will not work. This is a balanced output, in quality they are better Than not balanced. Read Google what is a balanced output. It helped me to attack. Capacitor 3 microfarate in the gap with the signal-. "

 • Poziom 43  
  Z opisu wynika że źle opisane są sygnały - kanały audio są na pinach oznaczonych jako - i podłącz masę kanałów podciągając ją z GND.
 • Poziom 8  
  Niestety nic nie dało. Obojętnie czy podpinam się do R+ czy do R- lub L+, L- nie ma dźwięku. Jest za to słyszalny szum, ale ten szum jest tylko wtedy gdy włączę muzykę na telefonie i szum znika po około 10s po zatrzymaniu odtwarzania muzyki. Nie wiem czy szum to jest dobre określenie, po prostu jest generowany sygnał o jakiejś wyższej częstotliwości.
 • Poziom 21  
  Żeby wyjścia działały musisz sterować pinem SPK_EN.

  Pozdrawiam