Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wspólna realizacja filmu na kanał YouTube elektroda.pl

TechEkspert 12 Gru 2019 21:53 672 2
  • Wspólna realizacja filmu na kanał YouTube elektroda.pl
    Cześć,
    w gadżetach pojawiły się przedmioty zaprojektowane wspólnymi siłami na elektroda.pl
    w temacie o kanale YouTube elektrody na razie nie pojawiły się odpowiedzi. Mam propozycję i jestem ciekawy co o tym myślicie.
    Kiedyś na YT było coś takiego jak adnotacje, czyli zaznaczenie obszaru na filmie, którego kliknięcie mogło prowadzić do innego filmu.
    Wiele osób wykorzystywało to do tworzenia "interaktywnych" filmów, w których można było zdecydować o dalszym rozwoju akcji.
    Obecnie YouTube wyłączyło tą możliwość i zostały tylko tzw. karty.

Kilka lat temu gdy dostępne były adnotacje YT wraz z moderatorami przygotowaliśmy film o tematyce elektronicznej z możliwością wyboru dalszego przebiegu akcji, taka gra wideo. Zebraliśmy wspólnie pomysły do wykorzystania, powstał scenariusz i w jeden dzień został nagrany materiał.

Było mało czasu, jakość materiału średnia, zdarzyły się przesterowania dźwięku, zbyt głośna muzyka, a spiesząc się z nagraniami zdarzało mi się coś seplenić do mikrofonu ;)

Na wszelki wypadek materiał pojawił się pierwszego kwietnia, aby można było napisać że był to żart :)
    W pewnym sensie był to rodzaj żartu na Prima Aprilis gdyż poprzednie i następne odcinki serii nie były robione w tym stylu.

Mimo wielu niedociągnięć materiał został dobrze przyjęty, a to co udało przedstawić się na filmie można było wykorzystać w praktyce.

Stary materiał możecie zobaczyć (i być może pośmiać się ze mnie :) ) tutaj:
    https://www.youtube.com/watch?v=PDXjjjNzMPM

Niestety już nie działają adnotacje i klikanie w obszary na materiale nic nie da, ale zostają karty YT rozwijane po prawej stronie (symbol "i" w prawym górnym rogu pozwoli na rozwinięcie możliwych wyborów).
    Gdyby nie działały karty, zostają linki do kolejnych kroków w opisach pod filmami.

Napiszcie w temacie, czy uważacie utworzenie drugiego odcinka materiału w takim stylu za interesujące?

Jeżeli podejmiemy się realizacji takiej zabawy, to w tym temacie nie będziemy uzgadniali pomysłów i scenariusza, aby nie psuć zabawy z "przechodzenia" przez tą grę wideo.

Jeżeli przejdziemy do realizacji to uformujemy zespół 4-10 osób, z którymi przygotujemy wideo.
    Chętnych do dołączenia do zespołu zapraszam na PW z pomysłami i propozycjami, ilość miejsc ograniczona.
    Potrzebne będzie przygotowanie podstawy czyli tematów elektronicznych, na których bazowany będzie film.
    Zacznie się od scenariusza, później tworzenie materiału.
    Potrzebne będą osoby, które będą chciały przygotować materiały wideo, do wymiany materiałów zostanie wykorzystana funkcjonalność elektroda.pl "dodaj film" i temat na forum, który będzie widoczny tylko dla członków zespołu.

Uważam, że druga edycja powinna być w klimacie FPV więc osoby mające ciekawe lokalizacje, sprzęt, korytarze, piwnice :) w swoich domach i własnych firmach oraz posiadające kamerkę sportową, ew. nawet smartfon jak najbardziej są pożądane.
    Zapraszam osoby mające ciekawe pomysły do realizacji, oraz chętnych do wspólnej pracy nad scenariuszem.
    Poza ujęciami FPV z przemieszania się, bardzo przydadzą się ujęcia "stacjonarne" z wykorzystaniem ciekawego sprzętu tak jak w edycji pierwszej.

Z mojej strony zapewniam montaż materiałów, dodanie napisów, komentarza słownego ew. udźwiękowienie, a także w miarę możliwości dogranie ew. fragmentów scen z manipulacji sprzętem.

Zajmie to pewnie miesiąc a nawet dwa lub więcej, a efektem będzie pewnie 10 minutowa zabawa na YT dla śledzących ten temat.

Czy się uda? Czy warto? Czy będzie zainteresowanie?
    Nie wiem.

Udział na zasadzie wolentariatu... ale mogę zaoferować zabawę przy wspólnym tworzeniu materiału, symboliczne punkty dla członków zespołu, może coś od @gulson uda się wyciągnąć :) z gadżetów jeżeli efekty będą OK.

Na PW można podesłać pomysły, nawet jeżeli nie chcecie dołączyć do zespołu, ale macie jakiś pomysł, który chcecie przekazać do projektu opensource do ew. wykorzystania.

Chętnych do udziału w tworzeniu materiału opensource zapraszam na PW.

Zobaczymy co się wydarzy :)

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    TechEkspert
    Redaktor
    W moich materiałach znajdziecie testy i prezentacje sprzętu elektronicznego, modułów, sprzętu pomiarowego, eksperymenty. Interesuje mnie elektronika cyfrowa, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, transmisje cyfrowe przewodowe i bezprzewodowe, kryptografia, IT a szczególnie LAN/WAN i systemy przechowywania i przetwarzania danych.
    Specjalizuje się w: elektronika, mikrokontrolery, rozwiązania it
    TechEkspert napisał 2866 postów o ocenie 1914, pomógł 6 razy. Jest z nami od 2014 roku.
    CMS
    Administator HydePark
    TechEkspert
    Redaktor
    To że ktoś robi filmy o elektroda.pl świadczy o popularności portalu :) nie koniecznie musimy odpowiadać na każdy materiał o elektroda.pl który pojawi się w sieci. Każdy kanał YT ma swój styl oraz odbiorców i to jest OK.

Wracając do tematu,
    są dwa symboliczne gadżety do odbioru, do wyboru dla pierwszych dwóch osób, które zgłoszą się na PW chętne do realizacji materiałów filmowych i będą chciały posiadać któreś z dostępnych urządzeń:
    Generator funkcyjny DDS
    Miernik pojemności i indukcyjności LC100-A

dostępność do wyczerpania zapasów, jest po jednej sztuce jednego i drugiego urządzenia ale pewnie szybko zmienią właściciela :)