Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 10 Ciągle Crashuje podczas grania

BRAXTONPL 13 Dec 2019 11:18 714 4
    BRAXTONPL

Level 12  
    Witajcie ! od pewnego czasu borykam się z problemem powracającego crasha podczas grania w grę Forza Horizon 4 na padzie od Xboxa . Mianowicie po około 10-20 minutach gry wywala mi czarny ekran, przez chwiilę słychać dźwięk i za chwilę tak jak bym odłączył monitor - brak sygnału . Muszę komputer restartować ręcznie , przez chwilę myślałem, że problemem są słuchawki na USB - A4Tech Bloody G501 Gaming Headset bo log w dzienniku zdarzeń oraz typ logu

"The driver \Driver\WudfRd failed to load for the device HID\VID_09DA&PID_2701&MI_03&Col02\7&2c8f9229&0&0001." - PID wskazuje na sterownik HID USB w menadżerze urządzeń . Wyłączyłem to urządzenie i myślałem, że przejdzie , ale nie przeszło , właśnie mnie znowu scrashowało a w dzienniku mam tylko ostrzeżenie , błąd o niespodziewanym zamknięciu i kernel power krytyczny . Pytanie jest , co crashuje kartę graficzną ? nie pamiętam aby wcześniej w jakiejś grze mi crashowało kompa , jestem świeżo po formacie na Win10 PRO 1903 oraz najnowszy bios i wszystkie sterowniki w komputerze.

SPEC :

CPU: Intel Core i7 8700k
    MOBO: Asrock Z370 Extreme 4
    RAM: Crucial Ballistix 16GB DDR 4 Dual Channel
    GPU : NVidia GTX 970 STRIX 4GB - na niej chodzi mi płynnie FOrza 4 , posiadam jeszcze 1080Ti Inno3D 11GB ale na niej forza o dziwo chodzi jak szajs i mam mniej klatek podczas rozgrywki niż na 970.
    PSU : Seasonic 850w Gold
    SDD: M2 Kingston 480GB - System
    SDD : Patriot Burst 480 GB - Dane
    HDD : Seagate Barracuda 1TB - Dane

Przeszukałem już cały internet , są posty , że ludziom słuchawki crashują system ale nigdzie żadnego rozwiązania... Microsoft też ma wy..... Może tutaj ktoś coś będzie w stanie pomóc bo już nie wiem czego się czepić . Nie mam pojęcia czy jest to sprawa hardware czy software więc wstawiam tutaj.
    User removed account
    Level 1  
    BRAXTONPL

Level 12  
    Tomequ123 wrote:
    Może pad jest problemem?

BRAXTONPL wrote:
    posiadam jeszcze 1080Ti Inno3D 11GB ale na niej forza o dziwo chodzi jak szajs i mam mniej klatek podczas rozgrywki niż na 970.

Pewnie nie odinstalowujesz sterowników i nie instalujesz nowych, albo po prostu się przegrzewa.

Temperatury wszystkich podzespołów są w porządku, na 1080Ti w innych grach i to bardziej wymagających typu wiedźmin 3 gram na ultra i nic się złego nie dzieje, tylko Forza jakieś kino odstawia. Mówisz spróbować pograć na samej klawiaturze?
    User removed account
    Level 1  
    BRAXTONPL

Level 12  
    Tomequ123 wrote:
    Spróbuj, wszystkie możliwości trzeba wykluczyć.
    Coś jeszcze jest podłączonego?
    Na którym dysku jest gra?

Forza ma bardzo dużo problemów z działaniem jak tak przeglądam różne fora.

generalnie na USB mam praktycznie wszystkie urządzenia peryferyjne . Myszka , Klawiatura , Słuchawki . Gra jest na dysku SSD

, to nie pad i nie słuchawki w takim razie , nie ma zadnych logów w systemie co powoduje crash systemu :/ wyskakuje tylko błąd że system został zamknięty nieoczekiwanie i kernel power i tyle . odłączony mam pad i słuchawki a crash dalej występuje