Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS Rolety Uziemienie Umiejscowienie

Marbezwe 13 Dec 2019 13:08 228 0
    Marbezwe
    Level 1  
    Witam,

Chcialem zapytac co Panowie myslicie o mojej instalacji i czy brakuje mi jakis zabezpieczen?

Bede instalowal 8 rolet z silnikami Somfy, 4 na parterze , 4 na pietrze. 2x APC 1500IC 900w.
    Na pietrze Somfy 2 x 120W i 2 x 90W , CLU Grentona i Satel. Obciazenie troche powyzej 50% wydajnosci Ups.

Na parterze Somfy 2 x 120W i 2 x 90W , ruter , wiec podobne obciazenie.

Podlacznie do UPS z gniazdka zrobilem jak na zdjeciu 1 , 1.5mm kabel , dom ma uziemienie w gniazdkach , wiec wyprowadzilem dodatkowy kabel z IEC C13 aby go podlaczyc do obudowy Ups. Czy jest to zrobione prawidlowo?

Somfy maja kabel 3 metrowy 4x 0.75mm , chcem go przedluzyc do ok 9-10m , czy jest jakis problem ze 3m kabla beda 0.75mm, a reszta 1.5mm(wiem ze najlepiej jak kabel jest taki sam , ale wszysko jest za UPS)? Instrukcja somfy pokazuje podlaczenie z 0.75mm do nasciennego pilota , a z pilota 1.5mm do gniazdka, lecz moj kabel musi byc wystarczajaco dlugi aby doszedl do modulu roletowego Grentona. Koniec tego kabla bedzie mial wtyczka C14 podlaczona do Ups.

Wszystko podlaczone przez UPS wiec wydaje mi sie ze nie potrzebuje dodatkowych zabezpieczen ?

Czy moge bezpiecznie polaczyc 0.75mm i 1.5mm?

Czy sa jakies przeciwskazania aby UPS byl umiejscowiony w pomieszczeniu z baniakiem na ciepla woda ? Pomieszczenie jest dosc male ale UPS ma bateria SLA. Nie za bardzo mi ta miejscowa pasuje ale nie mam miejsca w innych pomieszczeniach.

Czy sa jakies przeciwskazania aby UPS byl umiejscowiony w pomieszczeniu obok skrzynki z bezpiecznikami?

Czy jest cos o czym nie pomyslalem ?

Pozdrawiam Marcin,
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OptexOptex