Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Krups EA8010DE - miga kontrolka wody

13 Gru 2019 16:50 240 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich mam problem z maszyna krupsa , po podłączeniu do zasilania miga kontrolka wody, dodam ze zbiornik pełny ,maszyna nic nie robi tylko miga kontrolka wody i można ja włączyć i wyłączyć , nie reaguje na przyciski. Przepływomierz dmuchałem i słychać że się kręci ( może mieć uszkodzenie pod względem elektroniki ? ), pływak w zbiorniku podnosi się. Dodam że dostałem go od znajomych w takim stanie. Przy demontażu uszkodziłem z płytki poziomu wody kondensator (odpadł) ale założyłem nowy 100n, objaw dalej pozostał , pompka na krótko słychać że działa. Co mogę sprawdzić nie chce zamawiać na siłę części choć nie są drogie. Moje podejrzenia to : przepływomierz , płytka poziomu wody ( może ktoś sprawdzić czy dobry kondensator wlutowałem) , i może pompka ma słabą wydajność chociaż na chwilę obecną do tego nie dochodzi. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Kondensator ? Czy tam nie ma przypadkiem rezystora i czujnika halla ?

Przyłóż magnes do płytki poziomu wody i sprawdź czy reaguje.
  • Poziom 10  
    nioop napisał:

Jest tam też kondensator. Przyłożyłem magnes i maszyna działa, czyli wygląda na uszkodzony pływak w zbiorniku ??
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    MALACZNS napisał:
    nioop napisał:

Jest tam też kondensator. Przyłożyłem magnes i maszyna działa, czyli wygląda na uszkodzony pływak w zbiorniku ??

Czyli tak wygląda.. zbiornik do wymiany.
  • Poziom 10  
    nioop napisał:
    MALACZNS napisał:
    nioop napisał:

Czyli tak wygląda.. zbiornik do wymiany.

Dziękuje pięknie za pomoc , czytałem że można próbować regeneracji tego pływaka wrzątkiem i odkamieniaczem , tylko czy warto ? Pozdrawiam.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Gdy pływak nie podnosi się do góry to tak, można próbować..
    Efekt krótko trwały, w najlepszej opcji pomaga na tydzień czasu. Ale gdy padł magnes niestety tylko wymiana może pomóc.
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za pomoc, maszyna już działa po wymianie zbiornika. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za pomoc, maszyna już działa po wymianie zbiornika. Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Po wymianie zbiornika maszyna funkcjonuje prawidlowo.