Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BCS - dobór komponentów - prośba o opinie/pomysły

krisg1 13 Dec 2019 18:49 267 2
Legrand
    krisg1
    Level 7  
    Drodzy, ogromna prośba o “doszlifowanie” zestawu CCTV dla domku rodzinnego. Domek to prostokąt o wymiarach 16x8. Z założenia mają być 4 kamery, 3 na elewacji, niejako w rogu, 4ta w okolicy wejścia, które jest w podcieniu na środku budynku. Tak więc tor wizyjny dwóch kamer będzie się krzyżował.
    Wszystko będzie w systemie IP, zasilanie PoE.
    Wybór padł na kamery BCS Point ze względu na możliwość wybory ciemnego malowania, co pasuje do mojej elewacji.Waham się pomiędzy BCS-P-214RWSA-G (4Mpix) a BCS-P-215RWSA-G (5Mpix). Wszystkie kopułowe, nawet te na elewację, gdyż będą przykręcone do styropianu takimi wkrętami (wbrew pozorom, pojedyńczy kołek utrzyma parę kilo)
    BCS - dobór komponentów - prośba o opinie/pomysły
    - boję się dawać tubowych ze względu na większe siły (wiatr), które mogą działać na taką obudowę.
    Od kamer oczekuje wykrywania osób w strefie czy po przekroczeniu linii. Czy obydwie kamery mają identyczną zdolność (skuteczność) działania tych funkcji (ta 4 Mpix domyślam się, ma wydajniejszy procesor gdyż obsługuje kodek H.265+, a druga “tylko” H.265). Czy też nie będzie między nimi żadnej różnicy pod tym względem?
    Czy sam pomysł kopułki na elewację jest OK?

Co do rejestratora to myślałem o BCS-NVR08025ME-II z serii BCS Line. Od razu pytanie, czy dobór rejestratora nie z tej samej rodziny i działanie po Onvif, to dobry pomysł czy jednak nawet o tym nie myśleć i szukać czegoś z BCS Point?
    Rejestrator ten zwrócił moją uwagę gdyż wydaje się, że ma dość nowoczesny procesor 4-rdzeniowy (na tym niebieskim laminacie VS te na zielonym przy których piszą, że wielordzeniowy). Tak samo bit rate (200 Mbps) każe sądzić, że ma sporą wydajność.
    W rejestratorze potrzebuje 2 rzeczy:
    Wyjść alarmowych do integracji z centralką Satela, która z kolei poprzez INT-IORSy steruje całym oświetleniem w domu (zapalenie światła po przekroczeniu strefy/linii).
    Zasilania 12V (w odróżnieniu od 230V) gdyż chcę podpiąc to pod zasilacz buforowy (np. taki), w którym switch PoE też jest podtrzymany przez aku.
    Rejestrator min 8 portowy, gdyż aktualnie będą 4 kamery, ale możliwe, iż będzie dołożona piąta w przyszłości (wewnętrzna).

Co tutaj możecie poradzić?

Z góry dziękuję za wszystkie pomysły.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Legrand
  • Helpful post
    bezpiecznykrakow

Level 17  
    krisg1 wrote:
    Od razu pytanie, czy dobór rejestratora nie z tej samej rodziny i działanie po Onvif, to dobry pomysł czy jednak nawet o tym nie myśleć i szukać czegoś z BCS Point?

To zły pomysł. Zwłaszcza na styku point-line i zwłaszcza w kontekście chęci korzystania z analityki.

krisg1 wrote:
    gdyż będą przykręcone do styropianu takimi wkrętami (wbrew pozorom, pojedyńczy kołek utrzyma parę kilo)

Możesz zastosować również kołki ebolt. Wtedy możesz spokojnie zastosować tuby.
    krisg1
    Level 7  
    bezpiecznykrakow wrote:
    krisg1 wrote:
    Od razu pytanie, czy dobór rejestratora nie z tej samej rodziny i działanie po Onvif, to dobry pomysł czy jednak nawet o tym nie myśleć i szukać czegoś z BCS Point?

To zły pomysł. Zwłaszcza na styku point-line i zwłaszcza w kontekście chęci korzystania z analityki.

Dziękuję - to jest bardzo cenna informacja.
    Takie właśnie miałem obawy, że współpraca Line i Point na tym polu może nie być tym czego oczekuję.