Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Man. Jaki program diagnostyczny

lukasz19983 13 Dec 2019 19:30 4977 12
Texa Poland
    lukasz19983
    Level 2  
    Witam proszę o pomoc. W firmie mamy same many euro 5 I euro 6 jest ich około 35
    Mamy zakupionego man-cats2 wydaliśmy na niego sporo pieniędzy lecz okazuje się że jest to jakaś marna kopia bo co chwilę się zacina program i robi się czary ekran tak nie idzie pracować.
    Teraz zastanawiamy się czy nie lepiej by było kupić Jaltesta lub Texa
    Co myślicie co będzie lepsze do mana? A może jeszcze jakiś inny program.[/u]
  • Texa Poland
  • Helpful post
    darfur5
    Level 34  
    Jak czytasz posty na tym forum to zapewne zauważyłeś ,że Jaltest i Texa są używane do diagnozowania w pojazdach MAN ale do tej marki dedykowanym programem jest MANCats i gdybym miał trochę kasy to na pewno zakupił bym MANCatsa z pewnego źródła na pewno nie jakąś chińską podróbę.Jeśli już masz uczulenie na MANCatsa to wybrał bym Jaltest.
  • Texa Poland
  • Helpful post
    darfur5
    Level 34  
    Kiedyś przyjrzałem się młodemu człowiekowi który diagnozował Scanię programem Delphi . Program ten rozpoznał usterkę , dla mnie było to oczywiste gdzie szukać przyczyny natomiast młodszy kolega nie umiał wytłumaczyć co w tym wypadku należy sprawdzić /wymienić i dlaczego. Więc tym programem też można się posługiwać ale trzeba mieć wiedzę w temacie danej marki.
    darfur5
    Level 34  
    Ty masz poważną flotę jednej marki więc moim zdaniem porozmawiał bym z ośrodkiem szkoleniowym MAN odnośnie diagnostyki np. Wolica , takiego klienta powinno potraktować się poważnie ( tak myślę). Odpowiednim dla ciebie będzie MANCats.
    Dagomir
    Level 20  
    Od siebie dodam że jeżeli macie naczepy to warto się zastanowić. Jaltest całkiem ładnie robi MANA bo pracuję na tym programie przy tej marce, i dodatkowo całkiem sprawnie ogarnie wam naczepy od prostych ABS pokroju Wabco VCS ( przez multipin) do EBS Wabco E.
    kakibara
    Level 33  
    Proszę mi napisać jak wygląda sprawa z akcjami serwisowymi różnymi ti i si - będziesz jeździł na serwis za każdym razem?
    Mancats 2 nie ma wsparcia czyli jest bezużyteczny.
    Nie wiem jak się wasza firma będzie dalej rozwijać- ale czy może któryś z kolegów napisać jak radzą sobie inne urządzenia z kalibracja sprzęgła wymianą plynu w pompie sprzęgła? Bo ja przeprowadzamy. W skrzynii scanii.
    U nas jeżdżą euro 6 plus - po nowym roku będę miał kurs - i jeszcze nie wiem "ucze się" ale czy wymiany podzespołów nie będą zmuszaly do połączenia z servisem? Jak np. w volvo.
    Jak wygląda dopisanie radia z navi?
    Czy pokazuje np texa temperaturę wtryskiwaczy?
    Mozna radar i kamerę skalibrowac?
    Pozdrawiam.
    Tommy82
    Level 41  
    Ale z tego co się orientuje to tak z grubsza do Euro6 (nie pamiętam roczników) trzeba już MC3.
    Info na jakiś czas wstecz ale to co wtedy było sprzedawane poza oficjalną dystrybucją jako MC3 to był fejk.
    kakibara
    Level 33  
    Niestety nie wiem co sprzedają poza oficjalna dystrybucją- ale to tak jak z win 7 czy 10.
    Mc2 coś tam obrabial (euro6) ale man zakonczyl wsparcie dla tego oprogramowania i wiadomo po każdej diagnozie zapelnia się dysk itp system pyta sie o aktualizacje i polaczenie z serwerem w Monachium, i w następstwie dzieja sie takie rzeczy czyli czarne ekrany godziny do polaczenia itp.
    Tommy82
    Level 41  
    Tak bo pewne moduły dalej są te same. Ale to też do czasu.
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Man Cats 2 wedle pierwotnej budowy obsługiwał do wersji Euro 5, gdy nadeszły euro 6 nadeszła potrzeba zmian. Pierwsze zmiany to była aktualizacja MC 2 o dodanie modułów diagnostycznych dla euro 6 aby, możliwa była diagnostyka zanim wprowadzony zostanie MC 3. Gdy pojawił się już MC 3 i przejął praktycznie całkowicie obsługę diagnostyczną pojazdów, po czasie MC 2 został wyłączony z aktualizacji i dostępu do serwera. Zarówno MC 2 jak i późniejsze oprogramowanie MC3 początkowo działało na interfejsie T 200, obecnie t 200 zostaje zastępowany poprzez interfejs T 420/425/430 który jest mniejszy gabarytowo od paczki papierosów. W 2020 wychodzi całkowicie nowy pojazd, który posiada zmiany również i w elektronice.
    kakibara
    Level 33  
    Zmiany posiada ale to powrót gabarytowo jak wersji prawie euro 5 silnik duzo wezszy od tej euro 6 rękę wkladasz wszedzie, czyli pomyśleli i wyciagneli wnioski calkowicie inaczej wyglada modine, separ inny z pompka, pasek zmieniasz jak w euro 5 w 2 minuty. U nas przebiegi skromne jeszcze nic nie wymieniłem.
    A interfejs t200 jeszcze siedzi.