Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai fl40211 Smart - Brak pod¶wietlenia matrycy.

13 Gru 2019 22:39 567 10
  • PCBwayPCBway
  • Spec od monitorów
    Oprócz tych dwóch w/w uszkodzeń mozna wspomnieć
    - zasilacz
    - układ drivera podswietlenia LED
    - .....

Bez rozkręcenia i pomiarów trudno wrózyć.
    :idea: Pomocne
    Cytat:
    code pcb : 210114r3a / 10094034 /23230130
    chassis 17MB95M
    Płyta z telewizora HYUNDAI FL40211 Smart

Jak odczytasz jaka matryca, T-con i zasilacz to warto podać ich nazwy.
    Zasilacz być może 17IPS71 (bar code na białym stickerze np. 23224752 )
    - np. popatrz Link lub szukaj tematów na tym forum

p.s
    Oczywi¶cie JEST obraz i fonia pod t± "ciemno¶ci± "( Brak pod¶wietlenia)
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 27  
    Wystarczy Ľe kilka diod ulegnie uszkodzeniu i układ wył±czy napięcie,a nawet jedna dioda jak dostanie przerwy.Zdarza się że dioda nagrzewaj±c się zdegraduje lutowanie pin leda z laminatem.
  • Poziom 19  
    Witam , mam ten sam problem, brak pod¶wietlenia , głos działa. Podmiana wykluczyła płytkę zasilania i płytkę na której s± wszystkie główne podzespoły. Czy jest jaka¶ instrukcja jak ¶ci±gn±ć obudowę aby dobrać się do pod¶wietlenia ekranu (nie mam w tym do¶wiadczenia) ?
  • Poziom 27  
    Bardzo ostrożnie bo można uszkodzić matrycę. Jak nie masz do¶widczenia ,to przy 40" jest duże ryzyko. Każdy telewizor ma różn± budowę więc trudno dać gotowca chyba że który¶ z kolegów robił to nie dawno.
  • Poziom 19  
    No wła¶nie mam problem z rozbiórk±, na zdjęciu na dole pod gło¶nikami mam kilka zaczepów, lecz od wewnętrznej strony jest dużo plastikowych bolców i nie wiem jak to zdemontować, jedyne co pomierzyłem to napięcie z płytki zasilacza do punktu czerwonego na zdjęciu. Po zał±czeniu telewizora wynosi 45V DC i spada do 0V , czy jest tak jak ma być ? Dodam tylko że płytkę zasilacza sprawdzałem na innym TV i działał bez problemu (bez rozbiórki nie wiem nawet czy jest tam jaki¶ inwenter LED, czy tylko płytka ł±cz±ca inne paski z diodami led).
    Hyundai fl40211 Smart - Brak pod¶wietlenia matrycy.

Płytka ł±cz±ca się z matryc± ma takie oznaczenia (z tego co widziałem na necie jest ona scalona z matryc±)
    Hyundai fl40211 Smart - Brak pod¶wietlenia matrycy. Hyundai fl40211 Smart - Brak pod¶wietlenia matrycy.

Czy jeste¶cie w stanie co¶ poradzić ?
  • Poziom 27  
    tylko płytka ł±cz±ca inne paski z diodami led
  • Poziom 19  
    No wła¶nie tylko dlaczego napięcie spada do 0V ?
  • Poziom 27  
    Dlatego że tak działa zasilanie listew ledowych.
  • Poziom 19  
    Czyli wystarczy ze jedna się wypali i dalej nie puszcza napięcia ?