Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung AddWash WW70K5410UW - Dziwny brzęczący odgłos z wnętrza pralki

w0lf1991 14 Dec 2019 09:53 993 6
 • #1
  w0lf1991
  Level 4  
  Witam serdecznie

  Zwracam się do szanownych forumowiczów z zapytaniem. Posiadam od 5 miesięcy pralkę od Samsunga i od zeszłego miesiąca zaczęła wydawać dziwny odgłos przy każdym praniu. Odgłos jest wyraźny, głośny i na moje ucho jest zdecydowanie bardziej słyszalny z tyłu pralki. Z moich obserwacji wynika, że dźwięk pojawia się na początku prania (pierwsze 5-10 minut). Sam dźwięk brzmi jakby coś mocno wibrowało i dotykało obudowy. Dodatkowo zamieszczam film, który wgrałem na YouTube:

  Zastanawiam się czy na następne pranie nie otworzyć góry pralki i włączyć prania, aby zdiagnozować element hałasujący (nie wiem czy to jest bezpieczne)? Dodatkowo wszystkie filtry są czyste, a pralka wypoziomowana (jakby ktoś zwrócił uwagę, że stoi na płycie).

  Z góry dziękuję za pomoc
 • #2
  jerry1960
  Level 35  
  Nie wpadło Ci nic do zbiornika typu część od biustonosza , moneta.
 • #3
  w0lf1991
  Level 4  
  Zbiornik - czy masz na myśli pojemnik gdzie podaje się proszek/płyn? Czy rejon bębna? (np. przez oczka perforowane)
 • #5
  Kenworth 18
  Level 42  
  Po pierwsze skoro pralka ma zaledwie 5 miesięcy to wszelakich napraw może dokonywać tylko serwis gwarancyjny. Po drugie czy ten dźwięk nie pojawia się przypadkiem gdy pompa pralki opróżnia zbiornik z wody?
 • #6
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Jedyne co słyszę to dźwięk pompy odpływowej. Niestety LG i Samsungi mają słabe wytłumienie w tym rejonie i są dość głośne. Nawet po wymianie na nowe słychać ten dźwięk
 • #7
  marcin1171
  Level 17  
  Do sprawdzenia pompa Eco bubble i węże do niej. W tej pralce są dwie pompy, jedna spustowa wody, a druga właśnie od funkcji, która uruchamiana jest na początku cyklu prania w celu wytworzenia "eko bąbelków"...