Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1675 - Poziome paski wzdłuż wydruku + przegrzewanie się elementów

14 Gru 2019 11:23 336 2
 • Poziom 9  
  Samsung ML-1675 - Poziome paski wzdłuż wydruku + przegrzewanie się elementów

  Witam, sytuacja jak na rysunku. W mojej starej drukarce wygrzebanej z piwnicy po ok. 5 latach pojawia się problem z wydrukiem. W regularnych odstępach odbijają się czarne linie. Nie to mnie jednak najbardziej martwi, otóż po kilku wydrukach z drukarki wydobywa się smród, jakby coś się przypalało. Odkryłem wstępnie iż źródło ciepła znajduje się w okolicy rolek pod górną pokrywką (te które przewijają papier rozgrzewają się na tyle że można się sparzyć przy próbie ich dotknięcia). Mają kolor granatowy i bordowy, powłoka miękka w dotyku. Co może być powodem takiej dolegliwości? Szkoda mi tego toneru bo wydaje się prawie nie używany a teraz sporadycznie drukujemy w domu. Fajnie by było to naprawić zamiast kupować nowy zestaw.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Dobre :-) ...To co się rozgrzewa, ma dwie rolki miękkie w dotyku to tzw. fuzer. Ma za zadanie w wysokiej temperaturze zapiec w kartkę sypki proszek zwany tonerem. Gdyby jego nie było to można naniesiony tekst/grafikę zdmuchnąć lub zetrzeć z kartki.
  I musi być gorący oraz parzyć. To znaczy, że działa. Tych wałków abyś czasami nie uszkodził mechanicznie wkrętakiem czy innym ostrym przedmiotem, bo będzie fuzer do wymiany a tani nie jest.

  A co pozostawia poziome paski/linie to już bez problemu można samemu ustalić mierząc odległość pomiędzy tymi powtarzającymi się liniami a następnie czytając w instrukcji obsługi lub na stronach firmy Samsung.
 • Poziom 9  
  Na podstawie różnych źródeł doszedłem do wniosku że jest to wina samego tonera. Dziękuję wszystkim za udzielenie się w moim poście.