Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak nazywają się funkcje polepszania jakości obrazu i głosu w obecnych TV

obelixxxxxx 14 Gru 2019 18:20 921 6
    obelixxxxxx
    Poziom 10  
    Witam
    Chcę przegrać sobie kilka ważnych dla mnie kaset VHS na laptopa .Chciałbym to potem też oglądać na ekranie nowego tv,który zamierzam kupić po nowym roku(moja plazma panasonika ma ponad 10 lat)
    Czy są i jak się nazywają funkcje w produkowanych obecnie telewizorach ,które są w stanie poprawić jakość dźwięku i obrazu przegranych z VHS kaset
    Pod pojęciem - produkowanych obecnie telewizorach - rozumiem OLED do ,których się skłaniam ewentualnie QLED
    Będę wdzięczny za info
    pozdrawiam
    Mobali
    Poziom 33  
    obelixxxxxx napisał:
    Chcę przegrać sobie kilka ważnych dla mnie kaset VHS na laptopa
    W tym celu musisz użyć grabera i komputera. Najtańsze zestawy można kupić już za kilkadziesiąt złotych, ale niektóre bywają bardzo problematyczne. Jeśli potrzebujesz zgrać jedynie kaset z ważnymi materiałami, to chyba lepiej zlecić taką usługę - w mojej okolicy koszt to od około 25 zł za kasetę. Osoba, która będzie zgrywała materiał, dostarczy nagranie w formacie, który zamówisz. Nie sądzę, żebyś uzyskał lepsze efekty na tanim i przypadkowym sprzęcie bez doświadczenia.
    ucy7400
    Poziom 20  
    obelixxxxxx napisał:
    Czy są i jak się nazywają funkcje w produkowanych obecnie telewizorach ,które są w stanie poprawić jakość dźwięku i obrazu przegranych z VHS kaset

Nie ma takich ulepszaczy.
    _cheetah_
    Specjalista Sieci, Internet
    Masz dwa odrębne, niezależne od siebie, zagadnienia:

1. Możliwa utrata jakości nagrania przy konwersji z VHS na cyfrę. Tu trzeba zadbać o maksymalną jakość przy konwersji.

2. Polepszenie subiektywnej jakości nagrania przy odtwarzaniu go na TV przy użyciu "ulepszaczy".
    Jerzy Cieślański
    Poziom 20  
    Jak wyżej.

1. Do uzyskania najlepszego sygnału z kaset vhs potrzebujesz dobrego magnetowid vhs najlepiej 6 głowicowy jakiejś renomowanej dawniej marki (z górnej, niegdyś, "półki" cenowej/jakościowej) które miały układy analogowe lub analogowe-cyfrowe, poprawiania jakości sygnału analogowego
    Czyli najpierw przegląd dawnych rankingów sprzętu VHS/super-VHS. Zakup używanego, egzemplarza po okazyjnie niskiej cenie nie powinien być trudny w internecie.

2.zakup dobrego (grabbera) przetwornika sygnałów do konwersji video vhs z analogowych na cyfrowe.
    I można przegrywać np. na komputer na dowolny format cyfrowy video.
    Mając archiwizowane materiały w wersji cyfrowej masz możliwość poprawy jakości komputerowymi programami dedykowanym do tego celu. Zarówno istniejącymi obecne na rynku jak i tymi które powstaną w przyszłości. Darmowymi i komercyjnymi, lepszymi i gorszym w zależności od ich zaawansowania i ceny. Jeśli przekonwertujesz do odpowiedniego cyfrowego standardu cyfrowego video/audio telewizory z funkcjami enhancer (ulepszania) np.do 4K, 8K itd. (w przyszłości, stosunkowo tanio) będą mogły taki sygnał ulepszać, poprawiać rozdzielczości, kontrastu, kolorów, ilości klatek na minutę, likwidacji smużenia, rozmycia, zakłóceń analogowych, płynności obrazu w szybkich scenach, likwidacji drgania filmów z przyczyn sprzętowych analogowego nagrywania i fizycznych podczas filmowania drżącą kamerą z wolnej ręki, w ruch, z samochodu itp.
    Plus komputerowa edycja filmów przez renderowanie nowych klatek, postaci, scen jak w programach do tworzenia gier. Wyciąć starą żonę, lub odmłodzić, wsadzić teściową na miotłę zamiast Hardego portiera, wkleić sobie na kolana baraszkujące gwiazdy z XXX. Oczywiście wszystko move czyli w ruchu albo zlecić to wyspecjalizowanemu studio graficznemu.
    bajdu
    Poziom 26  
    Do odtwarzania obrazu z taśmy wideo w normalnym trybie play służą zawsze tylko dwie głowice.
    obelixxxxxx
    Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za wyjaśnienia.
    Video już mam teraz rozglądam się za grabberem ,no i potem muszę wybrać jakiś program do polepszania jakości. Odpada tylko opcja ze studiem graficznym bo mam za dużo tych kaset .Może ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia z konkretnym grabberem?Wolę oprzeć się na czyimś doświadczeniu niż samemu eksperymentować z wyborem.O programie na razie nie myślę bo nie wiem do jakiego formatu przetworzy mi grabber.Ale powoli do przodu na razie czeka mnie zakup przetwornika sygnałów do konwersji video vhs z analogowych na cyfrowe jak napisał @Jerzy Cieślański.
    Pozdrawiam