Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AKP 785 IX - jaka wełna do izolacji termicznej piekarnika

14 Gru 2019 18:44 783 8
  • Poziom 9  
    Dzień dobry.
    Problem dotyczy piekarnika elektrycznego Whirlpool AKP 785 IX.

W zasadzie jednak może dotyczyć każdego piekarnika.

Chodzi o to że do wnętrza dostała mi się mysz i zafajdała całą wełnę która stanowiła izolację termiczną. Postanowiłem wywalić tę wełnę (która miała już postać trocin).
    Przy okazji wymieniłem przepaloną dolną grzałkę.
    Wełnę wymieniłem na mineralną wysokotemperaturową (Wełna mineralna kominkowa PAROC 25mm w opisie jest informacja, że można ją stosować w warunkach termicznych do 580 stopni ciepła).

Niestety po wyściełaniu ścianek po odpaleniu grzałek wełna wydaje straszny smród (nie kopci, nie dymi, ale śmierdzi). Przepalałem piekarnik przez cały dzień i problem nie ustąpił.

Pytanie: - jaką konkretnie wełnę zastosować? Wiem, że wełna na spodzie piekarnika musi mieć bezpośredni kontakt z grzałką i ją (grzałkę) dociskać stykowo do płyty spodniej piekarnika od spodu (wiem bo tak było oryginalnie fabrycznie zrobione). Niestety przy takim kontakcie jest smród jak diabli. Musi to być wełna, która jest bezwonna nawet w kontakcie z rozgrzaną do czerwoności grzałką. Izolowanie grzałki od płyty tacką teflonową nic nie daje.

Proszę podać mi model/typ wełny, którą stosują producenci piekarników.

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
  • Poziom 35  
    Przypadkowa wełna raczej nie nadaje się piekarnika, a jej przegrzewanie może być skrajnie niebezpieczne dla zdrowia. Paradoksalnie, wiele płyt izolacyjnych z tego typu materiałów ze zintegrowaną warstwą aluminium też nie się nie sprawdzi - maksymalna temperatura na styku z aluminium nie powinna przekraczać 80 stopni. Proponuję więc nie kombinować i wykorzystać oryginalne elementy izolacyjne. Są dostępne.
  • Poziom 9  
    Mobali napisał:
    Proponuję więc nie kombinować i wykorzystać oryginalne elementy izolacyjne. Są dostępne.

Są dostępne gdzie? O to właśnie chodzi. Nie mogę tego znaleźć.
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam podobny mysi problem. Mam piekarnik do zabudowy z Ikei Whirlpool Fxtm6. Mysz dostała się do izolacji. Piekarnik po wyjęciu wyczyscilam, ale niestety po włączeniu nawiew śmierdzi okropnie mysim moczem, przypuszczam, że odchody muszą być w izolacji. Bardzo proszę o informację, gdzie można dostać taka wełnę do Whirlpoola. Nie znalazłam w internecie. Jedynie udało mi sie zamówić do innego modelu Amica, ale pojęcia nie mam czy się będzie nadawac. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 35  
    Zasikanych przez myszy wkładów izolacyjnych nie da się już doprowadzić do stanu używalności w prosty sposób - śmierdzieć będzie jeszcze miesiącami, więc lepiej wymienić. Tym bardziej, że izolacje są prawdopodobnie pocięte i mogą zwyczajnie nie spełniać swoich funkcji. O nowe izolacje zapytaj na przykład tu: https://north.pl
    A po ich wymianie koniecznie dołóż zabezpieczenia z drobnej siatki stalowej (do kupienia np. w sklepach ogrodniczych). Jeśli dziur nie zabezpieczysz, sytuacja z inwazją myszy powtórzy się na pewno.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za szybka odpowiedz! Właśnie z tej strony zamówiłam ta izolacje, no ale do innego modelu piekarnika, bo do Whirlpoola nie znalazłam. Dopytam jeszcze. Jeszcze raz dziękuję.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany.
    Znalazłem wełnę ceramiczną wysokotemperaturową (do 1200°C). Jej zaletą jest to, że pozbawiona jest lepiszcza, który występuje w innych wełnach. Wykorzystywana jest do izolowania pieców chlebowych przez różne firmy.
    Niestety chyba nie mogę tu podać linka do konkretnej oferty, ale na priv napiszę, jeśli ktoś spyta. W moim wypadku sprawdziła się świetnie i zero nieprzyjemnych toksycznych zapachów.
    Temat rozwiązany.
    Pozdrawiam i dziękuję.
  • Poziom 35  
    Balbinkam napisał:
    ... bo do Whirlpoola nie znalazłam.
    Być może do tego piekarnika pasuje izolacja z piekarnika Indesit. Proponuję odpisać numer seryjny urządzenia i zweryfikować to z działem technicznym. Mona to zrobić telefonicznie lub mailowo.