Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hp deskjet ink advantage 3515 błąd zaciętego papieru, nie wciąga papieru.

kawon99 14 Dec 2019 20:43 1284 4
    kawon99
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem z Hp deskjet ink advantage 3515, otóż po rozebraniu drukarki w celu wyczyszczenia rolek wewnętrznych z tuszu i ponownym złożeniu pokazał się najpierw błąd zaciętej karetki który już rozwiązałem poprzez dobre złożenie mechanizmu czyszczenia tuszy pod drukarką, pojawił się po nim błąd zaciętego papieru. Karetka porusza się w lewo i w prawo, próbuje ustawić mechanizm tak by drukarka mogła pobrać papier ("uruchamia" górne rolki pobierające papier) lecz gdy to zrobi to karetka znowu wraca do prawej strony i odłącza górną rolkę a następnie drukarka chce pobrać papier, po czym występuje błąd. Już od 8 godzin męczę się z tym i nie mam pojęcia co może być problemem. Wszystkie czujniki działają poprawnie, wszystko czyste, nie ma niczego co przeszkadzało by w działaniu mechanizmów.
    Przemekkrakow
    Level 12  
    Witaj,
    Zwróć uwagę na encodery ten paskowy oraz kołowy z lewej strony na osi. Muszą być czyste (niczym nie zamieczyszczone). Sprawdź czy encoder kołowy wpasowałeś prawidłowo do czyjnika.
    Trzeba też sprawdzić czy nic nie chaczy na drodze głowicy.
    Pozdrawiam
    Przemek
    kawon99
    Level 2  
    Sprawdziłem dokładnie i wyczyściłem i nadal nie działa.
    Przemekkrakow
    Level 12  
    Nie pamiętam, ale w tym modelu może występować sprzęgło (taki mały element) po prawej stronie blokujący i odblokowujący stację serwisową głowic.
    coś takiego >>> https://allegro.pl/oferta/sprzeglo-do-drukarki-hp-1510-1610-3150-3180-4150-5393360418

Sprawdź czy nie ułamał się wystający element na który najeżdża karetka (wyglądający jak flaga, żagiel)
    Czasami w tym samym sprzęgle ułamuje się element poniżej osi lub wylatuje metalowy sworzeń z tego sprzęgiełka w rezultacie nie prawidłowo ustawia się stacja generując błąd.
    Objawem uszkodzenia sprzęgiełka jest pobieranie papieru nie w tym momencie co potrzeba i zatrzymywanie w połowie mechanizmu.
    kawon99
    Level 2  
    Akurat nic się nie ułamało. Jedyne co zaobserwowałem że kartka najeżdża na tą "flagę" umożliwiając uruchomienie tych górnych rolek po czym karetka odjeżdża i znowu podjeżdża odblokowując mechanizm by się rolki nie kręciły i wtedy drukarka chce pobrać papier lecz te górne rolki się nie kręcą bo mechanizm jest rozłączony.