Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sony SLT A65V - ekran nie gaśnie

14 Gru 2019 21:57 243 11
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z Sony SLT A65V, pomijam że właśnie go kupiłem, przycisk wyzwalacza nie odpowiada, podejrzewam że jest to wina softu, ale mam pytanie z innej beczki, po wyłączeniu aparatu ekran cały czas zostaje podświetlony, to rozładowuje baterię i nie do końca wiem dlaczego tak się dzieje, potrzebuję rady co może być nie tak.
    Sony SLT A65V - ekran nie gaśnie Sony SLT A65V - ekran nie gaśnie Sony SLT A65V - ekran nie gaśnie
    Na pierwszym obrazku jest właśnie to podświetlanie
    Na drugim że aparat jest wyłączony
    Na trzecim jak przysłonię wizjer ekran gaśnie
  • Pomocny post
    Poziom 7  
    Można by sprubować wgrać oprogramowanie. Chociaż jak na moje oko to wydaje mi się że jest jakieś zwarełko... Bo dziwne jest to że nie wyłącza się do końca. Jak podepniesz pod kompa to komputer czyta aparat? Może znalazła w nim się karta pamięci z jakimś przepyszny wiruskiem. Jeśli komp go czyta to zrobić mu pełny format wszystko wykasować i przeskanować anty wirusem, bo nawet jak by doszło do wymiany czegoś w nim to pewnie wszystko się wykasuje. Polecam najpierw sprawdzić pod kompem czy czyta i czy da się coś zrobić tak jak mówiłem. Potem można kombinować z oprogramowaniem
  • Poziom 10  
    Znaczy tak do kompa chciałem go podpiąć ale kabelek mam za słaby, nie jest sygnałowy tylko do ładowania, już zamówiłem nowy, aparat kupiłem wczoraj, soft jest stary, 1.02, obecna wersja to 1.07, będzie kabel pójdzie soft, ale skorzystam z twojej rady, i przeskanuje go antywirusem najpierw, bo jest jeszcze problem który wczoraj częściowo zdiagnozowałem, nie działał przycisk spustu, takiego kupiłem, zrobiłem mu reset przyciski movie, play i menu włącz - wyłącz - włącz i poszło do puki go nie włączę działa idealnie, robi zdjęcia i jest ok, po wyłączeniu aparatu po chwili słychać lekki stuk gdzieś przy lusterkach i wszystko wraca, reset i działa dalej, nie wiem czy to ważne ale bateria jest 7.4V a zalecana jest 7.2V. Aparat nie jest jakiś zciuchrany, wygląda na zadbany więc szukam pomocy żeby go przywrócić do normalnego stanu.
  • Pomocny post
    Poziom 7  
    Czyli albo jakiś wirus albo oprogramowanie. Reset jak robiłeś? Bo najlepiej przywrócić ustawienia fabryczne tak by wszystko wruciło do stanu takiego jak wyszedł z fabryki. Jeszcze jeden pomysł choć może już tak robiłeś. Jeśli jest w nim karta pamięci to podmień ją na jakąś inną i zobacz co się będzie działo lub spróbuj bez. Choć nie wiem czy bez będziesz mógł zrobić jakieś zdjęcie. Uszkodzona może nawet spalić sprzęt. Kiedyś jak mi kumpel kartę sprzedał to mało co płyty głównej nie spaliłem w telefonie. Włączyłem i telefonn zaczą świ rować zrobił się odrazu gorący aż w rękę zaczą pażyć. Kartę od razu połamałem w drobny mak żeby nie kusiło jej jeszcze raz do tele wkładać.
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o kartę to była w aparacie, po włożeniu do kompa twierdził że najpierw trzeba ją sformatować ale Windows nie mógł jej przeczytać, zamieniłem adapter i o dziwo odczytałem kartę bez problemu, były jeszcze jakieś zdjęcia stare z 2014, na pewno nie poprzednich właścicieli i po szybkim resecie ( menu+movie +play+włącz przytrzymaj wyłącz i włącz robił zdjęcia, zapisywał na karcie i można je było oglądać

Dodano po 8 [minuty]:

Odnośnie tej karty to było tylko 4GB i zdjęcia robione telefonem teraz dopiero skojarzyłem bo był android na karcie i backup po telefonie no i zdjęcia kiepskiej jakości, napisz mi jak zrobić taki totalny reset proszę
  • Poziom 10  
    Dzisiaj zauważyłem że po odwróceniu aparatu do góry nogami następuje klik i aparat działa normalnie, sam nie wiem co to może być.
  • Poziom 10  
    Dzisiaj zauważyłem że po odwróceniu aparatu do góry nogami następuje klik i aparat działa normalnie, sam nie wiem co to może być.
  • Pomocny post
    Poziom 7  
    Typowy reset, porostu w ustawieniach jak masz opcje przywracania ustawień fabrycznych to klikasz by wyczyściło wszystko. Różnie możesz mieć tam opisane. Albo jakimś programikiem przez kompa. Ale jak mówisz że po obruceniu aparatu coś się tam w nim dzieje no to jedyna opcja to śrubokręciki w garść i rozkręcić zobaczyć co w trawie piszczy. Pewnie komuś upadł i tak się stało. Na spokojnie rozkręcić i będzie widać co i jak
  • Poziom 10  
    Jak na razie zainstalowałem nowy soft i jest ok, po włączeniu nie muszę kręcić aparatem, ale mam pytanie czy gdzieś na stronie sony znajdę polską nakładkę bo z języków do wyboru nie ma polskiego
  • Poziom 7  
    Powinno coś być tylko trzeba trochę poszperać. Powinno być jakieś spolszczenie albo jeszcze raz poszukaj oprogramowania z językiem polskim. Choć wiem że znaleźć będzie to ciężki bo jest tego multum a niektórych nawet nie da się zainstalować jótro coś poszukam wolnym czasem. Jak bym coś znalazł to wyślę link.
  • Poziom 10  
    Problem ustąpił po wgraniu nowego softu, temat zamykam
  • Poziom 10  
    Problem ustąpił po wgraniu nowego softu, temat zamykam

Dodano po 1 [minuty]:

Tak jak w poprzednim poście, nowy soft i problem ustąpił