Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie sprzętu estradowego pod kontroler

15 Gru 2019 10:00 543 26
  • Poziom 6  
    Dzień Dobry panowie.

Posiadam kontroler ddj rb ma tylko wyjście 2x rca kino domowe mozna podłączyć bez problemu i gra.

Natomiast mam teraz zagrać impreze na 100 osob i będę kupował nagłośnienie, również prosił bym porady co do sprzętu tak do 2500-3000zl nie musi byc to znana marka, bo nie gram co tydz imprez tylko 2.3 razy w roku.

Planuje kupic 2 aktywne kolumny i teraz pytanko jak podlaczyc dwie aktywne kolumny pod kontroler gdzie ma wyjście 2 x rca. Kolumny przewaznie maja wyjście xlr lub duzy jack, lub kabel skretka jak to podłączyć. Ppd spodem wysyłam wyjście kontrolera
  • Poziom 43  
    Normalnie kablami. Z jednej strony RCA a z drugiej - zależy jakie wejścia będą w kolumnach aktywnych...
  • Poziom 6  
    No tak ale jak beda dwa glosniki i subufer ?

Dodano po 11 [minuty]:

Czy jak np podłączyłbym taki rozdzielacz pod kontroler
    [/url] wtedy bym mial zamiast jednego wyjscia L i R dwa wyjscia. I jak bym podlaczyl po L jeden glosnik na kablu koncowka xlr pod aktywna kolumne i koniec rca do kontrolera i tak samo prawa pod R zostaje mi sie wejście na 2rca do tuby. I będzie to grało? Można wgl tak?
  • Poziom 6  
    ok a jak dojdzie bas to co wtedy ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wszystko zależy od rodzaju subbasu, ale jak aktywny, to takie w sporej grupie oprócz wejść sygnałowych, mają też wyjścia sygnałowe (niektóre nawet po crossoverze), więc sygnał z wyjść L i R kontrolera, podajesz w/w kablami RCA - XLRm na wejścia L i R basu a z wyjść L i R basu, podajesz sygnał na lewą i prawą kolumnę satelitarną, dwoma dodatkowymi kablami XLRF - XLRm.

A co, chcesz do tego zestawu też dokupić subbas, czy masz jakiś subbas?
    Bo tymi kolumnami bez problemu ograsz lajtową imprezkę na 100 luda. Chyba, że będzie to super potupajka, z ostrymi klimatami. :-)
    Jak nie masz subbasu a chcesz mieć zestaw z subbasem, to nie będzie problemu ze skompletowaniem takiego w odpowiednim budżecie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    no nie mam a chciałbym co bys polecił ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To np. taki zestaw: 2xthe box pro DSP 115: https://www.thomann.de/pl/the_box_pro_dsp_115.htm 1x bas the box pro DSP 18: https://www.thomann.de/pl/the_box_pro_dsp_18_sub.htm
    2x kabel RCA - XLRM: https://allegro.pl/oferta/cordial-kabel-xlr-wtyk-neutrik-rca-wtyk-rean-7m-7591287251 do połączenia kontrolera z basem.
    2x kabel XLRf - XLRm: https://www.thomann.de/pl/the_sssnake_sm10_bk.htm do połączenia subbas - nadstawki.
    Przydały by się też statywy pod nadstawki: https://www.thomann.de/pl/millenium_bs2211b_mkii_set.htm
    Zestaw na 100-150+ osób.
    Samymi nadstawkami - w zależności od jej charakteru, ograsz imprezy na 50-100 osób.

Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Ok dzięki. A ile te kolumny maja w rms? Bo nie wyszczególnione

Dodano po 13 [minuty]:

A kupie gdzies na stronce te kolumny np na raty? Czy jedynie cała gotowka.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nadstawki, każda 350W RMS, przy poborze z sieci 430W.
    Na dole stron, są w pdf-ie manuale z parametrami.

U thomanna tylko za gotówkę. Jak na raty, to musiał byś pogadać w banku w którym masz konto, czy by Ci skredytowali ten zakup. Tyle że odsetki mogą Cię zjeść. :-)
    W kraju pewnie u jakiegoś dystrybutora będą na raty, ale też i zapewne będą ze 20% droższe, jak u thomanna.
    Jak nie masz kasy na całość, to na razie kup same nadstawki. Nazbierasz kasy, to dokupisz bas. Przesyłki są (w obie strony) darmowe - od zakupu za 199 Euro.
    Wczytaj się w ich stronę. Mają polskiego pracownika, więc można zadzwonić, czy pogadać mailowo.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Nie trzeba żadnego rozdzielacza. Po prostu z wyjścia L kontrolera, podajesz sygnał jednym kablem RCA - RCA na jedno wejście (obojętnie które) lewej kolumny a z wyjścia R kontrolera, podajesz sygnał jednym kablem RCA - RCA ne jedno wejście (obojętnie które) prawej kolumny.
    Ponadto można kontroler podłączyć kablem 2xRCA - 2xRCA tylko do jednej kolumny a z tej wysłać sygnał za pomocą Bluetooth na druga kolumnę.

Pozdrawiam.

P.S.
    To nie są kolumny estradowe i na pewno nie mają 1000W RMS. Co najwyżej 100-150.
  • Poziom 6  
    Nie jeszcze nie, ale tak podawaja ze 1000w rms maja. Jedna koszt 1300zl

Dodano po 18 [minuty]:

Ale tak jak pisze u góry kolega, oni oszukują z tymi danymi rms, jak bym mial pewnosc ze ma te 500rms to bym kupił, ale jak ma miec 200 to lepiej kupic juz estradowe, które polecał. Tylko ze tam gotowa, a w media moge sobie na raty wziąc, ale jak to taki badziew to odpuszczam.

Dodano po 1 [minuty]:

Mam czas do 20 by coś kupić na 100osob bo 25 mam imprezkę.
  • Poziom 43  
    To kup Behringer B-615d u jakiegoś krajowego dystrybutora. Na pewno u niejednego będzie możliwość zakupu na raty.
    Jak ma być też subbas, to Behringer VQ1800D, lub lepiej Behringer B1800XP.

Seba191995 napisał:
    jak to taki badziew to odpuszczam.

Może badziewiem tego nazwać nie można, ale zabawką dla małolatów już tak. :-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Seba191995 napisał:
    tak podawaja ze 1000w rms maja.
    Podawać mogą sobie co chcą. Marketing rządzi się własnymi prawami i z rzetelnością tego co "napisane" nie ma nic wspólnego.

Dodano po 1 [minuty]:

DjMapet napisał:
    Może badziewiem tego nazwać nie można, ale zabawką dla małolatów już tak.
    Dokładnie. Dla małolatów umiejących odróżnić że trzy zera (po jedynce) to więcej niż dwa.
  • Poziom 6  
    Dobra pany jeszcze ostatnie pytania jak ktoś odradza proszę pisać od razu i co mogę kupić lepszego w takim zestawie .Do piątku muszę zamówić ostatecznie sprzęt który zagra na 100 osób i nie braknie mocy jak bdz trzeba czy te behringer-b615d napewna dadza rade pod kontrolerem > i tak naprawdę ile one maja w rms? bo cos nie chce mi sie wieżyc, proszę o takie szczere porady ostatnie, nie chce kupić gówienka i spłacać ( i byc rozczarowanym, tym bardziej ze jestem zielony w tych sprawach) czy oby to jest tak podane 1500W? ile tak naprawdę to ma https://allegro.pl/oferta/behringer-b615d-x2-statywy-kable-3000watt-8771482415
  • Poziom 43  
    1500W to moc max/Peak, czyli chwilowa.
    Przy poborze z sieci 600W, około 400-500W nominalnej mocy będą miały.

Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Czyli jak myslisz dadza rade bez suba na na 100?
  • Poziom 43  
    Powinny. To też zależy od charakteru imprezy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    18stka, praktycznie 50/50 starzy i młodzi.
  • Poziom 43  
    Spokojnie wystarczą. Starsi uczestnicy nie pozwolą na to, by im głowy puchły. :-)
    Przy młócce dla samych młodych, mogli by odczuwać niedosyt.
    Sporo też zależy od wielkości sali, jej akustyki i rozmieszczenia nagłośnienia.
    Kolumny na statywach umieść na takiej wysokości, by drivery znajdowały się tuż nad głowami tańczących, czyli na wysokości ok. 180cm. Mają być skierowane w sam środek parkietu tanecznego, nie w stoły biesiadników. Jeżeli kolumny będą ustawione przy bocznych ścianach, to przynajmniej pół metra od nich.
    Poczytaj: https://www.naw.com.pl/blog/naglosnienie-sali-bankietowej-weselnej
    https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ustawienie+kolumn+na+sali

Pozdrawiam.

P.S.
    Dziękuję za punkty!
    Myślę ze jednak tobie mogą się bardziej przydać, więc w rewanżu oddam Ci 50. :-)
  • Poziom 43  
    PDP-615, to na pewno wyższa półka i to nie jedna.
    Tyle że to są kolumny pasywne, więc do ich zasilenia trzeba solidnego wzmacniacza a ponadto chyba już dawno ich nie produkują. Niekiedy można trafić używane.

Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Ale wyższa polka w jakim stopniu? Głośniejsze? Mocniejsze? Zagraja lepiej na 100osob, czy porostu chodzi tu o firme?
  • Poziom 43  
    Seba191995 napisał:
    Głośniejsze? Mocniejsze?

Tak.
    Seba191995 napisał:
    Zagraja lepiej na 100osob

Biorąc pod uwagę powyższe - tak.

Seba191995 napisał:
    czy porostu chodzi tu o firme?

Głównie o zastosowanie głośników firmy Celestion a ta ma światową renomę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Berki (z całym szacunkiem) mają pojedynczy głośnik 15", LDM dwa takiej samej średnicy- to daje zadecydowaną różnicę w efektywności w zakresie basów. A ponieważ bas "zżera" najwięcej mocy (lub inaczej - im niższa częstotliwość tym większy ich udział w muzyce) - daje to wymierny efekt. Co do reszty - możliwe, ze średni zakres w stosunku do Berków będzie ciut wycofany, ale z kolei góra powinna być na tym samym poziomie.
    Do tego dochodzi to, co pisał Kolega o firmowych głośnikach.
    Jedyna zaleta (w tym porównaniu, poza tym co wyżej napisałem) dla Berków to to, że nie musisz się martwić o podłączanie wzmacniacza - mają wbudowany. Jednak jak dla mnie nie jest to wada, że LDM wymagają zewnętrznego wzmacniacza: raz, możesz kupić do nich taki jaki chcesz i który by pasował. Dwa, wbudowany wzmacniacz (zwłaszcza w kolumnach aktywnych mających pracować pełnym pasmem) to pewnego rodzaju ograniczenia - mniej basu (bo jak za dużo, to się po prostu wzmacniacz przesteruje a jest tylko jeden głośnik niskotonowy w dodatku w małej plastikowej obudowie...).
    Osobiście zawsze wybrałbym bierne kolumny i osobny wzmacniacz...