Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ruchu OR-CR-211, LED-y nie gasną

15 Gru 2019 16:29 684 16
  • Poziom 16  
    Mam czujnik ruchu OR-CR-211, który jest zasilany 12V. Do tego podpięte są LED-y paskowe. Czujnik i LED-y podpięte są prawidłowo.

Po wyłączeniu świecenia LED-y nieznacznie świecą. Jak można rozwiązać ten problem?

Poniżej prezentuję czujnik oraz schemat podłączenia.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 33  
    A skąd kolega wziął te L i N? Ten czujnik ma zasilanie 12-24 VDC> napięcie stałe. O ile jest to ta wersja czujnika>OR-CR-211/12-24VDC .
  • Poziom 16  
    L i N to odpowiednio + i - z 12 V z zasilacza.
  • OptexOptex
  • Poziom 16  
    A można jaśniej ?
  • Poziom 32  
    No miesiąc myślał i nie wymyślił.
    Tam gdzie masz na schemacie z pierwszego postu żarówkę, wyrzucasz ją i wstawiasz w to miejsce przekaźnik a właściwie zasilasz jego cewkę 12V. Do wspólnego styku roboczego przekaźnika podajesz napięcie 12V (np. z zasilania czujnika ruchu). Ze styku NO przekaźnika wyprowadzasz przewód na LEDy. Drugi przewód minusowy od LEDów wpinasz w minus zasilania czujnika.
    Prawidłowo powinno się jeszcze zastosować diodę półprzewodnikową rownolegle do cewki przekaźnika a przeciwnie spolaryzowaną do jej zasilania.
    Jaśniej się nie da.
  • Poziom 16  
    To wyzwanie dla mnie. Czujniki zamontowałem w domu (3 szt.). Czy mógłbyś wskazać mi konkretnie co powinienem kupić ? Jakiś link ?
  • Poziom 33  
    Przekażników masz do wyboru, do koloru na stronie np.> piekarz.com.pl . Szukaj tych z cewką 12VDC- jest wyszukiwarka na ich stronie, są też podstawki do przekażników ze złączami skręcanymi, są też diody np. 1N4004. Możesz użyć gotowych modułów, widziałem na stronach>botland.com.pl .
  • Poziom 16  
    Za trudne to dla mnie. Mogę dostać linka ?
  • Poziom 33  
    Kolega sobie żarty robi- 01.04 był prawie miesiąc temu- na czym polega problem, bo nie rozumiem?
  • Poziom 16  
    Problem w tym, że jeśli nie mam dokładnej instrukcji obrazkowej to sam nie poradzę sobie. Spróbuję.

Link

Co taki przekaźnik zrobi ? W jaki sposób obniży czułość ?
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Jak się bliżej przyjrzeć to coś jest nie tak z tym czujnikiem. Na wyjściu powinien mieć styk przekaźnika. Dopuszczalne jest także wyjście w postaci złącza tranzystora sterowanego sygnałem typu skok jednostkowy - albo przewodzi, albo nie.

Skąd więc nieznaczne świecenie diod?
  • Poziom 10  
    Podepnę się do tematu. Powyższy czujnik zastosowałem do oświetlenia schodowego. Moja instalacja wygląda następująco. 230 V podłączone do zasilacza led 80W - sterownik czujki PIR 12/24 v do którego są podłączone zmostkowane dwa czujniki - i na końcu mamy taśmę led zasilaną z zasilacza a sygnał idzie po - z czujki. Wszystko się uruchamia ale pojawia się problem, a mianowicie czujka wariuje i dostaje jakieś przepicie, sygnał przy włączaniu niektórych odbiorników w domu np. światła albo kuchenki indukcyjnej. Co może być tego przyczyną? Czy błędem jest zmostkowanie 2 czujek, które mogą dawać impuls. Może na przewodach sygnałowych czujek zastosować diodę?
  • Poziom 33  
    Tu raczej chodzi o dziadowskie filtrowanie zakłóceń z sieci 230VAC odbieranych przez te zasilacze.
  • Poziom 10  
    i faktycznie po zmianie zasilacza ledy przestały się włączać przy zapalaniu światła. Ale żeby nie było pięknie teraz same się uruchamiają co jakiś czas i nie ma różnicy czy jak są połączone dwa czujniki razem czy osobno. Czy długość przewodu może mieć znaczni na to że co jakiś czas się same uruchamiają?
  • Poziom 16  
    Byłem dziś w elektrycznym. Facet powiedział, że bez znajomości układu nie jest w stanie doradzić.