Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gdzie zaopatrywać się w matryce?

kortyleski 15 Gru 2019 17:39 1242 18
    GanCegall
    Poziom 34  
    Ciężka sprawa, można kupić nowe na http://www.panelook.com/ , ale min. zamówienie to 16 szt. i nie wiadomo w jakim stanie przyjdą i kiedy.
    Generalnie jak TV ma uszkodzony ekran to idzie na części, wątpię aby był w europie dostawca nowych screenów, chciałbym się mylić :-)
    bajdu
    Poziom 26  
    Z tego co się dość dawno dowiadywałem to zamawiając matrycę w serwisie samsunga lub lg jest taka cena że jak dołożysz parę groszy za motaż to klient kupi za te pieniądze nowy telewizor analogicznie (lub lepiej) wyposażony co stary.Można również próbować zobaczyć (jeśli masz firmę zarejestrowaną) w sklepie AS-O.com.
    acsz
    Poziom 16  
    Jest w Polsce sporo montowni TV, może któraś z nich prowadzi serwis paneli LCD.
    Warto sprawdzić, bo tego zbiera się coraz więcej.
    ucy7400
    Poziom 20  
    acsz napisał:
    może któraś z nich prowadzi serwis paneli LCD.

W jakim celu?
    Mobali
    Poziom 33  
    acsz napisał:
    Jest w Polsce sporo montowni TV
    ... których zadaniem jest maksymalizacja zysku poprzez zwiększanie sprzedaży (dzięki produkcji).
    acsz napisał:
    ...może któraś z nich prowadzi serwis paneli LCD
    Tego typu firmy z założenia nie prowadzą serwisów, głównie ze względu na koszty. Tym bardziej nie serwisuje się tego typu elementów. Znacznie taniej wymieniać całe moduły lub wręcz oferować nowy sprzęt. Pomijam tutaj fakt, że coraz bardziej popularną formą zabezpieczenia serwisu jest wykupienie ubezpieczenia gwarancyjnego - także przez firmy dystrybuujące sprzęt elektroniczny. Diagnostyka oraz naprawy powoli stają się domeną hobbystów i amatorów ;-)
    GanCegall
    Poziom 34  
    Piękny wywód ale zupełnie nie na temat, widziałeś tytuł?
    Wojtek M
    Poziom 25  
    Niedawno znajomy szukał matrycy do TV Samsung 32", TV miał miesiąc od zakupu, dziecko rozbiło matrycę. Powiedziałem mu, żeby dał sobie spokój z szukaniem matrycy, bo szkoda czasu. Nie uwierzył. Za miesiąc przyszedł i powiedział że w serwisie Samsunga powiedzieli mu, że zamówią matrycę (przyjdzie za 2 tyg.) montaż u nich w serwisie, matryca koszt
    ok. 1200zł + wymiana ok. 250zł = 1450zł, a taki sam nowy TV w sklepie jest za ok. 900zł!!! Było to kilka miesięcy temu, może się coś zmieniło na chwilę obecną, ale wątpię.
    GanCegall
    Poziom 34  
    skopiowane z innego tematu ale nadal czynne, masa ludzi szuka sprawnych szkieł do TV.
    Wojtek M
    Poziom 25  
    Do Kolegi "GanCegall" Napisałem Jeszcze raz to samo, żeby informacja o cenach matryc w serwisach była pełna. Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

bajdu napisał:
    Można również próbować zobaczyć (jeśli masz firmę zarejestrowaną) w sklepie AS-O.com.

Może to strona "aswo.com" lub pl ??? a nie wyżej zacytowana ?
    ucy7400
    Poziom 20  
    bajdu napisał:
    AS-O.com

Tam to mają części do samochodów.
    Chyba, że 7", 10". :D
    GanCegall
    Poziom 34  
    Dziwne że nikt nie wpadł na pomysł otwarcia sklepu z matrycami do TV, sukces gwarantowany, trzeba mieć tylko trochę grosza na start.
    CMS
    Administator HydePark
    No to otwieraj :D.
    Jeśli tylko masz pomysł na zaopatrzenie sklepu w takiej cenie, żebyś przy sprzedaży był atrakcyjny na rynku i jeszcze na tym zarobił.
    GanCegall
    Poziom 34  
    Cały czas o tym myślę, to jest biznes życia, jest ogromny popyt, ale nasi skośnoocy friendy oferują towar w cenie zbliżonej a nawet czasem przewyższającej wartość TV czego nie kumam, nawet przy zakupie kontenera kilku tysięcy sztuk szału nima :-)
    może słaby ze mnie negocjator :-)
    ucy7400
    Poziom 20  
    GanCegall napisał:
    może słaby ze mnie negocjator

A w jakim języku godosz? Po ichniemu?:D
    acsz
    Poziom 16  
    Panowie.
    UMC Poland sp. z o.o. prowadzi dział napraw paneli TV.
    Jednak model biznesowy oparty jest o klientów z wolumenami miesięcznymi od kilkuset sztuk wzwyż.
    tomasz wojcicki
    Poziom 21  
    No to pewnie zbyt wielu klientów nie mają :)