Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router huawei B525s-23a maksymalna liczba urządzeń.

wotek111 15 Dec 2019 22:13 1365 7
 • #1
  wotek111
  Level 9  
  Witam

  Mam pewnie problem nie wiem czy to wina routera czy dostawcy Internetu.
  Internet mam z Orange LTE z karty sim.
  Gdy do routera mam podłączonych około 30 urządzeń przez WIFI głównie przyciski do otwierania rolet i wlaczniki światła sterowane z aplikacji mobilnej wszystko działa ok. Ale gdy liczba urządzeń przekroczy 33 to już zaczynają się kłopoty. Router nie chce się połączyć przez WIFI z np. telefonem A sygnał WIFI jest znakomity ( telefon znajduje się obok routera). Przyciski wifi rozlaczaja się i włączają. Myślałem że to wina routera więc dodałem do sieci kolejny router który robi jako AP. Więc polaczylem się z routera telefonicznie wszystko ok ale nie mam dostępu do sieci Internet. Siec LAN działa ok bo mogę oglądać udostępnione filmy z serwera NAS.
  Gdy tylko odlacze urządzenia aby ich liczba nie przekraczała 33 to wszystko działa ok.

  Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
  Czy dostawcy Internetu maja jakieś blokady na ilość urządzeń podłączonych do routera na jedną kartę się??
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #3
  wotek111
  Level 9  
  Dziękuję za informację. Jak mogę rozwiązać mój problem. Posiadam w domu drugi router tp link td-w8961nd. Czy da radę jakoś tak skonfigurować aby te urządzenia podzielić na dwa routery abym nie było kłopotu z Internetem. Proszę o pomoc
 • #4
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  wotek111 wrote:
  Posiadam w domu drugi router tp link td-w8961nd. Czy da radę jakoś tak skonfigurować aby te urządzenia podzielić na dwa routery abym nie było kłopotu z Internetem.

  https://www.tp-link.com/pl/support/faq/417/
 • #5
  sebap
  Level 41  
  No ale to nadal będzie AP i fo tego jeden adres mniej więc podłączy tylko 31 urządzeń.
 • #6
  wotek111
  Level 9  
  Zrobiłem tak jak to było w instrukcji do głównego routera( nr1) podłączyłem drugi router (nr2) kablem RJ45 do wejścia LAN. Ustawiłem zmieniłem ip drugiego routera i wyłączyłem serwer DHCP.

  Moje wnioski
  Na głównym routerze mam podłączonych po WIFI 32 urzadzenia (głównie przyciski WIFI i przyciski do otwierania rolet) i 3 urządzenia po LAN. Wszystko działa Internet jest. Gdy do drugiego routera podłącza się telefonem WIFI telefon nawiązuje połączenie WIFI serwer LAN działa ok mogę oglądać udostępnione filmy po sieci ale nie mam dostępu do Internetu. Telefon działa tylko w sieci LAN.
 • #7
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  @wotek111
  Wyłączyć serwer DHCP na routerze głównym dla LAN i aktywować go na routerze dodatkowym, przelogować urządzenia na sygnał z dodatkowego routera.
 • #8
  wotek111
  Level 9  
  Chodzi mi o to jak zrobić tak aby dwa routery mogły połączyć ponad 40 urządzeń WIFI i miały one dostęp do Internetu. Główny router to huawei a w nim karta SIM z dostępem do i ternetu Orange LTE.