Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Funbox 3.0 + asus RT-AC1750U vpn

Matis4p 15 Dec 2019 22:30 1557 12
 • #1
  Matis4p
  Level 4  
  Witam
  zakupiłem router asus RT-AC1750U na którym chce postawić serwer vpn tak aby korzystać z internetu za granica lecz pokazuje mi ze mam wewn ip
  "Router bezprzewodowy aktualnie wykorzystuje prywatny adres IP WAN (192.168.x.x, 10.x.x.x lub 172.16.x.x). Sprawdź FAQ i skonfiguruj przekazywanie portów."
  próbowałem rozwiązać to na sztywno mam na myśli ustawić ip lecz nadal to nie pomaga dodałem do funboxa porty i również kicha DMZ dodawałem i tez myślę ze robię coś złe na początku gdyż wydaje mi się ze nie powinno pokazywać lanowwskiego ip, szukałem wszędzie próbowałem tez chyba wszystkiego dlatego się zgłaszam do was o pomoc
 • #2
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Są minimum cztery problemy:
  1. Do zestawienia VPN potrzebujesz publiczny adres IP, mało kiedy można korzystać z cudów na kiju typu DMZ
  2. W Orange jesteś za NAT 6/4 - niby do rozwiązania kasując sufix ../ipv6 w loginie użytkownika, ale ten sufix lubi "samoczynnie" wracać.
  3. Masz Funboxa, musiałbyś go całkowicie odłączyć od sieci i zastąpić terminalem ONT, jednak Orange nie chce dawać takich terminali do domu - ciężko to na nich wymusić.
  4. Najważniejsze - VPN służy z zasady do połączenia dwóch zdalnych sieci w jedną logiczną i tak jest to zaimplementowane w "mydelniczkach". Nie użyjesz tego w celu zdalnego połączenia z zagranicy a potem przekierowania ruchu do przykładowo serwera Netflixa.
 • #3
  Matis4p
  Level 4  
  A czy jest mozliwosc ze mam I terminal ont od nokii do ktorej jest podlaczona skretka do funboxa ? O ile to by sie zgdzalo ze mam terminal to zostawic tak jak jest czy podmienic router ?
 • #4
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Jeżeli rzeczywiście masz terminal, to Funboxa do szafy, a w zamian swoje urządzenie i trzy pierwsze problemy rozwiązane. Potrzebujesz jednak skonfigurować router - dane logowania, vlan id, PPPoE.
  Opis dla jakiegoś mikrotika, na Twojej mydelniczce pewnie też się da wyklikać.
  https://www.orange.pl/fid,4002278347,id,30811...ie-ftth-swiatlowod-,forumthread.html?pageNo=1
  Problem nr 4 oczywiście zostaje.
 • #5
  Matis4p
  Level 4  
  Czy to jest to czym mowisz ?Funbox 3.0 + asus RT-AC1750U vpn
 • #6
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  To jest terminal ONT
 • #7
  Matis4p
  Level 4  
  A co myślicie aby podmienić instalację telefoniczną na lanowska mam na mysli z rj11 na rj45, czy to prawda że do 10mb jest mozliwosc osiągnięcia
 • #8
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Jeżeli wymienisz przewody, to będziesz miał 1000Mbps. Jak użyjesz przewodów telefonicznych, to teoretycznie uzyskasz 100Mbps przy dobrej jakości krótkich przewodach.... ale jak się link nie zestawi, to będzie próbował zestawić się na 10 Mbps, po jakimś czasie znowu 100 i tak w kółko parę razy na godzinę. Nie do użytku sieć, chyba że masz zarządzalne switche i wymusisz sobie 10 Mbps :-). Na przewody telefoniczne najlepiej nałożyć VDSL. Kupisz dwa konwertery i będziesz miał stabilne kilkadziesiąt lub więcej Mbps.
 • #9
  Matis4p
  Level 4  
  No czyli kuc trzeba cała chatę czy ktoś ma moze orientacyjna wiedzę jaki koszt wchodzi w grę z robocizny dom ma około 180 m2
 • #10
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Na razie to pokombinuj, poprowadź jeden przewód gdzieś pod listwami podłogowymi, przyklej w narożnikach, może po zewnątrz przewodów żelowany.
  Kuć będziesz przy jakimś większym remoncie.
  Co do kosztu - tego nikt Ci zdalnie nie powie, nawet orientacyjne, bo trzeba układ domu, sposób wykończenia, ile obwodów (im więcej, tym jednostkowy koszt zdecydowanie niższy), jakie szpachlowanie, jakie malowanie, czy przewody w rurach itd, itp. Ogólnie od kilku stówek do ok stówy za jeden przewód gdy ich będzie więcej.
 • #11
  Matis4p
  Level 4  
  Funbox 3.0 + asus RT-AC1750U vpn Próbuje ustawić router, ustawiam na pppoe Internet 035 I działa lecz telewizji nie udaje mi się ustawić Probowalem 038/039/040 moze jakie propozycje, zauważyłem że ten most powinienem połączyć Ale nie mam takiej możliwość jakies propozycje ?
 • #12
  Nagus
  Level 27  
  Musisz ustawić 838 Priorytet 4 i Multicast 839 Priorytet 5.
  Ale ustawienie dwóch VLAN ID na raz to tylko w TP-Linku widziałem.
 • #13
  Matis4p
  Level 4  
  jakies propozycje jak to rozwiazać ?