Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Światła do jazdy dziennej A radio 2 Din z can bus co robić!

Rasta123aa 15 Dec 2019 22:31 540 5
lampy.pl
    Rasta123aa
    Level 3  
    Witam
    Posiadam opla vectre C z 2006 roku
    Miałem od dłuższego czasu zamontowane samodzielnie światła do jazdy dziennej z wbudowanym przekaznikiem firmy osram. Światła świeciły bardzo jasną barwą (Tak jak należy, wszystko było ok) po przekreceniu zapłonu. Przy włączeniu świateł postojowych lub mijania światła do jazdy dziennej gasly. Wszystko było w porządku aż do teraz, zmieniłem radio fabryczne opel cd 70 na radio 2 Din z wifi z canbusem itp itd (Radio z wyższej półki koszt ok 1200zl). Radio zamontowal mi gościu który zajmuje się tym na co dzień. Po wymianie radia zauważyłem ogromny spadek mocy świateł do jazdy dziennej, w dzień widać je bardzo słabo, diody świece się bardzo lekko. Wcześniej w garażu w godzinach wieczornych gdzie było ciemno te światła rozswietlaly wszystko, świeciły bardzo jasno, teraz słabo świeca nawet w nocy w garażu. I co gorsze teraz nie wyłączają się po zaswieceniu świateł mijania tylko.jeszcze bardziej się sciemniaja, ledwo ledwo Ale widać że świeca razem z światłami mijania. Majster który montowal radio stwierdził że can bus z radia może zakłócać prace świateł do jazdy dziennej, kontakt z nim się urwał, nie ma już czasu xd
    Czy jest w stanie ktoś mi pomóc o co.chodzi ? Czy to faktycznie can bus z radia mógł zakłócić światła? Co można zrobić aby rozwiązać ten problem? Aby zaczęły one świecić tak jak na początku z 100% mocą

Dodam że + do zasilania świateł mam z skrzynki bezpiecznikow pod maską, wpiete w wolne miejsce, - wzięty z akumulatora A sterownik świateł podpięty pod żarówkę świateł postojowych (Tak jak wcześniej pisałem, wszystko działało ok przez ponad rok, problem zauważony zaraz po montażu radia)

Proszę o pomoc, jestem bez pomysłów
  • lampy.pl
  • Helpful post
    chojinka
    Level 29  
    Sprawdzała napięcia? Zacznij od tego, o ile to nie problem, następnie dołącz radio i sprawdź jeszcze raz i porównaj wyniki, przyjrzyj się dokładnie czy wszystkie ledy świecą, może to problem z lampami, masa może słaba...
  • lampy.pl
    Rasta123aa
    Level 3  
    chojinka wrote:
    Sprawdzała napięcia? Zacznij od tego, o ile to nie problem, następnie dołącz radio i sprawdź jeszcze raz i porównaj wyniki, przyjrzyj się dokładnie czy wszystkie ledy świecą, może to problem z lampami, masa może słaba...

Napięcie ok. Ledy w obu paskach świeca wszystkie. Tak jak pisałem, wcześniej przed radiem było wszystko ok, masa z akumulatora więc raczej problem leży gdzie indziej :(
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    Padły światła po prostu. Masz 3 przewody tak? Zasilanie, masa i wygaszanie. Radio nic do tego nie ma jesli masz napiecie. Odlacz do testu przewód gaszenia ten od pozycyjnych.
    Rasta123aa
    Level 3  
    andrzej20001 wrote:
    Padły światła po prostu. Masz 3 przewody tak? Zasilanie, masa i wygaszanie. Radio nic do tego nie ma jesli masz napiecie. Odlacz do testu przewód gaszenia ten od pozycyjnych.

Ok zobaczę wieczorem.
    I też właśnie myślałem o tym że może coś stało się poprostu że światłami, tylko dziwne że akurat po montażu radia. Spróbuję je podpiąć jeszcze pod akumulator w innym aucie I zobaczę czy będą lepiej hulac. A jak nie to zamówię nowe I zobaczymy wtedy co się będzie działo
    Rasta123aa
    Level 3  
    andrzej20001 wrote:

Odpiolem ten przewód tak jak napisałeś I zbytnio bez zmian, świeca też straszenie słabo A jak przykładem ten przewód do przewodu od postojowki to przygasaja bardziej Ale całkiem nie gasną
    Więc to będzie pewnie awaria świateł I przekaźnika do wyłączania