Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaki telewizor 65cali UHD do 4000?

ARhell 16 Dec 2019 12:47 537 6
    ARhell
    Level 3  
    Witam

Czy może ktoś pomóc w doborze telewizora?

Mam dosyć konkretne wyobrażenie tego na czym mi zależy, jednak nie jestem pewien co do szczegółów i modeli, które zawierają to, na czym mi zależy.

-4K (standard)
    -65 Cali (może być od 60)
    -Częstotliwość najlepiej od 100Hz
    -Cena do 4tyś

Rozumiem, że ciężko jest znaleźć dobry Tv o co najmniej 100Hz w takiej cenie, jednak telewizor będzie używany głównie do grania, dlatego też zależy mi na dość płynnym obrazie.
    Nowe oznaczenia odświeżania obrazu są mi dość obce.

Chętnie przejrzę przykłady sprzętu o bliskich parametrach i wysłucham wszelkich rad.
    ARhell
    Level 3  
    Ludwik XVI wrote:
    Chyba sa tylko 2 modele 120Hz do 4k pln
    Samsung 55RU8002 lub naciągając budżet podstawowy Qled czyli 65Q60

Czy poza tym, że różnica w obrazie między Led a Qled jest wyraźna to czy ten Qled nie traci sporo w innych kwestiach skoro jest tak tani w porównaniu do zwyczajnego Leda?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    QLED to zwykły LED. Różnica to kropki kwantowe w praktyce nie mające większego wpływu na odbiór obrazu.
    QLED powstał jako PRowy plan Samsunga na walke z OLED. Niestety Samsungowi nie udało sie wyprodukowac przez ostatnie lata stabilnej i trwałej matrycy OLED w dużych rozmiarach (tutaj większość patentów posiada LG Display)
    ARhell
    Level 3  
    Ludwik XVI wrote:
    QLED to zwykły LED. Różnica to kropki kwantowe w praktyce nie mające większego wpływu na odbiór obrazu.
    QLED powstał jako PRowy plan Samsunga na walke z OLED. Niestety Samsungowi nie udało sie wyprodukowac przez ostatnie lata stabilnej i trwałej matrycy OLED w dużych rozmiarach (tutaj większość patentów posiada LG Display)

W takim razie, co tak na prawdę przemawia za tym QLED na czym traci LED?
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Q60 ma troche lepszy kontrast, cieńszą ramkę, o ok. 15% lepszą jasność w dowolnym trybie.
    No taki troche lepszy RU80 - mniej więcej dokładnie o tyle ile sobie za niego więcej życzy producent :)
    ARhell
    Level 3  
    Zdecydowałem się na tańszy telewizor z promocji.