Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6 Migająca kontrolka świec żarowych/ engine fault garage 2.0 TDI 2006

16 Gru 2019 13:08 717 6
  • Poziom 2  
    Przy wciśnięciu do końca kluczyka, bez robienia pól-wcisku na ogrzanie świec, samochód odpala i jeździ normalnie. Nic się nie dzieje. Tak jeżdżę już kilka miesięcy.

W przypadku próby PRAWIDŁOWEGO zapłonu, czyli włożenie klucza do stacyjki i czekanie na zgaśniecie kontroli świec, pojawia się problem:
    - kontrolka nie gaśnie
    - kontrolka zaczyna migać
    - pojawia się "engine fault garage"
    - tempomat pokazuje błąd "wykrzyknik"

Podobno to "wina" stacyjki (tak mówił zaznajomiony blacharz), ale może ktoś zna ten problem. Chcę aby świece się zdążyły nagrzać przed włączeniem silnika. Nie chcę odpalać na zimnych świecach.

Będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 27  
    allibero napisał:
    Podobno to "wina" stacyjki (tak mówił zaznajomiony blacharz)
    skoro tak mówi to dlaczego Ci tego nie naprawi ??

A na poważnie to jakimi błędami sypie komputer ?
  • Poziom 2  
    Witam, Blacharz to blacharz. Powiedział, że widział identyczną usterkę kiedyś. Brak błędów z kompa.
  • Poziom 27  
    Nie wierzę że nie ma błędów jeśli coś zgłasza awarię to co musi być.
    A jeśli jesteś pewnien na 100% że nie ma błędów no to wymieniaj w ciemno "stacyjke".
  • Poziom 2  
    Nie ma na 100%. Jak pisałem jeżdżę tak od kilku miesięcy i co najmniej 2x auto było podpinane do komputera.
  • Poziom 2  
    Znalazłem pod filmikiem na yt możliwe przyczyny:
    - zawór egr
    - awaria małej pompki wody pod silnikiem i awaria gruszki wraz z zaworem regulacji ciśnienia doładowania
    - przepustnica (oryginał 1k PLN, zamiennik 600 PLN, Używka 150 PLN) - tu były 2 głosy w tej sprawie

Macie inne pomysły?