Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NZ64H57479K - Wyłącza się po załączeniu pola grzewczego.

16 Gru 2019 20:55 132 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Problem z indukcją polega na tym, że po jej włączeniu gdy włączam pole grzewcze- bez znaczenia które, to kuchenka wyłącza się, następnie zapalają się na chwilkę wszystkie podświetlenia przycisków(wtedy chyba przeprowadza test) po czym gasną i kuchenkę trzeba włączyć ponownie by działała normalnie do następnego razu. Problem ten występuje nieregularnie. Czasami potrafi tak kilka razy dziennie a innym razem kilka dni działa bez zarzutów.
    Serwisant był bo kuchenka jest na gwarancji, ale na miejscu nic mu nie przyszło do głowy ponieważ pierwszy raz spotkał się z takimi objawami. Niby miał wymienić pulpit sterujący, ale się okazało, że go nie ma. Musiałby zabrać ją na warsztat by po kolei wymieniać podzespoły i po każdej wymianie dać mi ją z powrotem bo jak pisałem problem nie występuje regularnie i dopiero podczas użytkowania okazałoby się czy to akurat wymieniona część była problemem -taka naprawa na chybił-trafił. Jako, że nadchodzą święta to ustaliliśmy, że zostawiamy to tak jak jest bo generalnie indukcję można normalnie użytkować. Jakby się coś więcej działo to kazał dzwonić a to tak by zostawił i się tym nie przejmował.
    Wszystko ok, ale czy te objawy nie zwiastują, że indukcja może ulec większej awarii? Gwarancję mam do lipca i wolałbym by to zostało usunięte.
    Czy ktoś z was spotkał się może z takimi objawami indukcji i wie co może za to odpowiadać?
    Poniżej wstawiam filmik by bardziej to zobrazować.
  • Serwisant
    Witam

Naprawiałem kiedyś taką płytę i co mi przychodzi do głowy to może być moduł sterowania, ale może być też coś z blokiem zasilacza. Poproś aby serwisant zamówił blok sterowania i go u Ciebie wymienił. Sprawdź czy podłączenie samej płyty do instalacji jest ok., ale sądzę ze serwisant to sprawdził.

Dodano po 29 [minuty]:

Witam

Tak jeszcze myślałem i może być jednak cos z napięciami które produkuje zasilacz bo w momencie załączenia występuje skok napięcia w dół i się elektronika resetuje ale to się okaże po podstawieniu modułu sterowania, albo coś obciąża w momencie załączenia.
  • Specjalista AGD
    Płyta na gwarancji i tak Cię serwis potraktował? Wzywaj serwisanta tyle razy aż plyta będzie działała prawidłowo.
  • Poziom 9  
    Telo napisał:
    Witam

Naprawiałem kiedyś taką płytę i co mi przychodzi do głowy to może być moduł sterowania, ale może być też coś z blokiem zasilacza. Poproś aby serwisant zamówił blok sterowania i go u Ciebie wymienił. Sprawdź czy podłączenie samej płyty do instalacji jest ok., ale sądzę ze serwisant to sprawdził.

Dodano po 29 [minuty]:

Witam

Tak jeszcze myślałem i może być jednak cos z napięciami które produkuje zasilacz bo w momencie załączenia występuje skok napięcia w dół i się elektronika resetuje ale to się okaże po podstawieniu modułu sterowania, albo coś obciąża w momencie załączenia.

Dzięki za sugestie. Serwisant nic nie sprawdzał. Udało mi się przy nim włączyć tak by się wyłączyła, ale nic nie robił. |Zrobił zdjęcie naklejki spod spodu i snuł domysły i nic poza tym. Powiedział, że jak nic się poza tym nie dzieje i wszystko działa to by nic nie wymieniał z części bo nie ma jak to fabryczne elementy gdyż są wyselekcjonowane a te co dostają na serwis to zazwyczaj słabszej jakości.
    Nic, po nowym roku zasugeruje mu twoje podpowiedzi i zażądam by na miejscu je wymienił. Choć coś czuję, że będzie chciał zabrać całą indukcję na warsztat a wtedy będzie kicha.
  • Specjalista AGD
    Człowieku ale to on jest serwisantem. Zejdź na ziemię czy to Ty masz mówić takiej osobie co ma robić? Nie! Ma przyjechać zrobić płytę koniec i kropka.
  • Poziom 9  
    Ok, wrócę do tematu po Nowym Roku a ty,czasem życzę wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.