Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Jura A7 Impressa - czemu parzy tak± słab± kawę?

Lauraa1 16 Dec 2019 22:21 3111 21
 • #1
  Lauraa1
  Level 4  
  Witam, zakupiłam nowy ekspres Jura A7. Ekspres cieszy się bardzo dobr± opini±. Ja natomiast nie jestem zadowolona - mimo tego, że używam mocnej kawy ziarnistej, młynek mam nastawiony na najmniejsze mielenie, temp. wysoka a moc kawy najwyższa to kawa jest po prostu bardzo słaba i rozwodniona! Nie wspomnę już o kawie z mlekiem.. porażka.. Szukałam opinii na forach, ale nikt o tym nie pisze. Jak to możliwe? Jedynie espresso jest w miarę mocne tzn. smakuje jak normalna trochę mocniejsza kawa a nie espresso... Nie chce mi się wierzyć, że nikt o tym nie pisze, bo wg mnie nie da się pić takiej słabej kawy i to wielka wada ekspresu. Może kto¶ ma pomysł, co może być nie tak? Chciałabym, żeby był to bł±d fabryczny ekspresu, ale obawiam się, że ten ekspres po prostu mieli tak± mał± ilo¶ć kawy :( Help!
 • Helpful post
  #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Model ten ma zdecydowanie mniejsza komorę parzenia przez co tej kawy jest poprostu mniej w porównaniu z większymi modelami.

  Aczkolwiek piłem i nie mogę stwierdzić aby była to lura.
  Czy możemy prosić zdjęcie kawy oraz zdjęcie wyrzuconej pastylki kawy,
 • #3
  Lauraa1
  Level 4  
  Ekspres Jura A7 Impressa - czemu parzy tak± słab± kawę? Ekspres Jura A7 Impressa - czemu parzy tak± słab± kawę?

  Drugie zdjecie to ilo¶ć po jednym espresso, niestety ciasteczko się rozwaliło.
 • Helpful post
  #4
  nioop

  Home appliances specialist
  Cały kr±żek ze zdjęcia wygl±da naprawdę sensownie.
  Jeżeli z niego wyszła tzw. lura, to problem musi leżeć w zaworku w głowicy bloku zaparzania, ale co tam może być nie tak, to już dopiero po fizycznych oględzinach można stwierdzić.
 • #5
  Lauraa1
  Level 4  
  Ale czy jest możliwa taka usterka w dwutygodniowym ekspresie? Musiałby to być już fabrycznie jaki¶ bł±d.
 • Helpful post
  #6
  nioop

  Home appliances specialist
  Lauraa1 wrote:
  Ale czy jest możliwa taka usterka w dwutygodniowym ekspresie? Musiałby to byc juz fabrycznie jakis bł±d ?

  Błędy montażowe zdarzaj± się, je¶li w nowym ekspresie przy takich kr±żkach kawa jest lur±, to może się zdarzyć tak, że np. zaworku creme w ogóle nie ma.
 • #7
  Lauraa1
  Level 4  
  Dziękuje bardzo za odpowiedĽ i pomoc, pozdrawiam.
 • #8
  stachu234
  Level 10  
  Dobrze że jeszcze na gwarancji to na spokojnie ci to naprawi± lub dadz± nowy
 • #9
  Lauraa1
  Level 4  
  Sama nie wiem jak powinna smakować kawa z tego ekspresu wiec moze po prostu taka ma byc przez mniejsza jednostkę zaparzania ? Jedynie espresso jest do¶ć mocne
 • #10
  ssss
  Level 36  
  Witam to co widac na zdjeciu to brak krazka i kawa jest grubo mielona cos jest z mlynkiem.Kawa musi byc mocna
 • #11
  Lauraa1
  Level 4  
  Witam, dzwoniłam na infolinie i miałam zle ustawiona moc kawy- na najsłabsza :D także problem rozwi±zany, dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
 • #12
  Ewasssss
  Level 2  
  Dzien dobry,
  Czy teraz ekspres robi juz lepsza kawę? Pytam bo planuję kupic a boję się ze będzie zbyt słaba ( chodzi o capuccino). A jak wychodzi pianka??? Będę bardzo bardzo wdzięczna za informację!!
  Pozdrawiam
  Ewa
 • #13
  Lauraa1
  Level 4  
  Witam, tak- krecilam po prostu w zła stronę także moge szczerze polecić :)
 • #14
  Ewasssss
  Level 2  
  Dziękuję, lubię mocne capuccino a jako¶ nie do końca ufam opiniami na stronach sklepów internetowych.. 🙂
 • #15
  Lauraa1
  Level 4  
  Pieni tez dobrze, chociaz rodzice maja model E8 i pieni jeszcze bardziej i robi mocniejsza kawę na maximum ale uwazam ze to juz dla szczególnie wymagaj±cych :) cappuccino wychodzi mocne zreszta mozna to tez regulować ilo¶ci± wody i mleka, oto kawa z mojego ekspresu https://obrazki.elektroda.pl/2498325800_1582118983.jpg
 • #16
  Ewasssss
  Level 2  
  Super, juz wszystko wiem, dziekuje bardzo!!
 • #17
  IZABEL75
  Level 9  
  A gdy kr±żek kawy jest płaski jak moneta??. Rozkręcili¶my ekspres i go wyczy¶cilismy i działa jednak kawa jest slaba i ilo¶ć zmielonej kawy pozostałej po parzeniu czyli kr±żek jest ponad połowę mniejszy niż dotychczas?? Wcze¶niej problemem byl komunikat za mało zmielonej kawy i przerywał się proces parzenia. Ekspres był zanieczyszczony. To udało się usun±ć. Pozdrawiam.
 • #18
  MAN_IN_BLACK
  Level 14  
  To mi wygl±da na winę młynka
 • #19
  IZABEL75
  Level 9  
  Dziękuję. Dam znać jak wyszło a na razie utworzyłam nowy temat, gdzie opisałam problem, bo dotyczy on ekspresu jura impressa j9.3. Ale zawsze chętnie przeczytam sugestie...pozdrawiam
 • #20
  Pi9
  Level 10  
  Dzień dobry. Podobny problem z Jura A7. Przez prawie 4 lata super. Od kilku dni kawa zdecydowanie słabsza i wyraĽnie mniejsza ilo¶ć fusów - pastylki rozpadnięte, fragmenty bardzo płaskie. Używałem głównie espresso, moc kawy max, 60 ml wody, kawa ta sama - nic nie zmieniałem a kawa lura... Na czy polegało czyszczenie? Tylko, je¶li dobrze zrozumiałem poprzednie posty - nie pomogło... Od razu zapytam o jaki¶ sensowny serwis w Kaliszu lub okolicach.
  Piotr
 • #21
  IZABEL75
  Level 9  
  Nasz problem opisałam tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3755378.html
  Nadal płaski kr±żek tzn jest lepiej, ale to nie to. Pojawił się też taki problem, że woda się nie lała z żadnej z wylewek z kaw±. Po ponownym przyjrzeniu się młynkowi dopiero zauważyłam trzeci znacznik. Ustawili¶my w prawidłowym położeniu. Teraz jest lepiej. Wygl±da na to, że kawa była za mocno zmielona. Teraz kawa parzy się, ale woda leci wolniej. Nie wiem jak ustawić jeszcze mniejszy poziom zmielenia, bo jest teraz na minimum, a musieliby¶my zmienić położenie znaczników na młynku. Przymierzamy się jednak do czyszczenia bloku i wymiany uszczelek w bloku i na zaworze drenażowym. Może to pomoże, a i tak musimy to zrobić.
 • #22
  ssss
  Level 36  
  Najprawdopodobniej zuzyte kamienie mlynka juz nie sa ostre