Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe sensory ozonu i tlenków azotu od IDT

ghost666 17 Gru 2019 10:28 384 0
 • Nowe sensory ozonu i tlenków azotu od IDT
  Firma Integrated Device Technology (IDT) - spółka w 100% zależna od Renesas Electronics Corporation - wprowadziła właśnie na rynek swój pierwszy, aktualizowany programowo, cyfrowy czujnik jakości powietrza dedykowany do zastosowań zewnętrznych w aplikacjach o dużym wolumenie produkcji.

  Czujnik IDT ZMOD4510 może wykrywać ozon (O3) oraz tlenki azotu (NOx), dwie istotne przyczyny niskiej jakości powietrza zewnętrznego. Gazy te pochodzą głównie z spalin pojazdów silnikowych. Zdolność ZMOD4510 do ilościowego oznaczania ozonu oraz NOx w stężeniach tak niskich jak 20 części na miliard (ppb), w połączeniu z wyjątkową kombinacją elastyczności i niewielkich rozmiarów układu scalonego, czyni go idealnym rozwiązaniem dla szerokiej gamy zastosowań przemysłowych i konsumenckich.

  Dla projektantów produktów pracujących nad systemami wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń, kamerami przemysłowymi, systemami automatyki domowej, inteligentnymi oczyszczaczami powietrza, smartwatchami i innymi urządzeniami do noszenia, ZMOD4510 jest rozwiązaniem czujnikowym, które może uwzględniać wiele aspektów jakości powietrza na zewnątrz. Wszystko to przy doskonałej sprawności energetycznej urządzenia i wysokiej czułości detekcji. ZMOD4510 można szybko i łatwo zintegrować z istniejącymi projektami dzięki wstępnie skompilowanemu oprogramowaniu i wstępnej kalibracji wszystkich czujników ZMOD4510, gdyż istotnie obniża to koszty produkcji klienta.

  "Niska jakość powietrza na dworze stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia, co napędza popyt na coraz bardziej inteligentne i połączone urządzenia, które mogą wykrywać i reagować na ten problem" tłumaczy Uwe Guenther, dyrektor generalny grupy przemysłowej IDT. "Zoptymalizowaliśmy nasz nowy czujnik gazu ZMOD4510 specjalnie dla tego typu urządzeń, jednoznacznie łącząc wszystkie cechy niezbędne do produkcji na dużą skalę, bez uszczerbku dla czułości i dokładności systemu. Urządzenia te zapewniają niezawodny pomiar, które koreluje się ze wskaźnikami jakości powietrza, stworzonymi przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) do pomiaru poziomu ozonu i tlenków azotu w powietrzu".

  Układ ZMOD4510 jest oparty na sprawdzonym materiale wykonanym z tlenków metali (MOx); każdy czujnik jest kalibrowany elektrycznie za pomocą gazu wzorcowego, aby zapewnić spójność między wszystkimi produkowanymi partiami. Jest to ważną zaletą dla producentów z długimi seriami produkcyjnymi - pozwala to zapewnić spójność pomiarów w obrębie nawet długiej serii produktów.

  Urządzenia ZMOD4510 są również bardzo odporne na siloksany, co zapewnia niezawodność w trudnych zastosowaniach i zapewnia długi czas życia sensora, nawet w obecności niebezpiecznych dla niego gazów..

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/idt-launches-industrys-first-digital-outdoor-air-quality-sensor-targeting-ozone-and-nox-gases-for-high-volume-applications

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9482 postów o ocenie 7503, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • IGE-XAOIGE-XAO