Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe tranzystory dedykowane dla rynku motoryzacyjnego od Toshiby

ghost666 17 Gru 2019 11:57 432 0
 • Nowe tranzystory dedykowane dla rynku motoryzacyjnego od Toshiby
  Firma Toshiba Electronics Europe wprowadziła na rynek swoje pierwsze tranzystory MOSFET z kanałem typu N o napięciu pracy do 100 V, które dedykowane są do zastosowań motoryzacyjnych. Dostosowanie do tego sektora polegały na umieszczeniu układów w małej obudowie SOP Advance do montażu powierzchniowego.

  Zaprojektowane są one specjalnie do nowoczesnych aplikacji systemowych 48 V; urządzenia te nadają się do stosowania w przetwornicach podwyższających napięcie do zintegrowanych generatorów rozruchowych i reflektorów LED, a także sterowania silnikami elektrycznymi czy pracy w stabilizatorach impulsowych i przełącznika obciążenia.

  Układy XPH4R10ANB i XPH6R30ANB poprawiają sprawność systemów motoryzacyjnych ze względu na ich niską rezystancję w stanie włączonym (RDS (ON)). XPH4R10ANB oferuje wiodącą w branży rezystancję wynoszącą zaledwie 4,1 mΩ, co przekłada się na mniejsze straty energii w systemie. Oba te urządzenia są umieszczone w obudowie SOP Advance, który ma lutowalne boki, by zapewnić mniejszą rezystancję połączenia z ścieżkami na PCB. Ta niewielka obudowa został już sprawdzony w zastosowaniach motoryzacyjnych przy napięciach 48 V i umożliwia stosowanie automatycznej kontroli optycznej (AOI) w celu sprawdzania jakości połączeń lutowanych.

  Oba urządzenia należą do serii Toshiba U-MOSVIII-H. Mogą one pracować przy maksymalnym napięciu dren-źródło równym 100 V w temperaturze do 175ºC. XPH4R10ANB zapewnia maksymalny ciągły prąd drenu 70 A i 210 A w impulsie. Dla XPH6R30ANB parametry te wynoszą odpowiednio 45 A i 135 A.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/toshiba-announces-new-100-v-n-channel-mosfets-for-automotive-applications

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9482 postów o ocenie 7503, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.