Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citron c3 ll - Łożysko koła tylnego

17 Gru 2019 16:03 150 3
  • Poziom 2  
    Mam problem z łożyskiem tylnym citroen c3 ll dwurzędowym nie wytrzymuje 2500 km zminiałem już trzy razy i to z górnej półki i zakażdym razem dokręcałem z całą siłą bez klucza dynamometrycznego czy to błąd bo nie mam pojęcia w czym problem może ktoś wie z jaką siłą ma być dokręcone lub jaka może być przyczyna?
  • Poziom 39  
    To łożysko trzeba dokręcić mocno, w/g servisówki Cytryny to 312 Nm. Ale z kolei na forum są zdania podzielone. W/g Hayness Manual to 200 Nm, a podobno w przypadku części OEM to tylko 90Nm.
    W każdym bądź razie ja bym nasmarował nakrętke tread locker'em (niebieskim) i dokręcił tak ze 150 nM.

CAŁĄ SIŁĄ to ciut mylące, bo nie wiadomo czy jesteś chucherko czy kark.

Tutaj jest dyskusja z forum cytryny:
    http://www.citroenpicasso.org.uk/picasso/inde...asso-2010-16-hdi-92-rear-disk-hub-nut-torque/
  • Poziom 2  
    Sanfran dzięki za podpowiedź w tym właśnie szkopuł że jestem kark i nie oszczędzałem przy dokręcniu

Dodano po 1 [minuty]:

Dokręce na 150 i będę sprawdzał .
  • Poziom 39  
    Po wymianie łożyska i po dokręceniu nakrętki proponowałbym zrobić próbę.
    Zakładam, że jarzmo i zacisk hamulca będzie ściągnięty.
    Należy założyć tarczę hamulca, koło i je pchnąć dosyć energicznie ręką. Powinno zrobić kilka obrotów przed całkowitym zatrzymaniem. Wtedy mamy pewność, że nie ma zbyt dużych oporów na łożysku.