Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele G1272 - nie startuje, po włączeniu i wybraniu programu nic się nie dzieje.

17 Gru 2019 19:27 333 14
  • Poziom 20  
    Zmywarka jak w tytule. Po włączeniu i wybraniu programu nic się nie dzieje. Sprawdzony switch drzwi - sprawny, żadne kody błędów nie występują, zawór zwrotny sprawny, pod spodem sucho.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Musisz mierzyć wszystko po kolei (podzespoły) jeżeli wszystko okaże się sprawne sprawdzić moduł.
  • Poziom 20  
    abuhamza napisał:
    Musisz mierzyć wszystko po kolei (podzespoły) jeżeli wszystko okaże się sprawne sprawdzić moduł.

A coś jaśniej? Co konkretnie mierzyć? Po ręcznym wyzwoleniu switcha antyzalaniowego pompa startuje i po kilku sekundach wyrzuca kod 70- prawidłowo. Jak sprawdzić moduł?
  • Specjalista AGD
    A czy to ja nie napisałem wyżej? Podzespoły.
    Jeżeli jesteś laikiem w temacie oddaj sprzęt fachowcowi.
  • Poziom 19  
    Coś musi się dziać. Choćby praca pompy spustowej wody.
    Potem zmywarka napełnia się wodą i zaczyna pracę.
    Tego u ciebie chyba właśnie nie ma.
    Do sprawdzenia elektrozawór dopływu wody.
  • Poziom 20  
    Dysponuje ktoś może schematem? Obstawiam obwód switcha drzwi, gdyż po włączeniu z opóźnieniem, czas do startu nie zmniejsza się.
  • Specjalista AGD
    qwazarpl napisał:
    Coś musi się dziać. Choćby praca pompy spustowej wody.

Musi to na Rusi. Nic nie musi się dziać.

Erni1 napisał:
    Obstawiam obwód switcha drzwi, gdyż po włączeniu z opóźnieniem, czas do startu nie zmniejsza się.

W takim razie rozbierz dzwi i zbadaj zamek i wyłącznik.
  • Poziom 20  
    mrice napisał:
    W takim razie rozbierz dzwi i zbadaj zamek i wyłącznik.

Switch wyjęty działa poprawnie, zamek też bez zastrzeżeń
  • Specjalista AGD
    To następne mikroprzełączniki na panelu sterowania.
  • Poziom 20  
    Mikroprzełączniki? Na panelu/płycie sterującej nie ma mikroprzełączników jako takich, są switche od zmiany programu, czasu itd. Jest kilka przekaźników, ale bez schematu to można coś sfajczyć, a wtedy śmietnik. Jutro sprawdzę te przekaźniki.
  • Specjalista AGD
    Erni1 napisał:
    mikroprzełączniki? Na panelu/płycie sterującej nie ma mikroprzełączników jako takich, są switche od zmiany programu

OK, niech będzie switche, w zasadzie tak powinno sie je nazywać, do sprawdzenia ten pod przyciskiem start / play
  • Specjalista AGD
    Mówiłem przemierz pierw podzespoły a Ty się nie słuchasz. Zamek w miele jest raz na milion bo tam idzie mały prąd i rzadko się coś z nim dzieje.
  • Poziom 20  
    Dzięki wszystkim za rady. Na chwilę obecną zmywarka ożyła po całonocnym i całodziennym odłączeniu od zasilania? Mam nadzieję, że to jakaś zawieszka elektroniki i dalsza praca bedzię bezproblemowa. Jakby ktoś potrzebował to udało mi się znaleźć serwisówkę do zmywarek Miele 1XXX i 2XXX, jest w załączniku.
  • Specjalista AGD
    Erni1 napisał:
    Na chwilę obecną zmywarka ożyła po całonocnym i całodziennym odłączeniu od zasilania???

Oby, choć powątpiewam.