Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tania spawarka MIG/MAG czy przystawka do spawania drutem do spawarki MMA

17 Gru 2019 21:48 756 17
  • Poziom 11  
    Co lepiej kupić?
    Tanią spawarkę MIG/MAG czy przystawka do spawania drutem samoosłonowym do spawarki MMA.
    Dodam że spawane była by sporadycznie i były by to różne grubości materiału. Używany był by drut samoosłonowy w obydwu przypadkach. Mój budżet to 350-400zł

Proponowana spawarka: https://www.olx.pl/oferta/einhell-bt-fw-100-s...ig-mag-45-90-a-bez-gazowy-CID628-IDCbb0a.html

Proponowana przystawka: https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-przystawke...gnum-przystawka-jest-nowa-CID628-IDC6f3U.html
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 24  
    Jeśli kupisz migomat i pospawasz trochę to elektrodę będziesz używał sporadycznie.
  • Poziom 29  
    Wpisz w Google
    PARKSIDE® Półautomat spawalniczy PFDS 120 A2
    i poczytaj sobie opinie. Urządzenie 399zł. Sprawź też dostępność i cenę drutu samoosłonowego.
    A tak najlepiej to znajdź kogoś kto ma Migomata i spróbuj pospawać.
    Wtedy zrozumiesz co powyżej napisał kolega ewoo
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Czytałem opinie i są różne. Pytanie czy da się tym pospawać coś grubszego?

Dodam że spawarka z Lidla spawa prądem zmiennym a np. ta z mojego ogłoszenia już stałym. Wielka była by to różnica w jakości ?
  • Poziom 24  
    Osobiście proponował bym zakup spawarki.
  • Poziom 11  
    A orientuje się ktoś jakie maksymalnie grubości blach idzie pospawać prawidłowo ta spawarką z Lidla? Oczywiście dobrym jakościowo drutem
  • Poziom 24  
    A nie masz takiej informacji w specyfikacji spawarki?
  • Poziom 11  
    Nie mam tej spawarki tak że nie mam też specyfikacji
  • Poziom 37  
    @kopojno Zwróć też uwagę na wagę tego grzmota z Lidla.

Dodano po 7 [minuty]:

Parametry spawarki z Lidla: "obciążenie: 120 A ~ 10 % / 75 A ~ 30 %" - to chyba jest żart...
    Zaciska masowy to chyba do małego prostownika się nadaje. Plastikowe kółka, jak od dziecięcego samochodziku, przy wadze 29 kg. I to wszystko za jedyne 888 zł (w niemieckim sklepie taka cena... nie wypada :-) )

Jeszcze jedno:
    "Zawartość zestawu
    spawarka MIG 155/6W
    maska spawalnicza (DIN 11)
    kabel masowy z zaciskiem masowym
    wąż o długości 2,8 m z bezpośrednim złączem
    reduktor ciśnienia"
    Na zdjęciach nie widzę tego reduktora ciśnienia.
  • Poziom 11  
    Zastanawiam się nad takim chińczykiem: Link
    Powermat PM-IMG-220T

Niby liczę że może mieć faktycznie pod te 200A. Ma zmianę biegunowości i możliwość spawania MMA/mig/mag/flux i po dokupieniu uchwytu tig
  • Poziom 11  
    Rozważam zakup tego modelu - Powermat PM-IMG-220T lub Sherman MIG 200 Speedy
    Co sądzicie bo wydają się podobne jeśli nie bliźniacze. Pierwsza na allegro jest oferta za 829 zł a drugą za 860 zł.
  • Poziom 37  
    Obydwa podobne do Magnum 190. ;-)
    Stawiał bym na Shermana - chyba bardziej "markowy". Mam ich TIG'a i przecinarkę i jest OK.
  • Poziom 11  
    Strzelam że wszystkie trzy mają bebechy bardzo zbliżone do siebie jeśli nie te same. A jak wygląda z serwisem firmy Sherman ?
  • Poziom 37  
    Do tej pory żadna ze spawarek nie wymagała wysłania do serwisu. Przez internet kupiłem cztery urządzenia, kolejne dwa jednak w sklepie stacjonarnym, właśnie ze względu na łatwość ewentualnego serwisu, choć oni i tak nie naprawiają tego na miejscu, tylko wysyłają naprawy gwarancyjne gdzieś do serwisu. W sklepie z tanich chińczyków mają Shermana i Magnum - Powermat'ami nie handlują.
  • Poziom 11  
    A czy ktoś miał docenienia z marką KRAFT&DELE.
    Znalazłem ciekawy model KRAFT&DELE KD1836 tylko że oni mają tylko 12 miesięcy gwarancji