Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka kamer Hikvision HWI-T220 - konfiguracja i współpraca

18 Gru 2019 08:23 309 5
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie. Mam pytanie.
    Kamery mają mieć podgląd co się dzieje w garażu. W garażu jest router WiFi podłączony kablem do domu. Obecnie nie ma większej możliwości doprowadzenia kabla do kamer. W domu oczywiście internet jest. Odległość między domem a garażem około 50m.
    Teraz pytanie: Czy kamery IP bezprzewodowe będą odpowiednie? Czy dobrze to wszystko rozumiem, że te kamery mogę połączyć z WiFi, który mam w garażu, a w domu dać rejestrator z internetem i będzie działać? Czy źle to rozumiem i kamery IP bezprzewodowe działają tylko na zasadzie tego, że kamery wysyłają sygnał, a rejestrator musi je odebrać i jeżeli będzie zbyt duża odległość między rejestratorem a kamerami to już nie zadziała?

Moderowany przez Marek_Skalski:

Wydzieliłem do nowego tematu ze względu na bardziej szczegółową tematykę.

• OptexOptex
  • Poziom 34  
    Iwazo napisał:
    Witam serdecznie. Mam pytanie,
    Kamery mają mieć podgląd co się dzieje w garażu, w garażu jest router WiFi poprowadzony po kablu od domu. Obecnie nie ma większej możliwości doprowadzenia kabla.
    Skoro masz doprowadzony kabel (rozumiem, że skrętka) to nie ma potrzeby prowadzenia większej ilości kabli pomiędzy domem a garażem. W garażu stawiasz switch POE, do niego podłączasz kamery, a w domu rejestrator i po problemie.
  • OptexOptex
  • Poziom 30  
    Kamery mają być w jednej podsieci z rejestratorem więc w konfiguracji jaką podałeś wszystko powinno zadziałać prawidłowo. Jeżeli miałbyś jednak możliwość doprowadzenia przewodów do tych kamer to polecam unikać połączeń bezprzewodowych tam gdzie to tylko możliwe, stabilniejsze i pewniejsze połączenie.
  • Poziom 4  
    No właśnie o to mi chodzi żeby chodziły w swojej podsieci jednak po przeczytaniu instrukcji zrozumiałem że to rejestrator jest takim routerem i łączy się z kamerami do odległości 30 m
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Iwazo napisał:
    jednak po przeczytaniu instrukcji zrozumiałem że to rejestrator jest takim routerem i łączy się z kamerami do odległości 30 m

Model rejestratora?

Unikam monitoringu WiFi jak tylko mogę. Jeśli masz ową skrętkę pomiędzy budynkami to zrób to tak jak opisał @Zutket - najpewniejsze połączenie jest po kablu. Trochę więcej na to wydasz, ale działać będzie stabilnie.
  • Poziom 34  
    Iwazo napisał:
    No właśnie o to mi chodzi żeby chodziły w swojej podsieci jednak po przeczytaniu instrukcji zrozumiałem że to rejestrator jest takim routerem i łączy się z kamerami do odległości 30 m
    Rejestrator może być routerem, a raczej serwerem DHCP, ale nie musi jeżeli w sieci istnieje już router. Przy sieci kablowej LAN odległość 30 m to żadna odległość. Zawsze możesz ustawić stałe adresy IP dla kamer i dla rejestratora np poza zakresem lokalnego DHCP-a.