Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak sprawdzić zastosowaną metodę bilansowania energii

Spajder_PL 18 Dec 2019 10:10 7065 14
    Spajder_PL
    Level 11  
    W tym tygodniu zainstalowany licznik Iskra AM550.
    Dostawca Tauron,

czy metoda opisana tutaj: Link działa dla różnych liczników?

Czy Tauron stosuje różne metody bilansowania energii? Czytałem, że stosuje bilansowanie algebraiczne, natomiast jeśli powyższa metoda działa na moim liczniku to mam raczej bilansowanie wektorowe.
    Wlodek22
    Level 30  
    W licznikach Apator w podmenu jest parametr C.8.0 on pokazuje metodę zliczania.
    jglowczyk
    Level 12  
    Witam...
    Dzisiaj zostałem też uszczęśliwiony, tym oto ustrojstwem: Iskra AM550 - Dostawca Tauron.
    Niniejszym dołączyłem do elitarnej grupy prosumentów ;-) .
    Po powrocie z ferii zacznę z nim zabawę...
    Pozdrawiam i czekam na kolejnych Donkiszotów...
    sander
    Level 16  
    jglowczyk wrote:
    Witam...
    Dzisiaj zostałem też uszczęśliwiony, tym oto ustrojstwem: Iskra AM550 - Dostawca Tauron.

Też jestem w takiej sytuacji - i teraz pytanie jak w tym liczniku sprawdzić czy mam bilansowanie?
    Czy w moim przypadku gdy falownik jest jednofazowy opłaca się poprzepinać w rozdzielnicy odbiory jednofazowe na tą fazę na którą jest wpięty falownik?
    noja102
    Level 24  
    Oczywiście że się opłaci , bo na bieżąco zjesz własny darmowy prąd i nie będziesz stratny 20% na bilansowaniu
    3301
    Level 29  
    sander wrote:
    jglowczyk wrote:
    Witam...

Też jestem w takiej sytuacji - i teraz pytanie jak w tym liczniku sprawdzić czy mam bilansowanie?
    Czy w moim przypadku gdy falownik jest jednofazowy opłaca się poprzepinać w rozdzielnicy odbiory jednofazowe na tą fazę na którą jest wpięty falownik?

Nawet gdyby Tauron bilansował a tak nie jest to instalacje z falownikami jednofazowymi nie podlegają pod tzw bilansowanie, więc pogrupować obwody używane w ciągu dnia w czasie produkcji i zasilenie ich z tej fazy co falownik oczywiście dopasowując do zabezpieczenia głównego
    Spajder_PL
    Level 11  
    3301 wrote:
    Nawet gdyby Tauron bilansował a tak nie jest to instalacje z falownikami jednofazowymi nie podlegają pod tzw bilansowanie

a dlaczego miałyby nie podlegać?

Jeśli masz bilansowanie wektorowe to przepinać nie ma sensu. Inna sprawa, że najczęściej jest bilansowanie arytmetyczne i w tym przypadku przepinanie jak najbardziej ma sens.
    3301
    Level 29  
    Było to kiedyś publikowane przez branżowe portale i w/g ustawy o OZE bilansowaniu miały podlegać mikroinstalacje 3-fazowe a te z falownikiem 1-faz. takimi nie były.
    Tauron o czy też już pisano, nie bilansuje wektorowo
    marcinbbb
    Level 26  
    Wczoraj podmienili mi licznik na Apator Otus 3 w podmenu parametr C.8.0 "normal" rozumiem, że znaczy to że nie ma bilansowania międzyfazowego?
    marcinbbb
    Level 26  
    Energa... nie dość że rozliczanie może być tylko raz na 2 miesiące to jeszcze ten "normal".
    theo33
    Level 27  
    marcinbbb wrote:
    Energa... nie dość że rozliczanie może być tylko raz na 2 miesiące to jeszcze ten "normal".

A co by Ci dało to bilansowanie skoro PV jednofazowa i odbiory też na jednej, a nawet chyba tylko 3-faz w/g ostawy mogły mieć to bilansowanie
    marcinbbb
    Level 26  
    W chałupie są 3F, a inwerterów są sztuki 4 więc mogę je podłączać dowolnie.
    Fili_P
    Level 10  
    Cześć.
    U mnie 8 dni temu (Energa) zamontowali T213 (SagemCS50001) z modułem GSM chyba
    winyl2
    Level 12  
    marcinbbb wrote:
    W chałupie są 3F, a inwerterów są sztuki 4

Jak masz 3xINV1F to będziesz miał normal, żeby mieć w C8.0 balanced musisz mieć 1XINV3F.
    "Tak ma być." Wiem to od dystrybucji.
    Jak chcesz wiedzieć dlaczego to dzwoń do nich :).