Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

strbo na 2 palniki !!! 12V i 230V

23 Wrz 2005 18:16 1642 13
  • Poziom 10  
    Cześć chce sobie zrobić stroboskop do samochodu a mniejwięcej zeby tak to wyglądało:
    strbo na 2 palniki !!! 12V i 230V

drugi to podobny ale na 1 palnik i 230V

Ja jestem amatorem w tematyce elektroniki więc prosiłbym o zrozumiałe odpowiedzi i schematy niezbyt skąplikowane.
    Co sadzicie o J-23? Mozecie mi dać schemat tak poprawiony zeby się niegrzał.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator na urlopie...
    Witam

jak jestes amatorem to zapomni :) a co do j23 to wielkie g....mo nie opłaca sie robić.
    A po za tym było to już omawiane na elektrodzie szukaj a znajdziesz :)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    no oki az takim amatorem nie jestm i wiem w co i ile będe inwestował. pare płytem na swoim koncie mam:)
    Witam

jak tak to szukaj a znajdziesz bo na 100% jest na elektrodze jak takie cudo zrobić :)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Szukam szukam i nie umie zlaleźć moze mi pomozecie:D
    Kolego xpeu czasem nie przesadzasz :) ? nie będze nikt za ciebie szukał tym bardziej nie będe tobie tumaczył jak sie szuka :D
    Przesadasz!!!

Podpowiem że nie tak dawno był poruszany temat a nym forum szukaj!!!

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    a poza tym calego strobo nie wrzucisz do samochodu :) np j 23 hehe musisz miec osobne zarowy :) ja polecam sciagnac z USA nie wiem czy jest sens robic strobo samochodowe do ACURY kosztowal mnie 10 $ tj ok 33 zl na dwie lampy moc 100 watt + przesylka 20 zl max 60 zlmnie wtedy wyszlo a za zrobienie takiego jak ten bedziesz potrzebowal przynajmniej 30 zl :) i troszki pomyslunku
  • Poziom 10  
    Dzięki ale wy mi wcale nie pomagacie. Ja chce schemat na 12V i dosyć prosty moze być na jakimś układzie scalonym.
    xpeu napisał:
    Dzięki ale wy mi wcale nie pomagacie. Ja chce schemat na 12V i dosyć prosty moze być na jakimś układzie scalonym.

Witam
    jest jeden schemat strobo na elektrodzie ale on nie działa!!! nik na elektrodzie nie ma takiego stroboskopu więc nie wymagaj od nas tego bo jak by ktoś miał taki schemat to by był na elce ale nie ma. My nie esteśmy jasnowidzami :|

Tak jak my byśmy od ciebie wołami daj nam mercedesa SLK a ty mapewno nie masz :)

Więc proponuje temat zamknąć bo było wiele takich postów i nikt nie udzielił pomocy bo nie maja takiego schematu.
    Ps. proponuje kupić sobie taki stroboskop na 12V koszt nie wielki 100 lub 150zł i masz satysfakcje że masz oryginalny.
    A jeśli chcesz sterować diodami to tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic177948.html jest taki sterownik raz w lewo raz w prawo :) ale chematu na 12V nie znajdziesz :)

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    DJpopak;) napisał:
    Witam

jak tak to szukaj a znajdziesz bo na 100% jest na elektrodze jak takie cudo zrobić :)

Pozdrawiam

A potem piszesz
    DJpopak;) napisał:
    Witam jest jeden schemat strobo na elektrodzie ale on nie działa!!!

Po co każesz komuś szukać.

Chyba tylko po to aby napisać kolejny post

xpeu napisał:

Układ tego stroboskopu jest średnio skomplikowany /dwa układy scalone/, także jest potrzeba nawinąć transformator podwyższający napięcie.

Schemat ?

Autor tego stroboskopu musiałby się zgodzić na jego udostępnienie, zapytam...
    oj
    hehehe nie zrozumiałeś mnie :)

Code:
    Witam

jak tak to szukaj a znajdziesz bo na 100% jest na elektrodze jak takie cudo zrobić Smile

Pozdrawiam

To odnosi sie do sterownika do stroboskopu :) dwa razy mignie w lewy i dwa razy w pray leflektor :)

Code:
     Witam jest jeden schemat strobo na elektrodzie ale on nie działa!!!

A to już odnosi sie do samego stroboskopu na 12V

Nie zrozumiałeś mnie :)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    I co niec nie macie zadnego schematu????
  • Poziom 10  
    to jednak nie pomogło. szukamy dalej