Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E39 530D sedan , automat - Pobiera prąd

19 Gru 2019 16:22 219 3
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich , mam problem z poborem prądu w BMW E39 , 2001 rok , 530d , automat ,sedan. Auto po dniu / 2 dniach nie idzie odpalić . Pobór prądu 0.90 A . Po odłączeniu radia oraz bezpieczników 4, 9, 24 spada do 0,22 A ( radio ma pobór 0.2 A - cyka napęd) . Wszystkie pomiary dokonywane po około 20 minutach a nawet dłużej. Pomiary na aku - 12,24V , podczas rozruchu spada do max chwilowo 10 V , po odpaleniu na klemach 13,82 V, na zacisku do odpalania, alternatorze oraz rozruszniku równo 14,00V . Akumulator wymieniony na nowy bo stary już miał swój wiek , jeż wymieniony. Dodam że po wyjęciu bezpiecznika 11 od servotronica zaczyna wyć syrena ( w tym czasie pobór nie spada ale następują wahania / pulsowanie poboru w rytm wycia syreny nawet do 1.3 A ). Syrena ma chyba swój akumulator bo po odpięciu -akumulatora dalej wyje -alarm jest fabryczny. Jakiś pomysł aby udało się usunąć ten cholerny pobór ?? Chyba alternator ma za słabe ładowanie ale czy to ma aż taki wpływ na pobór ? Dodam że podczas pomiaru miernikiem ( wpięty szeregowo między zacisk akumulatora a klemę minusową ) następuje delikatne iskrzenie - czy tak powinno być ? czy to przez pobór prądu ?

Bezpiecznik nr 4- Oświetlenie wewnętrzne, oświetlenie bagażnika, spryskiwacze szyby. ( lampki odłączone )
    Bezpiecznik nr 9 - Ogrzewane dysze spryskiwaczy, urządzenie klimatyzacyjne. ( podgrzewanie dysz odpięte - czy jest możliwość aby jakiś przekaźnik był zwarty ? , panel klimy był odłączany )
    Bezpiecznik nr 24 - Oświetlenie dźwigni zmiany biegów, zespół wskaźników.

Jedyne co mi przychodzi to moduł komfortu może niedomagać choć wizualnie nie widać aby coś było spalone , szukam właśnie od kogoś na podmiankę,
    Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 5  
    Może być alternator, rozrusznik, chyba że masz tak jak mój znajomy, dodał światła dzienne i musiał co dzień ładować akumulator, też mu klemy iskrzyly
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    ProBoyTruck napisał:
    Może być alternator, rozrusznik, chyba że masz tak jak mój znajomy, dodał światła dzienne i musiał co dzień ładować akumulator, też mu klemy iskrzyly

Alternator odlaczylem i pobór nie spadł , rozrusznik jakoś wykluczam żeby sam z siebie pobierał prąd, auto w oryginale bez żadnych przeróbek. Czekam na moduł komfortu.
  • Poziom 5  
    Polecam sprawdzić ten rozrusznik, wujek miał przypadek w oplu astrze, rozrusznik działał normalnie ale pobierał prąd