Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW E39 530D sedan , automat - Pobiera prąd

MALACZNS 19 Dec 2019 16:22 1365 3
    MALACZNS
    Level 10  
    Witam wszystkich , mam problem z poborem prądu w BMW E39 , 2001 rok , 530d , automat ,sedan. Auto po dniu / 2 dniach nie idzie odpalić . Pobór prądu 0.90 A . Po odłączeniu radia oraz bezpieczników 4, 9, 24 spada do 0,22 A ( radio ma pobór 0.2 A - cyka napęd) . Wszystkie pomiary dokonywane po około 20 minutach a nawet dłużej. Pomiary na aku - 12,24V , podczas rozruchu spada do max chwilowo 10 V , po odpaleniu na klemach 13,82 V, na zacisku do odpalania, alternatorze oraz rozruszniku równo 14,00V . Akumulator wymieniony na nowy bo stary już miał swój wiek , jeż wymieniony. Dodam że po wyjęciu bezpiecznika 11 od servotronica zaczyna wyć syrena ( w tym czasie pobór nie spada ale następują wahania / pulsowanie poboru w rytm wycia syreny nawet do 1.3 A ). Syrena ma chyba swój akumulator bo po odpięciu -akumulatora dalej wyje -alarm jest fabryczny. Jakiś pomysł aby udało się usunąć ten cholerny pobór ?? Chyba alternator ma za słabe ładowanie ale czy to ma aż taki wpływ na pobór ? Dodam że podczas pomiaru miernikiem ( wpięty szeregowo między zacisk akumulatora a klemę minusową ) następuje delikatne iskrzenie - czy tak powinno być ? czy to przez pobór prądu ?

Bezpiecznik nr 4- Oświetlenie wewnętrzne, oświetlenie bagażnika, spryskiwacze szyby. ( lampki odłączone )
    Bezpiecznik nr 9 - Ogrzewane dysze spryskiwaczy, urządzenie klimatyzacyjne. ( podgrzewanie dysz odpięte - czy jest możliwość aby jakiś przekaźnik był zwarty ? , panel klimy był odłączany )
    Bezpiecznik nr 24 - Oświetlenie dźwigni zmiany biegów, zespół wskaźników.

Jedyne co mi przychodzi to moduł komfortu może niedomagać choć wizualnie nie widać aby coś było spalone , szukam właśnie od kogoś na podmiankę,
    Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    ProBoyTruck
    Level 8  
    Może być alternator, rozrusznik, chyba że masz tak jak mój znajomy, dodał światła dzienne i musiał co dzień ładować akumulator, też mu klemy iskrzyly
    MALACZNS
    Level 10  
    ProBoyTruck wrote:
    Może być alternator, rozrusznik, chyba że masz tak jak mój znajomy, dodał światła dzienne i musiał co dzień ładować akumulator, też mu klemy iskrzyly

Alternator odlaczylem i pobór nie spadł , rozrusznik jakoś wykluczam żeby sam z siebie pobierał prąd, auto w oryginale bez żadnych przeróbek. Czekam na moduł komfortu.
    ProBoyTruck
    Level 8  
    Polecam sprawdzić ten rozrusznik, wujek miał przypadek w oplu astrze, rozrusznik działał normalnie ale pobierał prąd