Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przetwornica czy agregat - czysty sinus czy modyfikowany

19 Gru 2019 16:23 297 3
 • Poziom 8  
  dzień dobry. Mam pewien problem, bo jedni mi doradzają, że można inni, że nie można. Chodzi o to, że mam w pewnym miejscu ogródek, na którym sadze warzywa. Tego roku była susza jak cholera, więc wpadłem na pomysł by podlewać ogródek wodą z sąsiedniej rzeczki. Tam nie ma skąd brać zasilania do pompy, więc mam pytanie czy zwykła przetwornica 12 na 230 z modyfikowanym sinusem wystarczy do działania pompy elektrycznej, czy raczej powinien być to tzw. czysty sinus. Te z czystym są o wiele droższe, więc muszę na pewno wiedzieć co kupić.
  Ewentualnie wchodzi w gre zakup tańszego około 500zł agregatu prądotwórczego ale z tego co wiem to on daje też modyfikowany sinus.
  Jak takie rozwiązanie będzie się również sprawować w ewentualnym awaryjnym zasilaniem mieszkania? Czy z agregatu /przetwornicy z modyfikowanym sinusem zasile też tv czy kompa?
 • AdexAdex
 • Poziom 35  
  Witam
  Jak chcesz tylko podlewać drzewka, to czy nie lepiej kupić "spalinową" pompę do wody? Przykład:

  przetwornica czy agregat - czysty sinus czy modyfikowany

  Pozdrawiam
 • AdexAdex
 • Poziom 8  
  wiesz co, nie myślałem tylko o podlewaniu. Raczej o czymś co w razie wojny czy odcięcia zasilania sieciowego zapewni mi troche energii do kiedy nie skończyło by sie paliwo. przemysle tę pompe ale moze jednak albo agregat albo przetwornica?
 • Poziom 42  
  klabar napisał:
  czy zwykła przetwornica 12 na 230 z modyfikowanym sinusem wystarczy do działania pompy elektrycznej,

  To zależy jaki silnik ma ta pompa?
  Jak coś zasilać z akumulatora to lepiej aby silnik był na napięcie stałe (12DC). Są takie pompy. Szukaj pompy zęzowej.
  Trzeba unikać zbędnego przetwarzania energii bo to czyste straty.
  Na pytanie czy prosty i mały agregat zasili pompę trudno odpowiedzieć. Tylko próba powie prawdę. Weź pompę do sprzedawcy agregatu i zrób próbę pompowania.
  Większość domowych sprzętów powinna "pójść" na tzw modyfikowanej sinusoidzie, więc agregat czy przetwornica "wsio ryba".