Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Enflame Technology wybrało pamięci Rambus HBM2 do układów do nauki AI

ghost666 19 Gru 2019 16:44 282 0
 • Enflame Technology wybrało pamięci Rambus HBM2 do układów do nauki AI
  Firma Rambus to wiodący dostawca krzemowych bloków IP i chipów, dzięki którym dane są szybciej i bezpieczniej przechowywane. Spółka poinformowała, ze Enflame (Suiyuan) Technology wybrała pamięci Rambus HBM2 (PHY i IP) do kontrolera pamięci na swój chip do nauki systemów AI. Interfejs pamięci Rambus umożliwia opracowanie wysokowydajnego sprzętu nowej generacji do najnowocześniejszych aplikacji AI.

  "Trening sztucznej inteligencji wymaga znacznie większej przepustowości pamięci niż standardowe aplikacje obliczeniowe" powiedział Arthur Zhang, dyrektor operacyjny Enflame Technology. "Sprawdzony podsystem pamięci HBM2 firmy Rambus zapewnia ultra-wysoką przepustowość, której potrzebują nasze układy AI. Korzystając z rdzeni IP dla interfejsu Rambus, rewolucjonizujemy możliwości technologii sztucznej inteligencji".

  Interfejs Rambus HBM2, zoptymalizowane pod kątem aplikacji o niskim opóźnieniu i dużej przepustowości, zapewnia maksymalną wydajność i elastyczność przy minimalnym współczynniku zajmowanej przestrzeni i pobieranej mocy. Kompleksowe rozwiązanie podsystemu HBM2 dla warstwy fizycznej i kontrolera pamięci zapewnia przepustowość do 2 Tb/s, dzięki czemu idealnie pasuje do potrzeb nauki systemów AI w chmurze w technologii opracowywanej przez Enflame. Uzupełniając ten interfejs, Rambus zapewnia krzemowe projekty referencyjne i wspiera analizy integralności sygnałów raz zużycia mocy.

  "Wybór Rambus przez Enflame Technology po raz kolejny pokazuje, że nasz interfejs HBM - PHY i kontroler pamięci - są idealnym rozwiązaniem dla złożonych układów AI i uczenia maszynowego, opartych o sieci neuronowej" powiedział Hemant Dhulla, wiceprezes i dyrektor generalny sekcji rdzeni IP w Rambusie. "Nasza oferta rozwiązań HBM już produkowanych seryjnie zapewnia wydajność pamięci potrzebną na granicy obliczeń AI”.

  Aby uzyskać więcej informacji o ofertach Rambus HBM2 PHY, odwiedźcie stronę informacyjną. Więcej o kontrolerach pamięci Rambus dowiedzieć można się tutaj.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/enflame-technology-selects-rambus-hbm2-memory-subsystem-solution-for-next-generation-ai-training-chip

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9482 postów o ocenie 7503, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.