Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZTE WF830 vs Archer MR400

827628 19 Dec 2019 16:54 1197 12
    827628
    Level 9  
    Pomoże mi ktoś wybrać router. ZTE dostałem do abonamentu a używałem w domu mr400. Teraz nie wiem który wybrać, pozostawić.
    Do MR400 też mam antenę zewnętrzną a nadajnik play jest 1km bez przeszkód, czyli nawet antena nie potrzebna.
    W mr400 używam blokad rodzicielskich z godzinami dostępu do netu dla dzieci oraz blokuję witryny z określonymi słowami nie wiem czy zte posiada takie funkcje.
    I jeszcze jedno pytanie po co w ZTE w modemie jest miejsce na kartę sim skoro kartę się wkłada do tej aktywnej anteny?
    matek451
    Level 43  
    ZTE MF830 składa się z IDU i tam nie ma żadnego slotu na kartę SIM i z ODU czyli modemu LTE 6 kat z 2 CC CA zintegrowanego z anteną MIMO2X2. Porównujesz złom wart ze 100 zł z zaawansowanym sprzetem CPE LTE. MR400 to jest porażka, LTE 4 kat bez agregacji pasm LTE, bez możliwości wyboru konkretnego pasma LTE no i kuriozum czyli AC a porty LAN 100Mb//s. MF830posiada zaawansowane funkcje sieciowe w tym kontrole rodzicielska.
    Gdzie korzystasz z Play, z którego BTS-a, z jakiego pasma LTE, jakie masz na nim parametry sygnału, jaki DL/UL wieczorami, co to za antena?
    jarek7714
    Level 25  
    827628 wrote:
    ZTE dostałem do abonamentu a używałem w domu mr400. Teraz nie wiem który wybrać, pozostawić.
    Do MR400 też mam antenę zewnętrzną a nadajnik play jest 1km bez przeszkód, czyli nawet antena nie potrzebna.
    W mr400 używam blokad rodzicielskich z godzinami dostępu do netu dla dzieci oraz blokuję witryny z określonymi słowami nie wiem czy zte posiada takie funkcje.
    I jeszcze jedno pytanie po co w ZTE w modemie jest miejsce na kartę sim skoro kartę się wkłada do tej aktywnej anteny?
    . ZTE to masz 2&1-jakbyś do swojego MR400 dokupił zestaw antenowy (niestety nawet i z takim zestawem ten modemo-router jest słaby bo nie ma możliwości wyboru konkretnego pasma LTE na stałe), także wybór jest prosty.
    matek451
    Level 43  
    A po co ma kupować antenę do zabytku jak ją już ma. A wybór w Play nie zawsze jest prosty bo nie zawsze WF830 daje maksa, operator agreguje 4 pasma LTE i jak na BTS-ie są 3 pojemnościowe to sprzęt z 3 CC CA i agregacja B7+B3+B1 bywa lepszą opcją.
    matek451
    Level 43  
    Nie, do Plusa "bez limitu" jak znalazł. To że ty korzystasz z elektrośmieci nie oznacza ze ludzie też maja go użytkować. Ja używam do pobierania plików po 50GB-60 w Play sprzetu z agregacja 3 pasm LTE,25- 30MB/s pół 30-45 minut i gotowe. Są tacy co cenią sobie komfort a w Play mają szeroki wybór fajnego sprzętu.
    827628
    Level 9  
    Dziękuję za odpowiedz, faktycznie coś mi się pomyliło z tym drugim gniazdem sim. Chyba po prostu zrobię test prędkości na jednym i drugim urządzeniu i zostawię te które lepiej działa, pomijając całe teorie na temat co jedno ma a czego inne nie ma :-).
    Mój nadajnik p4

ZTE WF830 vs Archer MR400
    matek451
    Level 43  
    BTS Play przy Warszawskiej ma potwierdzone LTE2100, LTE1800 i LTE800 ale sprawdziłbym też LTE2600 z niego bo to węzeł zasilany światłowodem, zasilajacy radioliniami okoliczne wiejskie BTS-y Play radioliniami w tym też ten na Mlekovicie radiolinią 1107Mb/s na którym jest komplet 4 pasm LTE; Do testów na wf830 trzeba przede wszystkim mieć dostęp do konta smartadmina na nim. Pozwala wymusić konkretne pasma LTE, dwa do agregacji 2 CC CA oraz nośne i PCI. do uzyskania hasła do smartadmina potrzebny kontakt z ZTE Polska i podanie numeru seryjnego urzadzenia na adres warsawoffice(malpa)zte.com.cn po jego uzyskaniu i zalogowaniu jako smartadmin w WebUI na adres 192.168.1.1 uzyskasz przydatne funkcje. No i to nie są żadne teorie na temat mr400 czy wf860 a konkretne dane i możliwości obydwu. Dzieli te urządzenia przepaść. Nic nie napisałeś o antenie.
    827628
    Level 9  
    Zrobię tak jak piszesz. O antenie nic nie napisałem bo jest na dachu a nie pamiętam co to było. Podobało mi się menu MR400 bardzo fajnie i intuicyjnie się ustawia np dostęp dla dzieci. W ZTE menu wygląda trochę jak w Gargoyle. Źle to mi się kojarzy miałem router z Gargoyle działał bardzo stabilnie ale połowa opcji podczas konfiguracji nie koniecznie poprawnie działała.
    MR400 będzie do sprzedania.
    827628
    Level 9  
    Zamontowałem zte i zrobiłem testy prędkości. Zte zamontowany poprawnie antena na dachu widzi nadajnik w prostej linii to jakiś 1km. MR400 leżał na biurku bez żadnych dodatkowych anten.
    ZTE WF830 vs Archer MR400 ZTE WF830 vs Archer MR400
  • Helpful post
    matek451
    Level 43  
    Taki test nie ma żadnego znaczenia, nie wiadomo czy korzystają z tego samego bts-a oraz na jakim pasmie/pasmach LTE. tak jak pisałem pokaż zakładkę Ustawienia-ustawienia LTE na WF830 po zalogowaniu na 192.168.1.1
    827628
    Level 9  
    Proszę bardzo ustawienia. Chyba drugie pasmo jest nie aktywne. ZTE WF830 vs Archer MR400
    matek451
    Level 43  
    Agregacja lte1800+2100 z BTS-a na Warszawskiej, wynik słaby a parametry sygnału bardzo dobre więc dziwne ze nie łączy cię z lte2600 na nim jeśli jest to pasmo. Na poczatek zrób test na tej karcie Play na telefonie Android z aplikacją https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster&hl=pl i okaż screena z niej i speedtest, test na zewnatrz. Kluczowe jest czy działa na tym BTS-ie LTE2600, no i trzeba uzyskać dostęp do konta smartadmin jak wyżej napisałem.
    jarek7714
    Level 25  
    827628 wrote:
    Zamontowałem zte i zrobiłem testy prędkości. Zte zamontowany poprawnie antena na dachu widzi nadajnik w prostej linii to jakiś 1km. MR400 leżał na biurku bez żadnych dodatkowych anten.
    ZTE WF830 vs Archer MR400 ZTE WF830 vs Archer MR400
    Wyniki na ZTE fatalne, może masz problem z "przesterowanym" sygnałem (jego wskaźniki są bardzo wysokie). Raczej tam nie ma LTE2600 bo jeżeli byłby modem ustawiony na auto to przy obciążonym nadajniku na pozostałych pasmach łączyłby się właśnie z L2600.