Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Avio Major z zasobnikiem

23 Wrz 2005 18:37 8374 11
 • Poziom 11  
  Użytkuję piec Avio Major z wbudowanym zasobnikiem 60l firmy Immergas. Od jakiegoś czasu piec włącza sie na dogrzanie wody w zasobniku i po 15 sekundach gaśnie, przy odgłosach "gotowania" wody. I tak kilka razy zanim włączy się poprawnie i dogrzeje wodę w zasobniku. Z moich obserwcji wynika, że poprawny cykl dogrzania rozpoczyna się od uruchomienia pompy a przy tych krótkich włączeniach nie słychać jak woda krąży w wężownicy przed zapłonem palnika. Piec ma niecałe 2 lata. Podczas ostatniej wizyty serwisanta, nie było mnie osobicie i zostało przeprowadzone czyszczenie i przegląd roczny a serwisant nie znalazł żadnej usterki. Objawy wystepują nadal. A podczas rozmowy telefonicznej caly czas sugerowano mi że piec zbyt często sie włącza bo w obiegu c.w.u jest pompa cyrkulacyjna, i to wychładza wode w zasobniku i piec się częściej włącza itd. To tłumaczenie jest logiczne ale niestety nieprzystaje do tego przypadku. Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem lub ma jakieś pomocne uwagi na ten temat ? pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Możliwe,że problem tkwi w uszkodzonej sondzie NTC.
 • Poziom 11  
  tzn. że sonda ntc raz działa a raz nie ?
 • Poziom 14  
  Uszkodzona tzn.dokonuje błędnego pomiaru i oszukuje elektronikę sterującą pracą palnika.Wymienić,koszt z robocizną nie powinien przekroczyć 60 zł.Ale na 100% mogę stwierdzić będąc przy kotle.Namiar na serwis w twoim regionie znajdziesz na stronie www.immergas.com.pl
 • Poziom 11  
  Sugerujesz wymianę sondy NTC w zasobniku c.w.u.?
 • Poziom 14  
  W kotle avio maior sonda NTC występuje nie tylko w zasobniku.Popatrz dokładnie i policz ile ich jest ,bo odnoszę wrażenie że masz bardzo dziwne podejście do sprawy, że ktoś próbuje Ci pomóc.Przecież ja od Ciebie nie biorę kasy.Czekam na odpowiedz.Możesz spróbować zamienić miejscami sondy.Opisz jaki dało to skutek.Inni też natym skorzystają.Pozdro.
 • Poziom 11  
  Przepraszam za zbyt dosłowne pytanie z poprzedniego postu, może wydawać się zniechęcające.
  Zapytałem o NTC w zasobniku, ponieważ ten drugi czujnik serwis wymienił jeszcze w połowie pierwszego sezonu grzewczego po tym jak piec zapalał się i gasł. Dziękuję za wskazówkę, spróbuję zamienić miejscami czujniki, a o rezultatach poinformuję. Dziękuję za pomoc.
 • Poziom 11  
  Niestety zamiana czujników NTC nie jest możliwa, ponieważ sonda w nagrzewnicy pracuje w wodzie a sonda w zasobniku nie styka się bezpośrednio z wodą, dodatkowo czujnik zasobnika ma inny kształt obudowy i cały pokryty jest białą pastą. (pewnie dla poprawienia styku temperaturowego). Ale za to poświeciłem więcej czasu obserwacji i :
  piec pracuje normalnie ( oprócz tych dziwnych załączeń ), tzn. przy załączeniu na c.o. startuje normalnie i grzeje aż nagrzeje :) , przy c.w.u podobnie, podnoszę nastawę temperatury i piec pewnie się włącza i podgrzewa wodę , również nie ma problemu z przełączeniem na grzanie cwu przy grzaniu c.o. (priorytet c.w.u), ale po zakończeniu grzania zasobnika, palnik gaśnie, pompa obiegowa jeszcze pracuje prze chwilę i jak skończy to zaraz następuje zapłon palnika i wyłączenie po ok 15 sek.. przy odgłosach "gotowania" wody w nagrzewnicy.
  To krótkie załączenie występuje również w przypadku gdy temperatura w instalacji c.o. jest prawidłowa tzn. wynikająca z nastaw (sterownik w pokoju) również woda w zasobniku jest ciepła(brak poboru, wyłączona pompa cyrkulacyjna) a mimo to piec się włącza kilka razy w odstępach ok 10min. Nie wiem co o tym sądzić. Pewnie skończy się w serwisie :( byle nie jak ostatnio.
 • Poziom 1  
  Mam podobny problem z tym kotłem.
  Czy serwis ten problem rozwiązał:?:
 • Poziom 11  
  Tak. Serwisant przyjechał i wymienił czujnik ciśnienia i do dziś jest ok. Naprawa została wykonana jako gwarancyjna.
 • Poziom 11  
  A dokładnie :) to był element presostatu wody, tzn. coś co wyglądało jak "zawór silnika spalinowego" i do tego sprężyną. "Element ten normalnie pracuje w wodzie i zabrudzenia z wody spowodowały wadliwą pracę tzn. raz powracał a raz nie" - cyt. serwis