Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klucz udarowy bezszczotkowy Hitachi WR16SE- zwarcie po podłączeniu

19 Gru 2019 22:39 285 6
  • Poziom 8  
    Dobry wieczór
    Stałem się posiadaczem uszkodzonego bezszczotkowego klucza udarowego.Po podłączeniu wtyczki od razu wyzwala bezpiecznik.Przewód zasilający nowy więc na pewno sprawny.Elektronika miała poprzypalane niektóre przewody i wylany kondensator dlatego zamówiłem nową i dalej wyzwala bezpiecznik.Dopiero po odłączeniu przewodów za elektroniką do silnika nie wyzwala, ale sprawdziłem próbnikiem napięcie i pojawia się na obu przewodach.Stojan i wirnik wyglądają ok, ale jak je sprawdzić ewentualnie to proszę o sugestie.
  • Poziom 30  
    Stojan przemierz omomierzem. Każdy ,,segment" powinien mieć identyczną lub co najmniej bardzo zbliżoną rezystancję.

Obecności napięcia nie sprawdzaj próbnikiem tylko jak już to multimetrem albo żarówką. Pierwsze co to sprawdź przewód zasilający. To, że nowy nie musi oznaczać jego sprawności.
    Kol. czytał dokładnie post autora tematu?
    Druga sprawa to stojan nie ma segmentów.[T.M]
  • Poziom 8  
    Klucz udarowy bezszczotkowy Hitachi WR16SE- zwarcie po podłączeniu Czesc ponownie
    Przewód podlaczony inny, i dalej to samo.Żarówka wpięta za elektroniką świeci.Pomierzyłem rezystancje pomiędzy 6 punktami w białej otoczce(zdj) idąc dookoła i wiekszosc miala 04,2 natomiast w jednej parze 08,1 a w kolejnej 00,2.Wychodzi na walniety stojan, chyba, ze zle to mierze wiec prosze o wskazowki

https://obrazki.elektroda.pl/7217556800_1576933499.jpg
  • Poziom 15  
    A wyłącznik nie ma zwarcia? Zrób zdjęcie całości klucza w środku, w sensie przewodów bo z rysunku serwisowego ciężko cokolwiek wypatrzeć
  • Poziom 19  
    W tym modelu zdarza się, że robi się zwarcie w stojanie i uszkadza się również sterownik (chociaż na ogół palił bezpiecznik się w nim). Rozłącz tą kostkę, którą zamontowałeś i zobacz czy na przewodach od stojana (czerw/czarny) nie ma zwarcia.
    Również możesz jak już odłączysz wszystkie przewody od sterownika podłącz go normalnie do gniazdka i jeśli nie wywala korków to na przewodach czerw i czarnym powinno być napięcie.
  • Poziom 8  
    Nie bardzo wiem którą kostke odlaczyć i jak to sprawdzić.Jedynie co zrobiłem to sprawdziłem ciągłość obwodów i czerwony z czarnym w stojanie ‚piszczy’, ale wyzwala bezpiecznik dopiero gdy zamontuję wirnik.Zrobiłem jak powiedziałeś i jest napięcie za sterownikiem na obu przewodach.Coś jeszcze mogę zrobić żeby to uratować bez kupowania nowego stojana?