Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beninca JM.3 - instalacje dodatkowego oświetlenia

Trigeriy 20 Dec 2019 09:59 372 3
    Trigeriy
    Level 9  
    Witam, posiadam napęd do bramy Beninca JM.3. Chciałbym do niego zamontować dodatkowe oświetlenie, tak by włączało się wraz z otwieraniem bramy i wyłączało w kilka minut skończonej pracy. Czyli obecnie tak jak działa z żarówka która jest fabrycznie zamontowana, ale jej światło jest nie wystarczające. Chce kupić taśmę led 24v ok 50W i podłączyć do wejść 14 i 15. Czy to wystarczy i będzie działać prawidłowo, czy jeszcze coś należałoby zrobić?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    yarpen86
    Level 24  
    Witam,

14 i 15 to złącze lampy migającej (ostrzegawczej) na dodatek obciążalne max 15W. Jeśli już chcieć coś kombinować, to lepszy będzie przekaźnik podłączony równolegle lub zamiast żarówki fabrycznego oświetlenia.

Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
    MariuszSzu
    Level 4  
    Witam,
    mam dokładnie ten sam napęd i chciałem tak samo zrobić, czy ma Pan już jakieś rozwiazanie tego tematu ?
    Trigeriy
    Level 9  
    Niestety nie rozwiązałem jeszcze dokładnie tego problemu. Ze względu na to że nie jest to najważniejsza sprawa dla mnie.

Natomiast ostatnie rozwiązanie o jakim myślałem to zakup takiego przełącznika
    https://pl.aliexpress.com/item/32878348627.html?spm=a2g0o.cart.0.0.c38f3c006cjwyE&mp=1

Miałoby to działać na zasadzie że przełącznik będzie podłączony na stałe do prądu, a jak dostanie sygnał z napędu bramy, włączy oświetlenie na określony czas.

Ale to na razie tylko teoria.