Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Voice Kraft VK-338 USB - nie działa.

Alano166 24 Dec 2019 00:13 2529 41
    olaf x
    Level 32  
    Jak sięgam pamięcią to żaden ampli-tuner unitry (celowo z myślnikiem) nie miał mocy większej niż 2*30W. Same wzmacniacze czy elementy wieży już miały, ale w jednym klocku nie. Oczywiście są to prawdziwe moce, a nie wydumane jak teraz.
    Alano166
    Level 5  
    398216 Usunięty - ''jako młody pasjonat możesz się niemiło sparzyć, gdy coś takiego się stanie'' -
    sparzyć to znaczy poparzę się w jakiś sposób bo się trochę zaczynam obawiać.
    Co może np. w zodiaku do takiego zwarcia doprowadzić żeby wszystkie kondensatory się spaliły i przy okazji kolumny jeszcze o tym to ja nie słyszałem.

''Jeśli chcesz tym nagłaśniać domówki czy inne potupajki - zapomnij. A jeśli nie; jeśli am to służyć do słuchania - patrz wyżej.'' - No sorry ale ty mało się znasz na unitrze jak ty piszesz ze na sprzęcie o mocy 40 - 50 wat nie da się zrobić domówki no to sory większość sprzętów unitry miało taką moc a domówki się robiło huczne. A am to ma być zakres żebym mógł sobie słuchać trochę zagranicznych stacji.

''A po cholerę Ci AM a tym bardziej MW? W ogóle wiesz co te skróty oznaczają?'' - TAK WIEM!! co te skróty oznaczają proszę ze mnie nie robić przysłowiowego idioty

LW (AM) – Long Waves - Fale Długie AM TO MW PRZEPRASZAM pomyliłem się na górze.
    MW - Medium frequency - Fale Średnie
    SW - (FM) - very high frequency - krótkie

'''Widzę, ze nie masz nawet podstawowej wiedzy w tym temacie; pozwól, że nieco ją poszerzę:
    Jeśli używasz określenia EQUALIZER to nie pisz o trzech pasmach. Niezbędne minimum, żeby można było nazwać taki regulator barwy equalizerem to 7-10 pasm regulacji. Trzy punkty może mieć barwa tonu w kiepskich chińskich "jamnikach", gdzie w ten sposób dodawano pozorów jakości sprzętu.''' - No właśnie mój voice kraft miał 2 nawet nie 3 punkty regulacji bass i treble i to by mi wystarczyło.

I tak szczerze nie wiem co mam teraz zrobić nie mam wzmacniacza założyłem ten temat żeby go naprawić ale zeszliśmy na temat unitry żeby mi ktoś coś doradził ale już sam nie wiem co mam za wzmacniacz kupić przecież od sonego są drogie dlatego wołałem od unitry.
    Już sam nie wiem przydało by tego voice krafta naprawić dopóki jakiegoś wzmacniacza sobie nie kupie. Ale chciałbym coś z unitry według moich wymogów. Proszę o rade bo nie wiem co robić.
    ToJestNick
    Level 31  
    Szczerze lepiej zostaw unitrę w spokoju jeśli masz ją szanować tak samo jak ten wzmacniacz VK.

A jeśli nauczysz się korzystać ze wzmacniacza i nie będziesz go mordował na maks głośności (to i tak już praktycznie sam przester) to polecam Ws354. Mały wzmacniacz, ale z wbudowanym equalizerem. Gra naprawdę przyjemnie dla ucha.
    Alano166
    Level 5  
    I OTOTO MI chodziło dziękuje od samego początku szukałem takiego rozwiązania czyli do tego ws354 mozna dokupić odtwarzacz kasetowy gramofon i tuner radiowy. Dzięki a i może jeszcze ktoś mi coś podobnego podsunie będe miał w tedy co do wyboru.
    Unitre bardzo szanuję i nigdy bym czegoś podobnego nie zrobił co z tym chinolem VK.
    ToJestNick
    Level 31  
    Alano166 wrote:
    I OTOTO MI chodziło dziękuje od samego początku szukałem takiego rozwiązania czyli do tego ws354 mozna dokupić odtwarzacz kasetowy gramofon i tuner radiowy. Dzięki a i może jeszcze ktoś mi coś podobnego podsunie będe miał w tedy co do wyboru.
    Unitre bardzo szanuję i nigdy bym czegoś podobnego nie zrobił co z tym chinolem VK.

WS354 to element wieży typu Midi z dwukasetowym magnetofonem (mds 456) lub jednokasetowym (mds 454). Można kupić całość i mieć fajną wieżę :D
    Alano166
    Level 5  
    A doradzisz mi coś z większych wież z gramofonem bo nie widziałem z większych wież unitry żeby był do tego gramofon ale wiem że są gramofony z unitry i można sobie dostawić do wieży ale większość gramofonów z unitry moim zdaniem to frezarki do płyt. Ja właśnie potrzebuje magnetofon taki jak w wierzy ws354 tylko żeby przyciski te od kaset były fizyczne takie żeby poczuć jak wciskasz a nie takie elektronicznie sterowane przez silniczki bo one się psują i takich nie lubię więc może wiesz jeszcze jakie magnetofony takie z wież mają te fizyczne przyciski bo z diory te późniejsze to mają już elektroniczne przyciski tak jak radioodbiornik (boom box) condor.

A tak przy okazji:
    --------------------------------------- --------------------------------------
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    ---------------------------------------Szczęścia w Nowym Roku i szczęśliwych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.-------------------------------------
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    ToJestNick
    Level 31  
    Magnetofon MDS456 ma fizyczne przyciski bez elektroniki.

Również wesołych świąt ;)
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Alano166 wrote:
    żeby wszystkie kondensatory się spaliły i przy okazji kolumny jeszcze o tym to ja nie słyszałem.

Po pirerwsze; nie kondensatory, a tranzystory. I nie pisałem nic o tym, że wszystkie. Mało słyszałeś najwidoczniej...
    Alano166 wrote:
    na sprzęcie o mocy 40 - 50 wat nie da się zrobić domówki no to sory większość sprzętów unitry miało taką moc a domówki się robiło huczne.
    Zapamitaj zanim sam się o tym przekonasz: Sprzęt domowy nie służy dorobienia na nich imprez. Kiedyś nie było innego wyjścia, a i wymagania co do sprzętu były mniejsze. Dziś jak nie spadają szklanki z kredensu to jest za cicho. A takiego traktowania ŻADEN sprzęt domowy nie wytrzyma.
    olaf x wrote:
    A am to ma być zakres żebym mógł sobie słuchać trochę zagranicznych stacji.
    Jakich? Wolna Eurtopa już nie nadaje, Radio Luxemburg również. Pozostały jakieś resztki tureckie czy podobne (językowo) gdzie z kiepską jakością można posłuchać co najwyżej wiadomości i ichniej muzyki... W dzisiejszych czasach "eter" jest tak zaśmiecony przez wszelkiego rodzaju zasilacze impulsowe czy inne przetwornice, że bez porządnej anteny zewnętrznej nic poza zakłóceniami nie znajdziesz na tych zakresach.
    Alano166 wrote:
    od sonego są drogie dlatego wołałem od unitry.
    Drogie bo za jakość się płaci - mówię tu o starszych sprzętach - zanim i SONY (wzorem praktycznie wszystkich współczesnych producent "wyprowadził" produkcję do chin).
    Alano166 wrote:
    nie widziałem z większych wież unitry żeby był do tego gramofon
    Naprawdę - mało widziałeś... Praktycznie do większości wież był dedykowany - wzorniczo podobny i z podobnym oznaczeniem - gramofon.
    Alano166 wrote:
    większość gramofonów z unitry moim zdaniem to frezarki do płyt.
    To czemu się upierasz na Unitrę? "|:) :) :) A na poważnie - coś Ci się obiło o uszy, ale albo nie zapamiętałeś, albo nie zrozumiałeś, albo wrzucasz do jednego wora Bambino i G8010 (na przykład). Frezarkami do pyt nazywano gramofony z wkładką krystaliczną; Nacisk i nietrwała igła (szafirowa) sprawiały, że w pełni takie gramofony jak Mister Hit, czy pochodne na taką nazwę zasługiwały.
    Natomiast gros produkcji to gramofony z wkładkami dynamicznymi, z igłą diamentową i nacisku niej na płytę kilkadziesiąt (nawet) razy mniejszym. I właśnie o takich gramofonach mówiłem pisząc że mało widziałeś.
    Inaczej - żebyś nie zrozumiał, ze się czepiam bezpodstawnie; Zanim zaczniesz się napalać na ten czy inny sprzęt - spróbuj się o nim czego więcej dowiedzieć. Jak nie tu na forum, to może chociaż tu:
    https://www.youtube.com/watch?v=0UYCqCkUGyw
    https://www.youtube.com/watch?v=Wd2hbfq26eM
    https://www.youtube.com/watch?v=6KEhgRTr69E
    https://www.youtube.com/watch?v=xiIWx5G7VH8
    I wiele, wiele innych.
    Alano166
    Level 5  
    398216 Usunięty - ''Po pirerwsze; nie kondensatory, a tranzystory. I nie pisałem nic o tym, że wszystkie. Mało słyszałeś najwidoczniej...'' - Sory żle napisałem pomyliłem się.

'''
    Zapamitaj zanim sam się o tym przekonasz: Sprzęt domowy nie służy dorobienia na nich imprez. Kiedyś nie było innego wyjścia, a i wymagania co do sprzętu były mniejsze. Dziś jak nie spadają szklanki z kredensu to jest za cicho. A takiego traktowania ŻADEN sprzęt domowy nie wytrzyma.''' -
    -Ale ja nie chcę sprzętu takiego żeby mi szyby w oknach pękały tylko żeby słuchać na nim muzyki z komputera jak i tradycyjnie z kaset no i może winyli tuner też by się przydał dlatego prosiłem o wzmacniacz no ale żeby też było głośno bo cały czas cichutko muzyki nie będę słuchał.

Jeżeli chodzi o zakresy fal po prostu potrzebuję i lubię i owszem mam anteny zewnętrzne z zasilaczem chyba z magmora nie wiem ale są polskiej produkcji u mnie nie ma żadnych zakłóceń więc będę sobie słuchał co chcę.... i skończmy temat jeżeli chodzi o zakresy fal.

Alano166 napisał:
    nie widziałem z większych wież unitry żeby był do tego gramofon -
    -
    Naprawdę - mało widziałeś... Praktycznie do większości wież był dedykowany - wzorniczo podobny i z podobnym oznaczeniem - gramofon.

Odpowiadam - To proszę mi pokazać (napisać) modele wież z unitry z gramofonem proszę.

To czemu się upierasz na Unitrę? - ILE MAM RAZY odpowiadać że UNITRA to moja PASJA.........
    olaf x
    Level 32  
    Kolego, wież z Unitry trochę było. Jeśli będziesz mieć odpowiednio efektywne kolumny to do takiego słuchania ręczę ci, że standartowe 15-20W wystarczy ci,nie musi być 40-50 mało osiągalne w polskich sprzętach z tamtych czasów. Ale podstawowym warunkiem do pokonania będzie cena zestawu. W ładnym stanie ,sprawny - może pójść w tysiące.
    Ja bym polecił Midi 055. Zestaw kompletny zawiera tuner cyfrowy, wzmacniacz z korektorem 5 punktowym, magnetofon dwukasetowy, kompakt i adapter.
    Tylko trzeba taki złowić i być gotowy z portfelem
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Alano166 wrote:
    To proszę mi pokazać (napisać) modele wież z unitry z gramofonem proszę.
    Z racji na ograniczenia wynikające z wielkości samej płyty nieco większy, ale wzorniczo jak najbardziej pasujący - G-8010 - pasuje wzorniczo do zestawu 8010 i - pochodnych.
    Co do innych wież i dedykowanych do nich gramofonów - wybacz, ale sam sobie poszukaj informacji na ten temat. Internet chyba masz ?