Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Voice Kraft VK-338 USB - nie działa.

Alano166 20 Dec 2019 13:26 2442 41
    Alano166
    Level 5  
    Od niedawna posiadam wzmacniacz Voice Kraft VK -338 USB. Problem jest taki że podłączyłem głośnik który był troszeczkę za słaby i wziąłem pokrętło głośności na maksa chciałem po prostu posłuchać muzyki głośno i wypróbować co to potrafi. Ale głośnik się spalił poszedł dym i iskry z kabla głośnika chciałem wyłączyć wzmacniacz z gniazdka ale dioda sygnalizujaca włączenie urządzenia zgasła ja się wystraszyłem i wyłączyłem z gwiazdka wtyczkę wzmacniacza. Odczekałem chwilę podłączyłem inny głośnik i usłyszałem buczenie nie reaguje na przyciski na pokrętła. Nic nie reaguje nawet dioda się nie świeci tylko jak się włączy to jest buczenie. Proszę o pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    ToJestNick
    Level 31  
    Pewnie poszły końcówki mocy i na wyjściu pojawia się napięcie stałe... A widząc ,,markowość" tego sprzętu naprawa raczej bezsensowna i nieopłacalna :/
    osiniak75
    Level 34  
    Masz lutownicę? Multimetr?
    osiniak75
    Level 34  
    Wrzuć zdjęcie środka wzmacniacza, zobaczymy czy jest co ratować.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    osiniak75 wrote:
    zobaczymy czy jest co ratować.
    A gdyby nawet było -
    Alano166 wrote:
    Lutownica niedawno misie zepsuła
    Uważasz że Autor sobie poradziłby ze zlokalizowaniem usterki i jej eliminacją?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Znajdź opis (datascheet) tranzystorów mocy i zmierz miernikiem cyfrowym (na zakresie testu diody) przejścia na nich pomiędzy C a E.
    osiniak75
    Level 34  
    Jakie symbole są na tych czarnych kostkach przykręconych do aluminiowego radiatora, to są tranzystory mocy. Mając ich symbol znajdziesz w goglach ich typ i rodzaj oraz jak je sprawdzić czy są sprawne czy nie. Wszystko oczywiście na wyłączonym wzmacniaczu.
    Alano166
    Level 5  
    Wzmacniacz Voice Kraft VK-338 USB - nie działa. Wzmacniacz Voice Kraft VK-338 USB - nie działa. Wzmacniacz Voice Kraft VK-338 USB - nie działa. Wzmacniacz Voice Kraft VK-338 USB - nie działa. Wzmacniacz Voice Kraft VK-338 USB - nie działa. Wzmacniacz Voice Kraft VK-338 USB - nie działa. Tak odkręciłem zobaczyłem i na tych kostkach pisze Japan D1266A. Obejrzałem płytkę jeszcze od dołu i żadnych spaleń przypaleń nie ma płytka jak nowa to co się mogło stać.
    osiniak75
    Level 34  
    Alano166 wrote:
    na tych kostkach pisze Japan D1266A

Na wszystkich czterech? Widać że już były lutowane, to Twoja sprawka czy tak już było?
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Alano166 wrote:
    Gdzie mam znaleźć taki opis

http://www.datasheetcatalog.com/
    W okienko wpisz symbol i znajdź odpowiedni element.
    Alano166 wrote:
    mam to mierzyć na wyłączonym urządzeniu.
    Broń Boże!
    Alano166 wrote:
    I co to znaczy ''Pomiędzy C a E'' .
    Kolektor - Emiter...
    Kolego, skoro zadajesz takie pytania, to lepiej zostaw ten wzmacniacz i oddaj do naprawy w serwisie. Szkoda by było go zdewastować.
    Alano166
    Level 5  
    osiniak75 Tak na wszystkich czterech tak pisze ale pod tym napisem są takie małe cyferki.
    I ja nic nie lutowałem tak było.

I jeszcze odpowiedź do 398216 Usunięty
    Nie będę oddawał tego chińskiego dziadostwa do naprawy bo wyjdzie więcej niż to kosztowało
    dlatego wolę naprawić to samemu jak zepsuje to zepsuje.
    To w tedy kupię sobie unitre radmora 5102.
    osiniak75
    Level 34  
    Kupuj Radmora, ten wzmacniacz już ktoś próbował naprawiać i to nie wróży Tobie sukcesu w jego reanimacji.
    Poza tym zostaje jeszcze kwestia sterowania wzmacniacza które także nie działa. Kupuj Radmora tylko sprawnego.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Alano166 wrote:
    w tedy kupię sobie unitre radmora 5102.
    W takim razie od razu zacznij się za nim rozglądać.
    Wybacz proszę szczerość, ale z Twoją wiedzą samodzielnie sobie nie poradzisz. Nawet gdyby ktoś opisał Ci dokładnie co masz mierzyć i na co zwracać uwagę - tu trzeba mieć chociaż minimum wiedzy i doświadczenia, a Tobie tego brak.
    Nie mniej jednak;
    Szczęścia w Nowym Roku i szczęśliwych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.
    Alano166
    Level 5  
    Więc także zastanawiałem się nad kupnem czegoś z unitry nie wiem właśnie co za bardzo.
    Posiadam głośniki unitra zg chyba 10 na głośniku pisze 4 ohm 5 wat i mam drugą parę takich głośników tylko 3 wat 4 ohm.
    I mam pytanie co z unitry kupić do chociaż jednej z pary z tych głośników najpierw chciałem radmora 5102 z odbiornikiem 5422 i korektorem graficznym.

Potem myślałem o wieży radmor czyli magnetofonem kasetowym 5430 do tego tuner 5421 korektor 5471 sam amplituner 5412 i mogło być to na płyty od radmora bo było coś takiego ale nie pamiętam nazwy chyba 5450 ale raczej ten zestaw by mi spalił głośniki ale przecież ten mój aktualny chiński voice kraft ma niby 100 wat i mi tych z unitry nie spalił więc może radmor mi nie spali głośników tych zg10 5wat.

Jeszcze myślałem nad zodiakiem lub nad amatorem 2 lub 3 ale nie wiem czym się one różnią.
    Po prostu chcę coś z unitry żebym mógł na przykład podłączyć komputer czy jakiś magnetofon ale też się zastanawiam
    bo chcę jakiś wzmacniacz ale też coś dobrego na kasety i jakieś czułe radio z dużym zakresem proszę o rade.

Nawzajem Szczęścia w Nowym Roku i szczęśliwych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.
    osiniak75
    Level 34  
    Czemu akurat Unitra, do głośników które masz nie podłączysz Zodiaka czy Amatora. Same głośniki też jakieś wybitne nie są.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Ja jednak optowałbym za wymianą /kupnem nowych kolumn głośnikowych o mocy od ok. 30W i koniecznie 8 omowych. Z takimi kolumnami masz większy wybór pozostałego sprzętu.
    Zodiaka miałem kilka lat - mimo prostoty bardzo miło go wspominam. Jedyna wada (jak dla mnie wtedy) to wielkość - naprawdę kawał "kloca".
    Radmor - a raczej wieża 54** też kiedyś miałem okazję się tym pobawić. Wówczas i sam wygląd i konstrukcja robi8ła wrażenie. Dźwięk niezły, ale dziś... dziś można znaleźć znacznie lepszy; konstrukcyjnie i wzorniczo, sprzęt.
    Czemu koniecznie Unitra?
    Jak pisałem - te kilkadziesiąt lat temu na ówczesne warunki był to niezły sprzęt, ale dziś - porównując nawet do sprzętu "zachodniego" z tamtego okresu to coś w rodzaju porównania cepa do młockarni. ( ;) )
    Osobiście lubię stary sprzęt, ale mając do wyboru "made in Poland" do " made in Japan" (na przykład) wolałbym to drugie...
    osiniak75
    Level 34  
    Także mam sentyment do Unitry ale do codziennego użytku wolę coś bardziej cywilizowanego. Unitra staje się sprzętem kolekcjonerskim i zakup jej w dobrym stanie w normalnej cenie zaczyna być problematyczny.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    osiniak75 wrote:
    Unitra staje się sprzętem kolekcjonerskim
    Dokładnie.
    osiniak75 wrote:
    zakup jej w dobrym stanie w normalnej cenie zaczyna być problematyczny.
    Do tego dochodzi problem z naprawą, gdy brak wiedzy i tranzystorów z epoki (do końcówki mocy w szczególności), a z racji na uproszczony do maksimum układ końcówek mocy wstawienie współczesnych zamienników może być problematyczne (wzbudzenie na w.cz.).
    Fakt, że sentyment do Unitry jest, ale czasem trzeba stanąć twardo na ziemi... :(
    Alano166
    Level 5  
    osiniak75
    ''Czemu akurat Unitra'' - więć odpowiadam jestem młodym pasjonatom Unitry możecie się zdziwić ale ja używam do oglądania telewizji syriusza tc-502 na co dzień.

''Do głośników które masz nie podłączysz zodiaka czy amatora'' panie osiniak75 te głośniki czyli zg 10 były przed laty z zodiakiem właśnie to był zestaw mojej babci grało parędziesiąt lat babcia zodiaka wyrzuciła jak byłem malutki ale głośniki zostawiła i ja je mam wiem ze te głośniki nie były oryginalne od zestawu ale grały.

398216 Usunięty - Jeżeli wiesz jakie mogły by być dobre głośniki w dobrej cenie mogą być od unitry 30w i oczywiście 8Ω to proszę o odpowiedz. Jeżeli chodzi o wielkość zodiaka czy waga to mi to nie przeszkadza przecież z nim tańczyć nie będę tylko będzie stał w jednym miejscu.
    ''Czy koniecznie unitra''- tak może być oczywiście z tego względu jak wspomniałem jestem młodym pasjonatom więc mogła by być unitra ale jak wiesz o czym dobrym i tanim to mógłbyś napisać. Serio wolałbyś chine.

osiniak75 -
    - ''Unitra staje się sprzętem kolekcjonerskim i zakup jej w dobrym stanie w normalnej cenie zaczyna być problematyczny''
    No właśnie nie ludzie się nie znają na wycenie i nie uwierzysz co na allegro ostatnio kupiłem afrodyte stereo UWAGA za 35zł jak nówka z głośnikami do niej. I to nie jest jedyny przypadek unitra wilga kupiłem za 20 zł na olx radio kolega mi przestroił kasety grają i git.

398216 Usunięty - Jeżeli chodzi o tranzystory są ich zamienniki przecież . No dobra doradźcie mi jakieś głośniki i jakiś wzmacniacz może to być unitra może nie ale potrzebuje wzmacniacz dobry i tani no i troche mocny w Watach.
    osiniak75
    Level 34  
    Alano166 wrote:
    No dobra doradźcie mi jakieś głośniki i jakiś wzmacniacz może to być unitra może nie ale potrzebuje wzmacniacz dobry i tani no i troche mocny w Watach.

Jak tani ma to być wzmacniacz? Jaki budżet na kolumny?
    osiniak75
    Level 34  
    Może coś zaproponuj na początek, zobaczymy jakie masz preferencje co do sprzętu.
    Alano166
    Level 5  
    No to na pewno wzmacniacz żeby miał wejścia żebym mógł do niego podłączyć kilka urządzeń czyli np magnetofon, komputer itd.
    chociaż żeby miał max 40 - 50 wat chociaż dobrze by było więcej.
    Radio może być ale nie musi jak już to odbiornik analogowy nie cyfrowy i żeby to radio odbierało FM AM MW (trochę zakresów)i czułe to radio.
    Korektor graficzny mógł by być chociaż trzy podstawy takie jak tony niskie średnie i wysokie.
    Zdalne sterowanie czyli pilot raczej niepotrzebne ale może być.

A i to radio jak już i ten korektor to jak by tego nie było we wzmacniaczu to najwyżej dobrze by było jakby takie rzeczy były z tej firmy żebym mógł sobie dokupić i postawić na tym tak jak w wierzy unitry radmor coś takiego ale to nie musi być.(Chodzi mi o coś takiego żebym mógł sobie dostawić tak jak w radmorze i stworzyć taką wierze).Ale to nie musi być tak.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Alano166 wrote:
    Jeżeli chodzi o tranzystory są ich zamienniki przecież .
    Są. Są też na forum opisane przypadki (wcale nie tak mało) gdy po wymianie oryginalnych uszkodzonych na nowe "zamienniki" wzmacniacz się wzbudza. I o to mi chodziło - jako młody pasjonat możesz się niemiło sparzyć, gdy coś takiego się stanie; a stać się moze znacznie łatwiej niż w wypadku wzmacniaczy "zachodnich, gdzie stosowane były (u nas w wyjątkowych wypadkach tylko) odpowiednie zabezpieczenia. Zodiak np. takowych nie posiadał i przy przypadkowym zwarciu wyjścia (na włączonym radiu) tranzystory się paliły, paląc przy okazji i kolumny.
    Alano166 wrote:
    No dobra doradźcie mi jakieś głośniki
    Proszę uniżenie nie używać zamiennie określeń "głośnik" i "kolumna głośnikowa"/"zestaw głośnikowy". Głośnik jest częścią składową kolumny, więc NIE SĄ TO WYRAŻENIA JEDNOZNACZNE.
    Alano166 wrote:
    potrzebuje wzmacniacz dobry i tani mocny w Watach.
    Co znaczy dobry? Bo akurat (a elektroniką użytkową zajmuję się ponad 45 lat) no i - mimo, że rzesze pasjonatów mnie zaraz zlinczują - nie są to wzmacniacze produkowane przez Unitrę... Z racji na konieczność wychodzącą z realnego socjalizmu wzmacniacze te były uproszczone do granic absurdu, a to dobrze na jakość nie wpływało. Niestety.
    Podobnie "tani" jest określeniem wysoce nieprecyzyjnym. Dla mnie "tani" może (i jak widać dalej po Twoich postach) nie znaczyć to samo, co Ty przez to słowo rozumiesz. A "mocny w Watach" to już w ogóle nie rozumiem... W domowych zastosowaniach (nawet mając do "ogarnięcia" spory salon) wystarczy te 20-30W na kanał... Kwestia leży nie w "watach" a efektywności (czyli inaczej sprawności) kolumn głośnikowych.
    Mając do dyspozycji kolumny o efektywności... a zresztą, co ja będę pisać? Obejrzyj, wysłuchaj, zrozum:
    https://www.youtube.com/watch?v=FkDmtMSCwh4
    Oraz to:
    https://www.youtube.com/watch?v=6KEhgRTr69E[quote:3292f04ebd="Alano166"> target="_blank" rel="nofollow noopener ugc" class="postlink">https://www.youtube.com/watch?v=6KEhgRTr69E[quote:3292f04ebd="Alano166 wrote:
    zmacniacz żeby miał wejścia żebym mógł do niego podłączyć kilka urządzeń czyli np magnetofon, komputer itd.
    Praktycznie każdy wzmacniacz czy nawet amplituner (wzmacniacz ze zintegrowanym odbiornikiem radiowym) ma co najmniej kilka wejść.
    Alano166 wrote:
    chociaż żeby miał max 40 - 50 wat chociaż dobrze by było więcej.

Jeśli chcesz tym nagłaśniać domówki czy inne potupajki - zapomnij. A jeśli nie; jeśli am to służyć do słuchania - patrz wyżej.
    Alano166 wrote:
    żeby to radio odbierało FM AM MW (trochę zakresów)i czułe to radio.
    A po cholerę Ci AM a tym bardziej MW? W ogóle wiesz co te skróty oznaczają?
    Alano166 wrote:
    Korektor graficzny mógł by być chociaż trzy podstawy takie jak tony niskie średnie i wysokie.

Widzę, ze nie masz nawet podstawowej wiedzy w tym temacie; pozwól, że nieco ją poszerzę:
    Jeśli używasz określenia EQUALIZER to nie pisz o trzech pasmach. Niezbędne minimum, żeby można było nazwać taki regulator barwy equalizerem to 7-10 pasm regulacji. Trzy punkty może mieć barwa tonu w kiepskich chińskich "jamnikach", gdzie w ten sposób dodawano pozorów jakości sprzętu. W domowych zastosowaniach w większości wypadków wystarczają dwa pasma - niskie i wysokie. A jeśli już koniecznie, to equalizer 10 punktowy. W innym wypadku nie można mówi8ć o jakości dźwięku. A tak w ogóle to equalizer stosować należy z głową - na pewno nie służy do korekcji barwy, a raczej do wyrównania akustyki pomieszczenia czy wyrównania (!) pasma kiepskich liniowo kolumn głośnikowych.
    Niespodzianka prawda?
    Alano166 wrote:
    jak w wierzy unitry radmor
    Jeśli już to nie wierzy a wieży. Różnica subtelna a jednocześnie jakże istotna... :)
    Alano166 wrote:
    żebym mógł sobie dostawić........... i stworzyć taką wierze

Zauważ, że znamienita większość sprzętów Home audio jest budowana w kilku pasujących do siebie rozmiarach. Najpopularniejsza jest tu t.zw. "duża wieża" - o szerokości przedniego panelu 42 cm. Tak więc nie ma przymusu budowania takowej WIEŻY z "klocków" jednego li tylko producenta. Można wybierać - najlepiej brzmiący wzmacniacz do pasującego Ci brzmieniowo (z wzornictwem może być już gorzej) CD czy magnetofonem, eq czy co tam chcesz.
    A skoro tak, to abyś RAZ mógł wybrać sprzęt na co najmniej kilka lat; musiałbyś najpierw wiedzieć dokładnie (nie opierając się na chęci jak największej liczbie manipulatorów czy mocy wzmacniacza - to naprawdę nie jest najważniejsze) czego od konkretnego sprzętu oczekujesz.
    Przykładowo - żaden ze znanych mi CD Unitry (a znam i słuchałem prawie wszystkich) nie dorównuje jakością brzmienia sprzętowi SONY czy innej, bardziej znanej firmy zagranicznej...