Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda X8R-X-skuter 2T - Słaba moc , odpalanie rozrusznik brak (chyba?) przywiera

11MarcinN11 20 Dec 2019 17:20 621 5
 • #1
  11MarcinN11
  Level 5  
  Idąc dalej jak w temacie. Skuter po odpaleniu ale tylko z kopniaka jeździ ale po zgaszeniu nie odpala i ogólnie jest słaby .Może dlatego,że rozrusznik przywiera i "zabiera" część napięcia iskry. Jak dokładnie sprawdzić elektrykę skutera, aby wyeliminować przywieranie bo z rozrusznika nie odpala(nawet po odpalaniu bezpośrednio z prostownika) - rozrusznik kręci. Chcę po prostu wyeliminować sprawy elektryczne, bo wtedy pozostaje góra silnika bo usterka powstała w wyniku dolania oleju do filtra powietrza(zamiast paru kropel to sporo więcej). Gaźnik ok. Czy warto też kupić książkę z neta co do tych skuterów i naprawiać samemu będąc prawie laikiem? Czy jeśli trzeba by było dostać się do rozrusznika, to jest dużo rozbierania? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
 • #2
  paweld69
  Level 28  
  11MarcinN11 wrote:
  po zgaszeniu nie odpala i ogólnie jest słaby
  Wygląda na zużycie tłoka i cylindra. Należałoby zmieżyć cisnienie (kompresje).
  11MarcinN11 wrote:
  rozrusznika nie odpala(nawet po odpalaniu bezpośrednio z prostownika)
  Sugerował bym podłączenie innego akumulatora może byc z samochodu. Prostownik nie służy do odpalania tylko do ładowania ( za mały wydatek prądu , prostownik może zostać uszkodzony przy takich próbach)
  11MarcinN11 wrote:
  Czy warto też kupić książkę z neta co do tych skuterów i naprawiać samemu będąc prawie laikiem?
  Są laicy i laicy jeden ogarnie, naprawi drugi popsuje i zapłaci podwójnie za naukę we warsztacie. Nie wiem do których należysz.
 • #3
  11MarcinN11
  Level 5  
  Dużo prawdopodobne jest, że tłok i cylinder, ale dlaczego z rozrusznika nie pali coś raczej przywiera (też), wtedy jest słaba iskra i cała mieszanka nie jest spalana i dlatego jest może słaba moc silnika. Oczywiście trzeba sprawdzić kompresję, tak jak mówisz, ale jak dojść porządku z tym, rozrusznikiem?
 • #4
  grzeniuw
  Level 26  
  A nie możesz odłączyć tego "przywierającego" rozrusznika, skoro masz możliwość odpalania z kopniaka? Co prawda rozrusznika to nie naprawi, ale będzie wiadomo ile z twoich objawów jest z jego winy.
 • #5
  11MarcinN11
  Level 5  
  O to chodzi, że ja jeszcze wogóle nie "mechanikowałem" w motorach.
 • #6
  paweld69
  Level 28  
  11MarcinN11 wrote:
  ale dlaczego z rozrusznika nie pali
  Bo kopiąc z nogi dajesz wiekszą prędkość i siłe wałowi co powoduje ,że silnik ma lepsze sprężanie i łatwiej pali niż ze słabszego rozrusznika elektrycznego. Producenci skuterów w instrukcji obsługi piszą , żeby w czasie niskich temperatur lub po dłuższych postojach używać kopki, bo rozrusznik nie daje gwarancji uruchmienia silnika w takich warunkach. Co do rozrusznika pisałem
  paweld69 wrote:
  Sugerował bym podłączenie innego akumulatora może byc z samochodu
  Podłącz zobacz jak zachowuje się rozrusznik a póżniej myśl czy" chyba przywiera"