Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transmisja LAN po koncentryku

Bazyl 20 Dec 2019 21:33 654 2
Optex
 • #1
  Bazyl
  Level 15  
  Mam problem z transmiterami sygnału LAN po skrętce.

  Użyłem transmiterów EOC-110 KIt a problem z nimi polega na tym, że gdy po drugiej stronie nie ma odpowiedzi kamery (np, kamera traci zasilanie) zawiesza mi się CAŁY switch. Mało tego, już samo włączenie jednego urządzania EOC-110 KIt do switcha bez podłączonego koncentryka wiesza switcha. Gdy wyciągnę wtyczkę, switch powraca do normalnej pracy. Początkowo podejrzewałem niskiej klasy switch TP LINK SG1024D, ale przed switchem mam mały router TP LINK, a w nim wolne porty. Włożyłem więc EOC-110 KIt do tego małego switcha i.... też powiesił mi cały system włącznie z "dużym" switchem!

  Ten transmiter w jakiś sposób sumuje sygnały do jednego kabla, podejrzewam że switch zapętla się nie widząc odpowiedzi, czy są switche wyższej klasy pozbawione tej wady, odporne na takie zapętlanie?

  Na jakiej zasadzie działają te transmitery skrętki Przyglądając się tej płytce stwierdziłem, że jest wykonany z prostych elementów pasywnych, ale będę wdzięczny za bardziej szczegółowe wyjaśnienie zasady działania.
 • Optex
 • #2
  gkwiatkowski
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Czy jest spełniony warunek:
  Uwaga! Patchcord łączący urządzenia końcowe (switche, kamery IP, komputery) z transmiterem powinien być krótszy niż 1m.

  Z Twojego opisu wygląda, że pakiety wysłane przez switch do transmitera wracają z powrotem do switcha i on głupieje. Walka z zapętleniami w sieci jest możliwa w switchach zarządzalnych. Szukaj switchy z funkcją loop detect albo z funkcją Spanning Tree (która wykorzystuje pętle do przyspieszenia łącza).
  Google podają np. Tp Link TL-SL2210, SG3216.
 • #3
  Bazyl
  Level 15  
  Zakupiłem używkę Cisco testowałem na razie w domu, problem zapętlania zniknął, niestety same transmitery też dają mi popalić. Chodzą niestabilnie rozłączają transmisję. Przykładowo zestawiłem połączenie długości 7 metrów w domu ze swoim miernikiem SPACETRONIC, nie działało, ale po zamienieniu miejscami transmiterów EOC 110KIT zaczynało działać. Sprawdzałem kilkakrotnie.

  Skuszony niską ceną zakupiłem transmitery ePOE DAHUA LR1002 i tutaj totalna klęska. Transmiter ten kompletnie nie nadaje się do sieci LAN. Po rozebraniu jednego transimitera wyciągnąłem następujące wnioski: switche ePOE sumują sygnał danych do jednej pary już na poziomie switcha! Być może nawet stosują jakiś inny system modulacji. Potem transmisja odbywa się jedną parą a pozostałe są pozwierane i służą do wyłącznie do zasilania.

  Miło byłoby gdyby firma ostrzegała w katalogach, że urządzenie nie współpracuje z siecią LAN bo znalezione informacje dziwnie milczą na ten temat, a czasem sugerują coś przeciwnego np. strona ABC Vision pisze w opisie produktu: "wsparcie dla kamer IP i urządzeń sieciowych". Prawda, że mylące?

  Niestety na rynku nie znalazłem innych producentów. Macie jakieś inne pomysły jak powiesić kamery IP na koncentryku? Z góry uprzedzam, że wiem o istnieniu AHD Turbo HD i innych. Wiem, ze byłoby łatwiej, ale sytuacja jest, jaka jest. Mają być IP i już.