Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Easy cam ec 7808T - zgubione hasło, data i godzina aktualna

XMarian 21 Dec 2019 02:34 1173 9
    XMarian
    Level 4  
    Cześć
    Mam problem z odblokowaniem rejestratora ec7808t na chipie hi 3520.
    Generatory haseł dedykowane do tego urządzenia Super password 1,2,3 nie działają (prawdopodobnie eltrox zmianę zrobił w sofcie, żeby nie dało się samodzielnie odblokować).
    Mam 2 userów: admin hasło nieznane i user hasło 12345
    Urządzenie było dodane na stronie xmeye.net i dalej jest, ale nie da rady zalogować (były właściciel zmienił hasło i zapomniał).

Poszukałem po necie i znalazłem taki opis
    https://www.exploit-db.com/docs/english/44003-hisilicon-dvr-hack.pdf?rss
    ale telnet nie działa, nmap pokazuje że otwarte są porty

Potrafi ktoś przeczytać ze zrozumieniem ten opis i mniej więcej wyjaśnić jak można np. zmienić uprawnienia konta usera lub wyzerować hasło?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
    gradek83
    Level 40  
    Jeśli rejestrator dostaje IP od rutera albo jeśli ma aktualizację czasu po internecie to odepnij kabel LAN. Następnie wyjmij baterie podtrzymującą czas jak się zresetuje czas to podaj datę jaką ci wyświetla.
    I podaj o ile widzisz informacje o wersji firmware.
  • Eltrox Hurton
    XMarian
    Level 4  
    Co do wersji oprogramowania to nie mam uprawnień do podglądnięcia spod konta usera.
    Data nie zmienia się pod wyciągnięciu baterii na 30 minut jedynie godzina się przesunęła o 30 min . Jest 2019.12.21

Nie mam pomysłu jak zalogować się przez te otwarte porty bo telnet zablokowany ,zwykłe linuxy to można odpalić z pendrive i zmienić hasło admina ale tutaj nie wiem w którą stronę iść.

Info które zebrałem :
    Running: LinuxOS CPE: cpe:/o:linux:linux_kernelOS details: Rebranded surveillance DVR (Hikvision, Q-SEE, EYEsurv, A1Webcams, Foscam)Network Distance: 1 hopTCP Sequence Prediction: Difficulty=255 (Good luck!)IP ID Sequence Generation: All zerosService Info: Device: storage-misc
    gradek83
    Level 40  
    XMarian wrote:
    Data nie zmienia się pod wyciągnięciu baterii na 30 minut jedynie godzina się przesunęła o 30 min . Jest 2019.12.21

Ale zasilanie odpiąłeś od źródła zasilania.
    Po wyjęciu baterii zewrzyj piny baterii na parę sekund.
    Sprawdź na tej dacie co podałeś:
    login:admin
    hasło:LQJCzD4808
    wielkość liter ma znaczenie
    XMarian
    Level 4  
    Date resetować próbowałem przez odłączenie dvr od zasilania , następnie wyjęcie baterii na jakieś 30 min i zwarcie styków baterii w dvr na minute data się nie zmieniła.
    Możesz wygenerować hasło dla daty 22.12.2019 wczoraj nie byłem na kompie po 18? i nie widziałem posta.
    gradek83
    Level 40  
    hasło: OONAuZ827

Tak z ciekawości zapytam pod spodem rejestratora nie ma czasem przycisku dziurki RESET ?

Jak byś dał rade to podeślij zdjęcie płyty głównej od drugiej strony.
    XMarian
    Level 4  
    Udało się odblokować tym hasłem które podałeś .
    Wykręciłem też płytę żeby sprawdzić czy coś jest pod spodem ale nic poza 3 dziurkami nie znalazłem ale są bez opisu...
    Tak z ciekawości liczyłeś ręcznie czy masz program jakiś inny do liczenia hasła serwisowego ?

Sprzęt zostanie do testów teraz będę naprawiał porty kamery bo działa tylko 5 wejść na kamery ale to już może znajdę coś miernikiem narazie zimne luty sprawdzałem i nie ma.
    gradek83
    Level 40  
    XMarian wrote:
    Tak z ciekawości liczyłeś ręcznie czy masz program jakiś inny do liczenia hasła serwisowego ?

Kilka razy już był ten temat poruszany nie chciało mi się linkować go i szukać. CCTV Super Password taka fajna apka na androida jest tam można sobie wygenerować. Czasem apka zamula no ale działa.
    XMarian wrote:
    porty kamery bo działa tylko 5 wejść na kamery ale to już może znajdę coś miernikiem narazie zimne luty sprawdzałem i nie ma.

O te BNC ci chodzi tak > ? Czy to już o inny rejestrator chodzi ?

Co do zdjęcia to chodziło mi o ten nr: AHB780XT8-3520D V1.01
    Ale jak hasło spasowało to ok.
    XMarian
    Level 4  
    Tak ten sam rejestrator poza tym że miał hasło zablokowane to jeszcze 3 wejścia na kamery nie działają być może od temperatury wysokiej się uszkodziło coś bo pracował koło pieca dużego same złącza bnc są sprawne.

Dziękuję za pomoc 6 programów sprawdzałem i żaden nie dał dobrego hasła.
    dark_66
    Level 2  
    Dzień dobry

Mam identyczny problem z identycznym rejestratorem - żaden generator nie działa data na rejestratorze 21-05-2021 , czy kolega byłby w stanie pomóc z hasłem ?