Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager problem z ogrzewaniem

Lena1980 21 Dec 2019 11:35 330 10
    Lena1980
    Level 2  
    Witam,
    Zamieszczam prośbę o pomoc ponieważ żaden inny wątek nie podaje sugestii na mój konkretny problem choć wygląda on pospolicie, problem z ogrzewaniem.
    Otóż mój Chrysler Voyager 2.8cdr 2006 posiada system ogrzewania który zachowuje się conajmniej dziwnie. Otóż czasami ogrzewanie działa a czasami w ogóle. Wymieniłem masę części które kosztowały mnie majątek i ogrzewanie nadal jest temperamentne. Jak przysłaniam chłodnicę silnika, to ogrzewanie działa ale silnik się lekko przegrzewa przy większej prędkości. Brak mi pomysłu na to co może być nie tak, wiele części układu zostało zbadanych i sprawdzonych bez rezultatów. Jestem więc na łasce losu, jak na loterii, gdy wsiadam co dzień do auta to mam szansę 50/50 że ogrzewanie będzie działać.
    Czy ktoś z Was zmaga się z podobnym problemem?
    Proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Pseudonim Rolf
    Level 9  
    Jak odpalisz auto (bez zasłoniętej chłodnicy) i pojeździsz to czy silnik nagrzewa się to poziomu właściwego (pewno połowa skali)? Najprostsza przyczyna to zacięty termostat.
    Kolmax1992
    Level 12  
    Tak jak kolega wyżej napisał sprawdź termostat. Poprostu puszcza i silnik nie może się dogrzać
    Lena1980
    Level 2  
    Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.
    A więc termostat był niedawno wymieniany, temperatura silnika się nie zmienia. Części które wymieniałem to między innymi, pompa wody, chłodnica, korek od zbiornika wyrównawczego.
    Czy powyższe informacje są pomocne?
    Pozdrawiam serdecznie.
    Pseudonim Rolf
    Level 9  
    Lena1980 wrote:
    Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.
    A więc termostat był niedawno wymieniany, temperatura silnika się nie zmienia. Części które wymieniałem to między innymi, pompa wody, chłodnica, korek od zbiornika wyrównawczego.
    Czy powyższe informacje są pomocne?

Nie są pomocne. Co znaczy że "temperatura silnika się nie zmienia"? Tutaj nie ma co jak małpa wymieniać części tylko trzeba zacząć myśleć i zrobić diagnostykę po objawach.
    Lena1980
    Level 2  
    Wielokrotnie udawałem się do warsztatów różnej maści i nikt nie był w stanie zdiagnozować przyczyny. Przecież nie zamieszczałbym prośby o pomoc tutaj gdybym nie wyczerpał pomocy z warsztatów samochodowych. Po wielokrotnych wizytach w warsztatach i wymianach kolejnych części mój portfel stał się tak cienki że brak słów. A problem nadal jest. Dlatego udanie się do Was na forum jest moją ostateczną próbą, ponieważ mam nadzieję że może ktoś z Was doświadczył identycznej sytuacji.

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Czekam na dalsze porady, wskazówki.
    Pseudonim Rolf
    Level 9  
    Lena1980 wrote:
    Wielokrotnie udawałem się do warsztatów różnej maści i nikt nie był w stanie zdiagnozować przyczyny. Przecież nie zamieszczałbym prośby o pomoc tutaj gdybym nie wyczerpał pomocy z warsztatów samochodowych. Po wielokrotnych wizytach w warsztatach i wymianach kolejnych części mój portfel stał się tak cienki że brak słów. A problem nadal jest. Dlatego udanie się do Was na forum jest moją ostateczną próbą, ponieważ mam nadzieję że może ktoś z Was doświadczył identycznej sytuacji.

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Czekam na dalsze porady, wskazówki.

Jak na razie jedyne co można Ci doradzić to "jeździj dalej po warsztatch". Nie pozwalasz sobie pomóc więc nie licz na rozwiązanie problemu. Ja opuszczam ten wątek bo dalsza dyskusja to strata czasu.

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

milejow
    Level 43  
    Lena1980 wrote:
    Czekam na dalsze porady, wskazówki.

Jaka jest w końcu temperatura rozgrzanego silnika, trzyma okolice 90 stopni?
    Lena1980
    Level 2  
    Tak, trzyma 90 👍🏾
    Zauważyłem też ostatnio że jak wyłączę silnik i ponownie uruchomię, to ogrzewanie czasami wraca. Po paru minutach jazdy znów się wyłącza i nawiewane jest letnie powietrze?
    Zbychul
    Level 21  
    Najprawdopodobniej niedomagają klapy powietrza w nagrzewnicy. W moim czasami muszę przekręcić raz, dwa razy z minimum na maksimum temperatury. Widocznie gdzieś się blokuje , ale na razie nie chce mi się tam grzebać.