Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MagPi numer 89 już dostępny

ghost666 21 Gru 2019 15:18 669 0
 • MagPi numer 89 już dostępny
  Odkryj najlepsze porady, narzędzia, zestawy i gadżety dla Raspberry Pi w najnowszym wydaniu magazynu MagPi - czasopisma wydawanego przez Raspberry Foundation, które w pełni poświęcone jest popularnej 'Malince'.

  W numerze 89 MagPi znajdziecie między innymi:

  * 50 wskazówek i narzędzi dla Raspberry Pi. Podnieś swoje umiejętności twórcze w 2020 roku, dzięki naszemu przewodnikowi po wszystkich potrzebnych do tego narzędziach. Od zestawów do lutowania po drukarki 3D; przegląd ten zawiera w sobie wszystko, czego potrzebujesz do prototypowania i tworzenia niesamowitych projektów.

  * Zestaw Raspberry Pi - przewodnik po gadżetach. Odkryj najlepsze etui, klawiatury, głośniki, zestawy startowe, akcesoria do gier i roboty. Plus niesamowite dodatki HAT (nakładki dołączony do 40-pinowego złącza GPIO), które pozwalają szybko dodać do Raspberry Pi dodatkowe funkcje.

  * Podłącz klasyczny komputer do sieci. Masz ochotę podłączyć swoje stare Atari ST do sieci? PJ Evans opublikował w tym numerze tutorial wykorzystujący transceiver RS232 do podłączania klasycznych retro-maszyn do Internetu.

  * Zbuduj inteligentnego robota. Użyj OpenCV, aby dodać do swojego robota możliwości analizowania obrazów.

  * Stwórz inteligentnego asystenta w klasie. Utwórz sztuczną inteligencję wykorzystując do tego Scratcha, aby dowiedzieć się, jak funkcjonują systemy uczenia maszynowego.

  * Zaprojektuj zawieszkę do druku 3D. Używając BlocksCAD na Raspberry Pi, można zaprojektować np. zawieszkę, którą można wydrukować w drukarce 3D.

  * Naucz się R z Raspberry Pi. Uwielbiany przez informatyków i analityków danych język R narzędzie używane do przetwarzania dużych ilości danych. Dowiedz się, jak nauczyć się R przy użyciu Raspberry Pi.

  * Najlepsze projekty! Od Aquatic Mini Observation System po Cheeseborg - robota do grillowanego sera. W tym miesiącu opublikowano podsumowanie najlepszych projektów, wykorzystujących Raspberry Pi, jakie opublikowano.

  * Dodatkowo, w numerze znaleźć można konkurs - wygraj jeden z pięciu komputerów Raspberry Pi 4 oraz czarno-szare, oficjalne zestawy obudów.

  Nowy numer czasopisma pobrać można tutaj.

  Źródło:https://magpi.raspberrypi.org/issues/89

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9482 postów o ocenie 7503, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.