Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chińskie radio 2din android - Jak włączyć ustawienia wzmacniacza?

21 Gru 2019 22:30 4242 32
  • Poziom 6  
    Cześć, podpiąłem dziś wzmacniacz pod radyjko android. Lecz nie wiem jak włączyć ustawienia dźwięku dla wzmacniacz, ustawiania są lecz jest napisane "no amplifier". Ktoś coś wie?

Dodano po 5 [godziny] 47 [minuty]:

Ktoś coś?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie podałeś danych o radiu ale może będzie to tak jak u mnie złap palcem od górnej krawędzi i przesuń palcem po ekranie w dół wysunie ci się menu i tam powinno być o ile w tym modelu ta opcja nie jest w innym miejscu. Włączanie AMP Power czasem podpisane AMP_Control to podawanie na ten kabel napięcia 12V. Pod wzmacniacz podpinasz wyjście AUX RCA .
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Nie podałeś danych o radiu ale może będzie to tak jak u mnie złap palcem od górnej krawędzi i przesuń palcem po ekranie w dół wysunie ci się menu i tam powinno być o ile w tym modelu ta opcja nie jest w innym miejscu. Włączanie AMP Power czasem podpisane AMP_Control to podawanie na ten kabel napięcia 12V. Pod wzmacniacz podpinasz wyjście AUX RCA .

Tak, tutaj było włączenie napięcia na kabel do wzbudzenia wzmaka. Lecz opcje eq dla wzmaka dalej jest "no amplifier". Chyba, że trzeba podpiąć rca bo inne wyjścia z radia, podpiąłem pod audio R i audio L ;)
  • Poziom 39  
    Risale1121 napisał:
    Chyba, że trzeba podpiąć rca bo inne wyjścia z radia, podpiąłem pod audio R i audio L

To radyjko zapewne w sobie ma już jakiś wzmacniacz chcąc podpiąć zewnętrzny wzmacniacz to raczej pod wzmacniacz podpina się nie wzmocniony sygnał bo po co wzmacniać już wzmocniony sygnał. Podeślij jak masz zdjęcie instrukcji rozpiski pinów zapewne dał chińczyk taka instrukcję albo jest naklejona na radyjku. A i wejdź w informacje o radiu i tam konkretniej jest napisane co to za ustrojstwo .
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Risale1121 napisał:
    Chyba, że trzeba podpiąć rca bo inne wyjścia z radia, podpiąłem pod audio R i audio L

To radyjko zapewne w sobie ma już jakiś wzmacniacz chcąc podpiąć zewnętrzny wzmacniacz to raczej pod wzmacniacz podpina się nie wzmocniony sygnał bo po co wzmacniać już wzmocniony sygnał. Podeślij jak masz zdjęcie instrukcji rozpiski pinów zapewne dał chińczyk taka instrukcję albo jest naklejona na radyjku. A i wejdź w informacje o radiu i tam konkretniej jest napisane co to za ustrojstwo .

Właśnie powiem Ci, że przydał by się eq do wzmaka bo jak podkręcę eq ogólne tak jak chce pod suba to głośniki już za mocno grają. Dlatego szukam jak aktywować ten eq co pokazałem w pierwszym poście. Niestety nie ma opisu kostek, tylko jedynie jednej. Niżej foto.
    Jakiś pomysł jak włączyć eq dla wzmacniacza zewnętrznego? Bo jak widać jest napisane "no amplifier" na foto w pierwszym poście

Chińskie radio 2din android - Jak włączyć ustawienia wzmacniacza? Chińskie radio 2din android - Jak włączyć ustawienia wzmacniacza? Chińskie radio 2din android - Jak włączyć ustawienia wzmacniacza?
  • Poziom 39  
    A jaki to wzmacniacz firmowy czyli taki jaki producent samochodu dawał ?
    I jaki to model auta rocznik.
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    A jaki to wzmacniacz firmowy czyli taki jaki producent samochodu dawał ?
    I jaki to model auta rocznik.

Nie fabryczny. Kilka próbowałem już. Może gdzieś w opcjach radia trzeba to włączyć? Ale nie mogę znaleźć. Passat b6 06r
  • Poziom 39  
    Risale1121 napisał:
    Nie fabryczny

A jaki ma jakąś nazwę rozpiskę pinów instrukcję ?
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Risale1121 napisał:
    Nie fabryczny

A jaki ma jakąś nazwę rozpiskę pinów instrukcję ?

Co ma za znaczenie jaki wzmacniacz? :)

No jak Juz pytasz to np magnat classic 360.
  • Poziom 39  
    Risale1121 napisał:
    Co ma za znaczenie jaki wzmacniacz?

Ma jeśli sterowanie equalizerem odbywa się np przez AVC-LAN oparte na magistrali IE Bus. Tak czy inaczej jak masz aktualnie podpięty wzmacniacz z tym radyjkiem ? pod RCA ?

• Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Risale1121 napisał:
    Co ma za znaczenie jaki wzmacniacz?

Ma jeśli sterowanie equalizerem odbywa się np przez AVC-LAN oparte na magistrali IE Bus. Tak czy inaczej jak masz aktualnie podpięty wzmacniacz z tym radyjkiem ? pod RCA ?

Tak pod rca, wyjścia audio L i audio R
  • Poziom 39  
    Risale1121 napisał:
    Właśnie powiem Ci, że przydał by się eq do wzmaka bo jak podkręcę eq ogólne tak jak chce pod suba to głośniki już za mocno grają

Jest opcja w radyjku regulacja mocy ale nie wiem czy to odbywa się też do wyjścia RCA
    Dajesz na USTAWIENIA->USTAWIENIA FABRYCZNE wpisujesz hasło 8888 albo 1111 i OK i po lewej 4 opcja od dołu ja mam po angielsku Power amplifier settings domyślnie ustawione na 100
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Risale1121 napisał:
    Właśnie powiem Ci, że przydał by się eq do wzmaka bo jak podkręcę eq ogólne tak jak chce pod suba to głośniki już za mocno grają

Jest opcja w radyjku regulacja mocy ale nie wiem czy to odbywa się też do wyjścia RCA
    Dajesz na USTAWIENIA->USTAWIENIA FABRYCZNE wpisujesz hasło 8888 albo 1111 i OK i po lewej 4 opcja od dołu ja mam po angielsku Power amplifier settings domyślnie ustawione na 100

No jest też u mnie ustawione na 100. Do czego to jest?
  • Poziom 39  
    Risale1121 napisał:
    Do czego to jest?
    Ustawienia mocy wzmacniacza

Tak z ciekawości łączyłeś radio z Wi-Fi i sprawdzałeś aktualizację oprogramowania ?
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Risale1121 napisał:
    Do czego to jest?
    Ustawienia mocy wzmacniacza

Tak z ciekawości łączyłeś radio z Wi-Fi i sprawdzałeś aktualizację oprogramowania ?

Tak, nie ma.

Trzeba ogarnąć tylko jak aktywować ten equalizer do wzmaka i to wszystko. Jakiś pomysł?

• Poziom 39  
    Teoretycznie po włączeniu opcji z mojego 1 postu zarządzanie powinno działać skoro wzmacniacz jest w ten sposób włączany. Wejdź może w ustawienia fabryczne i tam masz opcję REBOOT może musi się zrestartować aby załapał że ma podpięty AMP
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Teoretycznie po włączeniu opcji z mojego 1 postu zarządzanie powinno działać skoro wzmacniacz jest w ten sposób włączany. Wejdź może w ustawienia fabryczne i tam masz opcję REBOOT może musi się zrestartować aby załapał że ma podpięty AMP

Nic to nie dało.

Dodano po 25 [minuty]:

Jakieś inne pomysły?
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Risale1121 napisał:
    Jakieś inne pomysły?

Przywrócenie ustawień domyślnych ?

Mogę spróbować, w sensie ustawienia fabryczne zrobić tak?
  • Poziom 39  
    Risale1121 napisał:
    Mogę spróbować, w sensie ustawienia fabryczne zrobić tak?

Tak dokładnie język zapewne będzie angielski wejdziesz w ustawienia i w Factory Settings i tam REBOOT
  • Poziom 6  
    A ten eq nie jest do wzmacniacza cyfrowego?? Bo te zwykle co mam to nie są cyfrowe? :)
  • Poziom 39  
    Risale1121 napisał:
    A ten eq nie jest do wzmacniacza cyfrowego??

Regulując tymi suwakami to regulujesz sygnałem niby na wyjście głośnikowe i obstawiał bym że też i na to RCA

u mnie to trochę inaczej wygląda.

Chińskie radio 2din android - Jak włączyć ustawienia wzmacniacza? Chińskie radio 2din android - Jak włączyć ustawienia wzmacniacza?
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Risale1121 napisał:
    A ten eq nie jest do wzmacniacza cyfrowego??

Regulując tymi suwakami to regulujesz sygnałem niby na wyjście głośnikowe i obstawiał bym że też i na to RCA

u nie to trochę inaczej wygląda.

Chińskie radio 2din android - Jak włączyć ustawienia wzmacniacza? Chińskie radio 2din android - Jak włączyć ustawienia wzmacniacza?

Te opcje również posiadam. Tyle, że w nich nie ma do wzmaka na rca osobno ustawień :). A znalazłem te i myślę, że to te są na wzmak.
  • Poziom 39  
    Risale1121 napisał:
    A znalazłem te i myślę, że to te są na wzmak.

Gdzie te opcje masz u siebie czy jakąś aplikacje ściągałeś dodatkową ?
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Risale1121 napisał:
    A znalazłem te i myślę, że to te są na wzmak.

Gdzie te opcje masz u siebie czy jakąś aplikacje ściągałeś dodatkową ?

W car settings.
  • Poziom 39  
    Risale1121 napisał:
    W car settings.

A to musisz mieć podpięte kable CAN

I wybrany odpowiedni protokół.

Ja z tej opcji nie korzystam.
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Risale1121 napisał:
    W car settings.

A to musisz mieć podpięte kable CAN

I wybrany odpowiedni protokół.

Ja z tej opcji nie korzystam.

Czyli nic z tym nie zrobimy?
  • Poziom 39  
    Tym sposobem raczej nie. Jeśli za głośno gra to jedynie możesz zmniejszyć tą moc wyjściową jak już wcześniej pisałem.
    Albo zakup radia z DSP nasze wersje są HiFi
  • Poziom 6  
    Dzięki.. Więc po co jest to eq wkońcu co dałem foto?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Risale1121 napisał:
    Więc po co jest to eq wkońcu co dałem foto?

Zapewne do sterowania ale odpowiedniego radia przez odpowiedni interfejs skoro sterowania CAN nie masz podpiętego i sam wzmacniacz nie jest cyfrowy to i radio nie wykrywa zewnętrznego wzmacniacza. Opcje CANBUS możesz wyłączyć jeśli i tak jej nie używasz a tam lepiej nie gmerać jeśli się ktoś nie zna.