Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubezpieczenie instalacji PV, czy warto założyć instalację odgromową

21 Gru 2019 23:20 471 7
 • Poziom 10  
  1. W jakich TU macie ubezpieczoną instalację PV? Jaki przybliżony koszt. Czy były problemy z wypłatą odszkodowania?

  2. Czy instalacja odgromowa jest konieczna? Niestety nie mam jej na domu i wolałbym jej nie montować jeśli nie jest niezbędna.
 • Poziom 22  
  W moim przypadku ubezpieczenie instalacji (off-grid) jest w ramach ubezpieczenia całego domu, jako jego integralna część, bo jest na dachu zamontowane na stałe. Ubezpieczenie jest od wartości budynku, a PV ja podnosi, więc może być trochę droższe. Idź do dobrego brokera, znajdzie odpowiednią polisę. Ubezpieczenie jest w Ergo Hestia, jak z wypłata odszkodowania to nie wiem, bo nie było takiej potrzeby.
  Instalacja odgromowa, to własne bezpieczeństwo, więc według mnie jest niezbędna.
 • Poziom 10  
  Dziękuję za informację.
  Przejrzałem kilka ofert i myślę o PZU albo Generali. Z tego co widzę to w PZU można wybrać pv jako opcję, a w Generali pv jest ujęte w ubezpieczeniu domu (do wartości 30 000).
  Czytałem na forum o jednym przypadku uszkodzenia (piorun) instalacji pv ubezpieczonej w PZU - nie było problemów z wypłatą odszkodowania. Czy ktoś jeszcze ma wykupione ubezpieczenie pv w PZU lub Generali i miał jakieś szkody?
 • Poziom 36  
  Przeczytaj, PZU Wyłączenia odpowiedzialności § 6.
 • Poziom 10  
  Myślisz o punkcie 18 ( których wartość nie przekracza kwoty 1000 zł (franszyza integralna)) - czy ogólnie o wszystkich punktach?

  Widzę, że Generali chyba nie ma udziału własnego, poza tym nie wymagają dokupienia dodatkowej opcji na PV (jest jasno powiedziane, że ubezpieczenie obejmuje PV, jeśli jest na dachu).
 • Poziom 23  
  Ja mam w PZU ubezpieczony dom ale nie mam ekstra ubezpieczenia na instalacje, chciałem mieć ale w PZU jest to traktowane jak integralna cześć domu.
  Gdy piorun walną i spaliło inwerter dali kasę na nowy.
 • Poziom 10  
  Nie robili żadnych problemów?

  Czy masz piorunochron na domu? Nie pytam pod kątem TU, bo wiem, że PZU nie wymaga, ale zastanawiam się nad założeniem instalacji odgromowej u siebie.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Nie mam piorunochronu, ale sprawdzali zabezpieczenia po AC i DC których i tak nie wyrzuciło :)