Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klasyczny telefon komórkowy z Wi-Fi (HotSpot)

22 Gru 2019 00:39 273 6
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie.
    Czy istnieje na rynku klasyczny telefon (bez ekranu dotykowego), który posiada łączność wi-fi z możliwością pracy jako router (hotspot)?
    Jestem przeciwnikiem smartfonów :) Obecnie używam zwykłego Philipsa E168. Można dzwonić, pisać sms-y, a bateria trzyma do dwóch tygodni.
    Z Internetu korzystam tylko w domu. Ktoś zapewne powie, że jestem hipokrytą - nie chce smartfona, ale internet już tak. Już tłumaczę o co chodzi :)
    Internet w domu mam bezprzewodowy - mały router mobilny w kartą SIM w środku, który odbiera internet z "eteru" i nadaje wi-fi, z którego korzystam w laptopie.
    I niestety płacę przez to podwójne rachunki, bo z jednej karty korzystam tylko z opcji telefonu, a z drugiej tylko z opcji internetu. W ofertach usługodawców nie ma możliwości "duplikacji" karty, a gdybym z jednej zrezygnował musiałbym karty przekładać między modemem, a telefonem.
    Stąd połączenie obu tych urządzeń byłoby dla mnie wybawieniem :)
    A może zamiast zaopatrywać się w nowy telefon (o ile taki jaki mi pasuje w ogóle istnieje), macie jakieś inne pomysły na rozwiązanie mojego problemu (który mam na własne życzenie)?
    Pozdrawiam

PS Są tutaj jeszcze jakieś osoby "antysmartfonowe"? W życiu prywatnym nie spotkałem takiej ani jednej, wyłączając osoby starsze :)
  • Poziom 36  
    Zdzichu93 napisał:
    ...
    Stąd połączenie obu tych urządzeń byłoby dla mnie wybawieniem :)
    ...

Sądzę, że jak podłączysz telefon kablem do laptopa to spokojnie uzyskasz dostęp do internetu poprzez modem.

Być może dałoby się tak samo to zrealizować na Bluetooth.

Do takich połączeń raczej na pewno będzie trzeba zainstalować na laptopie oprogramowanie do telefonu.

Zdzichu93 napisał:
    ...
    PS Są tutaj jeszcze jakieś osoby "antysmartfonowe"? W życiu prywatnym nie spotkałem takiej ani jednej, wyłączając osoby starsze :)

Mam smartfona od niespełna roku i chyba wrócę do dawnych czasów. Właśnie te dwa tygodnie bez ładowania było ogromnym atutem. Akurat w moim wypadku (dużo rozmawiam) nie było to dwa tygodnie ale i tak miałem lepszy komfort pracy z telefonem niż teraz.
  • Poziom 39  
    Zdzichu93 napisał:
    W ofertach usługodawców nie ma możliwości "duplikacji" karty, a gdybym z jednej zrezygnował musiałbym karty przekładać między modemem, a telefonem.

Czy aby na pewno ?
    https://www.orange.pl/kid,4002535747,id,4003674166,article.html

Zdzichu93 napisał:
    Stąd połączenie obu tych urządzeń byłoby dla mnie wybawieniem

Dawno temu było coś takiego jak toshiba G450 telefon i modem 3G w jednym. Niestety modem USB.
    Ostatnio natknąłem się na podobny wynalazek u majfrendów niestety oparty o androida choć wygląda jak zwykły telefon.

Zdzichu93 napisał:
    PS Są tutaj jeszcze jakieś osoby "antysmartfonowe"? W życiu prywatnym nie spotkałem takiej ani jednej, wyłączając osoby starsze

Zdecydowanie nie leży mi kierunek w jakim poszły smarfony. Zostałem przy PPC.
  • Poziom 43  
    Większość typowych telefonów przed erą smartfonów może służyć jako modem bluetooth lub usb -, poza nielicznymi wyjątkami, dla komputera jest to modem sterowany metodą dial up. Wtedy WiFi musisz udostępnić na komputerze. Na pewno miałem w rękach HTC (nie pamiętam modelu), klasyczny klawiszowiec, z wbudowanym routerem WiFi. Też byłem antysmartfonowcem i nadal trzymam klasyczne telefony, ale jeśli chodzi o stabilność połączenia internetowego i jego udostępniania to nie znalazłem nic porównywalne z urządzeniami na Androidzie. A testowałem przez lata różnych producentów i klasycznych i smartfonów. Smartfony jednak pod tym względem biją na głowę klasyki.
  • Poziom 12  
    tos18@ Ostatni raz patrzyłem na oferty parę miesięcy temu i nie było jeszcze takowej :)
    helmud7543@ A może istnieje telefon na androidzie w klasycznej obudowie?
  • Admin grupy GSM
    Nawet jak znajdziesz coś czego szukasz to pamiętaj, że telefon który będzie służył jako router to bateria będzie spadać w oczach.
    Skoro masz router do laptopa to wystarczy wybrać ofertę internetu na kartę i masz z głowy podwójne rachunki.
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany - dwa miesiące temu zakupiłem telefon MaxCom MK241 i jestem zadowolony.
    Pozdrawiam