Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalman ZM-MIC1 - Przełożenie mikrofonu do słuchawek ze smartfona

Atr3ju 22 Gru 2019 12:53 3024 3
  • Mikrofon jest polecany przez wielu ludzi na YouTubie, nie żeby to była jakaś reklama czy coś ale naprawdee za 35 zł (już z przesyłką) można mieć dobry mikrofon. Co najważniejsze mikrofon potrzebuje dobrego rejestratora czy dobrej karty dźwiękowej. Zakupiłem mikrofon dlatego że też mam swój mały kanał na YouTubie ponieważ chciałem mieć względnie dobre komentarze (swój głos) do materiałów a mikrofon ze smartfona jest kiepski. Stosunek jakości do ceny jest bardzo bardzo dobry.

Mikrofon oryginalnie jest z mini jackiem w rodzaju TRS czyli ten który wykorzystuje się (przynajmniej tak mi się wydaje) w komputerach czy laptopach.

Jako że u mnie rejestrowanie na laptopie ze wbudowaną kartą dźwiękową przez Audacity jest kiepskiej jakości (a próbowałem na wiele wiele sposobów) postanowiłem działać.

Mikrofon nie działa w smartfonie, ponieważ w smartfonie jest rodzaj mini jacka TRRS. Jako że mam oryginalne słuchawki ze smartfona postanowiłem przelutować mikrofon ze słuchawek z tym Zalmanem ZM-MIC1.

Sam mikrofon to taki mały krążek 0,5 cm x 0,5 cm, rozebrałem ten biały element w którym siedzi mikrofon ze słuchawek. Wylutowałem stary mikrofon i wlutowałem dwa kabelki, które wyprowadziłem przez mały otwór za zewnątrz tego białego elementu ze słuchawek. Przylutowałem kabelki do mikrofonu Zalmana i zakryłem zwykłą gąbką (coś jak popfilter).

Dlaczego postanowiłem przelutować mikrofony ? Otóż uznałem że nawet wbudowany mikrofon ze smartfona nagrywa lepiej na apce dyktafon niż Zalman nagrywa na laptopie przez Audacity. Czyżby smartfon miał lepszą karte dźwiękową niż mój stary laptop ? Być może.

Efekt oczywiście znacznie lepszy niż na mikrofonie ze słuchawek, teraz moge nagrywać z lepszą jakością komentarz na smartfona, przesłać na laptopa i składać w Sony Vegas.

Zalman ZM-MIC1 - Przełożenie mikrofonu do słuchawek ze smartfona Zalman ZM-MIC1 - Przełożenie mikrofonu do słuchawek ze smartfona Zalman ZM-MIC1 - Przełożenie mikrofonu do słuchawek ze smartfona Zalman ZM-MIC1 - Przełożenie mikrofonu do słuchawek ze smartfona Zalman ZM-MIC1 - Przełożenie mikrofonu do słuchawek ze smartfona Zalman ZM-MIC1 - Przełożenie mikrofonu do słuchawek ze smartfona

Nie pomylcie tylko kabelków bo inaczej nie będzie mikrofon działać ani też nie będą działać te przyciski głośniej/ciszej na tym białym elemencie.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Atr3ju
    Poziom 13  
    Atr3ju napisał 102 postów o ocenie 8, pomógł 10 razy. Mieszka w mieście Pyskowice. Jest z nami od 2018 roku.
    gulson
    Administrator Systemowy
    Qelan
    Poziom 10  
    "taki mały krążek 0,5 cm x 0,5 cm" - to jest wkładka mikrofonowa.

Nie rozumiem po co ją wyciągałeś z gotowej konstrukcji, żeby później "na pająka" ją mocować. Nie łatwiej było np wymienić sam wtyk z 3pin na 4pin?
    Druga sprawa to brak ekranowania przewodów, nie zbierają Ci przypadkiem te kabelki jakichś śmieci z otoczenia?
    Euzebiusz23091998
    Poziom 15  
    Fajnie, że jakoś sobie poradziłeś, ale moim zdaniem najlepiej by było wykorzystać taką przejściówkę za kilka złotych:
    Nie zniszczyłbyś ani słuchawek ze smartfona (ale tych pewnie nie szkoda bo zazwyczaj są kiepskiej jakości) ani mikrofonu, który w razie W można podpiąć później gdziekolwiek się chce. Sam korzystam z tego i do Zalmana i do mikrofonu Rode i daje radę :D

Pozdrawiam i wesołych!